Svietivost autoziarovky LED CREE H7

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Svietivost autoziarovky LED CREE H7

Príspevok od používateľa Lewik777 »

Chcem sa spytat mate niekto skusenosti so svietivostou v tme s Ledkami Cree H7?
Osviecuju vozovku dost v tme ci radsej to nekupovat?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V prvom rade sú to žiarovky ktoré nesmieš použiť v bežnej premávke !!! Svietivosť to má velmi dobrú čo sa týka klasickej ručnej baterky, ale vo svetle, kde sa má zdroj svetla šíriť aj od paraboly určite nie, lebo ona jednoducho svieti len dopredu a tie malé LED-ky po bokoch budú mať svietivosť ako lampáš
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ivko a ty to mas odskusane, alebo si to len tak z rukava vysypal? ...neutoc, len sa pytam :) . Podla mna aj ked to svieti povedzme, ze dobre...ale vydrz bude slaba. http://www.youtube.com/watch?v=IVcwW-zlgEQ
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V aute to skúšať nebudem, lebo to tam skrátka nemá čo hladať, mám ručnú baterku, a tam je svietivosť taká akú si človek zaplatí...
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Je to cina, tak do auta by som to nedal.
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

svieti to na pitchu, nekupuj to, maximalne by som to dal do dialkovych, v stretavackach je to o hovne...ver mi, mam to odskusane :3020:
M54B30
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 04.02.2010 17:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa M54B30 »

1. CREE je spičkový výrobca SMD LED, na Ebayi sa všeličo označuje ako CREE ale väčinou iba lákajú na známu značku a je to fake :4090:

2. ako píše ivko a ešte niekto - výkon výborný, ale bude problém s usmernením toho svetla

3. pravdepodobne bude problém s chladením - zníženie životnosti LEDky, Ledky síce generujú tepla málo, ale vzhľadom na malú plochu je ho dosť + Ledky sú na rozdiel od žiaroviek na teplo veľmi citlivé
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Ja som ich skusal, tusim aj konkretne tie ktore myslis... Ale len tak zo srandy, lebo som po precitani par recenzii vedel, ze svietia na 3,14ipcu. Hned ako som ich dal ma uputalo to pekne svetlo do biela resp. trosku do modra... Ale svietia fakt hrozne, asi o polovicu menej s nimi vidis nez z halogenkami... Jedine plus je, ze to pekne vyzera, ale je dostat aj take halogenky, neviem presne znacku co svietia tiez tak do modra... A inak ak to chces na bezne pouzitie tak urcite nekupuj, je to sprostost. Kup si radsej nejaku kvalitnu normalnu autoziarovku...
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Keby tie super vecicky boli tak super ako sa o nich pise tak vyrobcovia nebudu vyvijat vselijake nove svetla :) Stacilo by tam dat take LED ziarovky a je po probleme :2f93:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ved keby to bolo niečo seriozne tak to bude vyrábať seriozny výrobca a nie len čína v cene pár € a spoštovným zdarma...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

55W halogena má svietivosť cez 1000 lumenov....Tá LED ich má??? A nejde len o svietivosť ale aj o to kde presne a akým smerom sa to svetlo vyžaruje jeho rovnomernosť ....v žiarovke je vlákno dlhé pár mm na ktorom vzniká svetelné žiarenie a je viacmenej vyžarované rovnomerne po celom tom povrchu ...to s viacčipovou LEDžiarovkou nedosiahneš....čiže svetelný lúč bude celkom inak tvarovaný a teda bude to dakde nesvietiť a inde oslňovať...
Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lewik777 »

Preto som sa chcel spytat ci mate niekto skusenost napriklad vid odkaz http://www.gsmalarm.sk/dom-zahrada-auto ... 97ta4n3ok2
pisu svietivost 720lm niekto tu pisal ze klasicka ma 1000lm.
Ak by tato nestala 30eur hned to beriem lebo svietivost pozrite si http://www.gsmalarm.sk/auto-moto/super- ... dena-biela
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

Prečítaj si najprv toto, úryvok z recenzie o Audi A6: Predné LED svetlomety stoja 3094 eur. Kým konvenčné žiarovky sa zohrejú na teplotu až 300 °C, LED svetlá sú citlivejšie a preto nemôžu mať teplotu vyššiu ako 150 °C. V oblasti motora môže byť okolo svetlometov teplota asi 120 °C, aby boli schopné LED svetlomety spoľahlivo fungovať, potrebujú preto chladenie. V Audi preto vyvinuli ventilačný systém, ktorý odvádza teplo z čipov LED diód. Zaujímavosťou systému je jeho doplnkové využitie. Kým obyčajné žiarovky vďaka ich vysokej prevádzkovej teplote zbavujú svetlomety námrazy, diódy LED to nedokážu. Novo vyvinutý ventilačný systém preto privádza horúci vzduch z čipov diód LED priamo na kryt svetlometu a tým zabezpečuje jeho odmrazovanie, príp. zabraňuje zaroseniu.
M54B30
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 04.02.2010 17:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa M54B30 »

Ten eshop čo si sem dal - tí majú v tom väčší bordel ako ty sám :4090:

Raz je tam 30W, druhýkrat odber 0,7A co pri 12V je 8,4W

Bežné LED dokážu spraviť cca 100 lumen na 1 Watt, ale pri vyšších výkonoch je tento pomer nižší. Ak by to teda malo mať tých 720 lumen - pri odbere 8,4w to vychádza 85 lumen/watt čo by povedzme mohlo byť.

Ale ak si čítal to čo ti bolo písané - nie je podstatný len samotný výkon ale aj jeho usmernenie!
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skrátka ani nad tým neuvažuj....vedel by som si to predstaviť že dám takú LED žiarovku do paraboly a používam to ako denné svietenie, je to síce tiež proti predpisom ale viem že sa také robilo na Octávke tuším O1 s čočkami mala nejakú parabolu v predu pôvodne určenú ako hmlovky,Takže na prvý pohľad nikto nič nespoznal , alebo si to dám do hmloviek ktoré používam ako svietenie pri zamknutí a odomknutí auta že vidím na cestu ak idem k autu. Ale isto nie na bežné svietenie a už vôbec nie za zníženej viditeľnosti do bežnej paraboly v tlmenom a tobôž nie diaľkovom svetle.

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní