Plastidip - skúsenosti

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ktmvor
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 12.10.2007 21:42
Zdieľať na Facebook

Plastidip - skúsenosti

Príspevok od používateľa ktmvor »

Zdravím, rozhodol som sa dať si auto streknúť do plastidipu. Nájde sa tu niekto z okolia ZA, ktorý má auto v dipe streknuté. Nevidel som zatiaľ žiadne auto naživo, všetko len na fotkách, ktorých je na nete mraky. Prípadne je tu niekto, kto už má skúsenosti so striekaním a bol by ochotný to streknúť aj mne, resp. poradiť so striekaním, prosím nech ma kontaktuje cez SS. Ďakujem
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Videl som auto striekane nazivo a boo ako pomaranc, ale videl som aj auto ktore bolo hladke skoro ako od vyrobcu. Asi to bolo striekane s tym vysavacom co vidis aj na YOUTUBE a to druhe riadnou striekacou pistolou v boxe. Ked chces plastidip kvalitne nastriekat tak musis pouzit kvalitnu striekaciu pistol a kvalitny box. Ak mas znameho niekde v servise co ma aj ten box striekaci tak to tam daj. Ak ti ale velmi na kvalite nezalezi tak si to striekni aj sam alebo s kamosom co niekedy striekal nieco hoc aj pred domom :) . Ja rozmyslam, ze si to dam, ale az niekedy na jar. A ked ti mozem poradit tak si daj RACER DIP, je to hustejsie tym padom tam das viac riedidla cize ta to vyjde lacnejsie, lebo tolko farby nepotrebujes. ....poplastuj.sk alebo plastishop.sk a neberte to ako reklamu, ale pomoc :300f:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

http://volvoklub.sk/viewtopic.php?f=20&t=3700&start=100

skús mu napísať

Vraj je s tým max. spokojný
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

moj lakirnik s tym chcel zacat ale zeto preberal s nejakymi chalanmi z Trnavy co to striekaju uz dlhsiu dobu a vraj to nie je bohvieco a ze sa to odlupuje a nedrzi to az tak ako to reklamuju ze na wapke ziadny problem. Ja som si objednal na skusku tie spraye ich a total somarina tom bola. Som minul takmer cely ten velky spraj na dve oblicky na bmw a vysledok katastrofalny
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mne to príde ako ked niekto nevie čo od dobroty s peniazmi, na celé auto to za 50€ nebude, za 100€ tiež nie ...
Za druhé, dodnes som neprišiel na to čo by som tým že to streknem Pasti Dip-om získal :41c2:
Okrem toho že to môžem odtrhnúť bez poškodenia pôvodného laku asi nič
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ide o to odlisit za od inych za malo penazi, je to stale lepsie ako si dat vsade ledky alebo DRL svietenie z ciny. Ak ma niekto buchnutu karoseriu, ocuchane auto tak si to pekne spravi za par supov. Tie plasti farby su uz rozne. takze za cca 300-500 eur mas "novy lak" a netreba riesit lak za min. 1300 eur. Rovnako aj osuchane zrkadla, kolesa sa daju za malo penazi spravit. Podla mna to odveci nie je. Ale nazor nikomu neberiem :)
Miskjo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 08.12.2008 01:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Miskjo »

Dovolim si reagovat. Mam plasti-dipom striekany predny naraznik, striekal som si to sam na dvore. Objednal som si 3 spreje, jeden má 400ml. Na cely naraznik som spotreboval 1 a 1/4 spreja. Vrstvy su min 3, na predne celo som dal vrstiev viac, striekal som to ked svietilo sklniecko, krasne to schlo a mal som to hotove za ani nie hodinku aj z olepenim svietiel, mriezok a odmastenim. Vysledny efekt je super, perfektne krytie, vydrzi to wapku, dierky od kamienkov zatim nepozorujem.
Striekat cele auto, je urcite narocnejsie, ale ked sa to urobi poriadne, tak clovek moze byt spokojny.
tantosanto
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.09.2011 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tantosanto »

PLASTI DIP nekupovat!!! Ani v najhorsom sne.. Este tak na kapotu, ak ju chces ochranit pred kamienkami v zime a potom stiahnut dole.. Tam este vydrzi. Ale na miestach, kde sa to chyta, ani omylom.. Cierna matna najhorsia, vsade odtlacky od prstov atd.. O skrabancoch ani nehovorim, to je kategoria sama o sebe.. Ano, oni reklamuju, ze vydrzi na Wapke, alebo ze sa da natiahnut niekolkonasobne, ale odolnost voci skrabancom ziadna.. Po nastriekani celeho auta, uz po dvoch dnoch bolo okolo kluciek vsetko oskriabane. Nie zoskriabane dole, len skrabance, ako ked prejdes nechtom..A to som daval max pozor, lebo to bolo auto na predaj, ale stacilo sa len jemne dotknut. Odvtedy uz som nedal ziadne auto striekat plastidipom, len klasickou farbou.. Na predaj idealna vec, zakryje aj vacsie nerovnosti a hrdza Ti nevyrazi von, lebo je to guma, ale pre seba nikdy.. Skusil som, stacilo.. Striekane boli aj vnutorne casti dveri, stlpiky atd.. Katastrofa.. Kde sa dotklo tesnenia, pri zatvarani dveri, vsetko sa stahovalo dole. Predal som auto po par dnoch, ale co je s nim teraz, radsej si ani nechcem predstavit.. Takze uz len farba a poctiva robota, nech ten co to kupi, nenadava.. Na male auto, aj vnutrne strany, je potrebnych 5L dipu+ riedidlo.. 200e ta to bude stat (bez roboty).. Ak naozaj niekto chce, nech si to da, ale len zvonku a treba pocitat, ze je to len docasne.. Rok by som tomu nedal ani pri najlepsom optimizme.. :3020:
judes
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 07.05.2009 21:43
Bydlisko: okr. N.Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa judes »

Kamarát mal na aute Plati Dip a už by si to nikdy nedal, vraj sa to moc špiní a zle čistí (určite záleží aj od farby), je drzneší a pomerne rýchlo farba vybledne (zmení odtieň).
Po odskúšaní tekutej fólie je spokojný, osobne som mu to videl na aute má nastriekané kolesá aj zrkadlá, je to hladké ako nalakované.
Tekutá fólia - FóliaTec.
http://foliatec.tuning.sk/
Video aplikácie FoliTecu
http://www.youtube.com/watch?v=RBd9RMmoU6Y
Video odstraňovania.
http://www.youtube.com/watch?v=0CaIyCjOltA
Peugeot 407 2.0 HDI sedan bez Fap.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Judes, ved to je to iste ako plasti dip :)
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

ja som mal iba jednu skusenost s palsti dipom a nikdy viac, chalan si dal kumne nastriekat elektrony, boli nastriekane tym dipom a on ze sak lahko sa to dava dolu, ano iba na ploche to slo stiahnut aj to iba tak potom som to pol dna 80 brusnim papierom brusil dakujem, teraz ak by mi niekto dal nieco prelakovat co ma nasebe plasti dip tak dakujem dovidenia
judes
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 07.05.2009 21:43
Bydlisko: okr. N.Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa judes »

keko535 napísal:Judes, ved to je to iste ako plasti dip :)
Sú to dve odlišné veci, Plasti Dip je niečo ako pogumované a ten Folia Tec je tekutá fólia, čiže hladký plast.
To isté je nanášanie a možno j odstraňovanie.
Peugeot 407 2.0 HDI sedan bez Fap.
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Ja som si strekol na aute na zimu cca 20cm siroky pas na kamienkami najviac zatazovanu hranu kapoty.
Priesvitny plastidip mi stacil na 4 ci 5 vrstiev, a este v plechovke nieco malo ostalo.
Zatial sa mi to velmi pozdava, aj ked poriadna zima s poriadnymi kamienkami tu zatial nie je, aby som zistil ako to odolava.
Na jar to stiahnem a hotovo. Teda na taketo "sezonne" alebo aj trvalejsie ochranenie urcitych casti sa mi to pozdava, najma kvoli jednoduchsej aplikacii ako obycajna folia. Ale na trvalo by som si to nedaval na cele auto, videl som zopar aut co boli napr cele v ciernej, a vyzeralo to otrasne, do toho ked sa zazerie spina, tak sa to velmi zle cisti a tie auta vyzerali tak flakato, proste velmi zle.
Este to planujem dat na cca 1/3 kapoty starsieho auta ktore ju ma obitu od kamienkov, kedze prelakovat sa neoplati, a pri aplikacii folie by bolo vidno "obrysy" tych dierok od kamienkov, ale pri aplikacii tekuteho plastidipu by sa to malo zliat, a nebolo by vidiet nerovnosti - ale to je len teoria, predpokladam ale, ze to tak bude.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

prave preto sa ten plasti dip ma striekat kvalitnou striekacou pistolou aby ta vrstva bola hladka, tie vysavace su dobre akurat tak na striekanie domu farbou (prefarbenie omietky):) mam to vyskusane, ale auto by som tym nestriekal. Ked striekat Plasti tak riadna pistol a striekaci box. Na tom sme sa zhodli aj na inom forume. AK je niekto amater, alebo fuser a nema na to podmienky tak dokaze nastriekat pomarancovo aj PPG lak nie len plasti dip.
frenklino
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04.11.2010 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frenklino »

Ono všetky tie značky sú vpodstate to isté (to, že niekto tvrdí, že má extra hustú farbu a 1l ti vystačí na pomaly 2m2 je blud - nebude to kvalitné pri takomto nanášaní)

Stačí sa rozhodnúť podľa ceny, čo výjde cenovo najlepšie.
Práve som pozeral, že prišla nová značka a zatiaľ to cenovo valcuje. Plasti Lak sprej 400ml - 9€

Čo sa týka nanášania tak s kompresorom sa nanáša viac tenkých vrstiev a s "vysávačom" menej vrstiev. Pokiaľ vie s tým človek narábať, vytvorí hladký povrch s oboma :)

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných