Thesis 2,4 JTD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

Pri Thesiske sa mi vynorili 2 otázočky:
1. Pri štartovaní motora sa rozsvietia kontrolky na brzdy ktoré však zhasnú až po cca 200 -300 metroch. Je to normálne alebo je to predzvesť návštevy servisu?
2. Stalo sa že ručička tachometra nefungovala. Zastavil som auto, vypol motor a po naštartovaní sa znova "prebrala". Rovnaká otázka ako hore. Aj keď normálne to asi nebude, tak neviete čo by s tým mohlo byť?.
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

thesisko je už doma...chlapi potreboval by som ešte jednu pomoc...a to nájsť človeka, ktorý by šiel do servisu tohto auta...bol som s tým v alfe a tí mechanici viac obdivovali kožu a elektronické fintičky v aute ako robili svoju prácu...viac by som ho tam asi nenechal /nehovoriac o tom, že som si našiel škrabanec na laku, ktorý tam určite nebol/....dík...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cezar, uvedom a prispusti si dve veci:

1) tezisa v SLOVENSKYCH servisoch typu fiat a lancia videli prvykrat ked si tam prisiel. Pri akomkolvek serioznom probleme budes mat problem ty, aj oni aj vsetci. Uvidis to, pamataj moje slova. Thesis nie je Skoda Octavia, tam budu mat chlapci kropaje potu na cele ked ti budu objednavat rozvody a nebodaj turboduchadlo lebo v zivote take turbo nevideli a technologicky postup na vymenu ani nahodou neovladaju.

2) toho auta sa budes strasne tazko zbavovat, kupujucich na ojazdene Tezisy je tak neuveritelne malo ze si to ani predstavit nevies.



... inak pohoda :)
ksw
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.05.2009 16:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ksw »

mp3turbo napísal:cezar, uvedom a prispusti si dve veci:

1) tezisa v SLOVENSKYCH servisoch typu fiat a lancia videli prvykrat ked si tam prisiel. Pri akomkolvek serioznom probleme budes mat problem ty, aj oni aj vsetci. Uvidis to, pamataj moje slova. Thesis nie je Skoda Octavia, tam budu mat chlapci kropaje potu na cele ked ti budu objednavat rozvody a nebodaj turboduchadlo lebo v zivote take turbo nevideli a technologicky postup na vymenu ani nahodou neovladaju.

2) toho auta sa budes strasne tazko zbavovat, kupujucich na ojazdene Tezisy je tak neuveritelne malo ze si to ani predstavit nevies.



... inak pohoda :)
toho bych se vůbec nebál,motory jsou shodné s kappou,pravda elektroniky je víc a je složitější,ale to hrozí u všech moderních aut a řeší se to povětšinou výměnou,ale co se
oprav týče,vždy se najde šikovný mechanik anebo méně schopný třeba - bývalý opravář
zemědělských strojů,co ho vzali do značkového servisu,aby ušetřili na mzdách,zde je třeba pozorně sledovat a vybírat... několik takových jsem již poznal,na stk neuměli ani
připojit počítač na řídící jednotku...ale kasírovat cenu za vůz vyšší třídy to ano,to by jim šlo...

a co se týče případného dalšího prodeje, v ž d y se najde kupec,záleží na ceně...
n e l z e srovnávat s nějakou octávií nebo Hurá To Pojede (HTP),jde o vůz jiné cenové kategorie a navíc pokud je případný majitel technicky založený,tak příruček na opravy
je víc,než na německé vozy srovnatelné třídy...
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

....neviete niekto poradiť nejakú stránku na náhradné diely na Thesisku???...konkrétne sa mi jedná o podvozok....ďakujem...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skus ci ti chalani odtialto pomozu:

https://www.lanciaclub.net/model_detail ... 4&lang=cze
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

mp3turbo napísal:skus ci ti chalani odtialto pomozu:

https://www.lanciaclub.net/model_detail ... 4&lang=cze
....chalani pomohli, poradili....dostal som sa k tomu čo som chcel aj keď veľkou obkľukou....takže ďakujem.. :)

....potreboval by som ešte jednu pomoc - zmeniť jazyk, nahodiť SK mapu a vedieť čo potrebuje TV aby fungovalo....viete o tom niekto niečo????....vopred dík...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

juuuj doprcic toto sme mimo - na slovensku je tychto aut zopar a este menej ludi co su tu na fore :(

a uplne minimum tych ktori na toto auto maju diagnostiku.

mapy : napis mi aku konkretnu navigaciu mas a ja ti skusim mapy zohnat. Nic neslubujem...

a znovu sa skus obratit na chalanov na hentom fore :)
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

...ty vončo...samá ochota.... :300f: :300f: ...hento sa na Sk nevidí tak často....skúsim pozrieť niekde v papieroch čo tam je a dám vedieť....
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

...no aj tu mám problémik....manuály a všetko čo som dostal k auto - samá taliančina - španielska dedina..... jediné čo som našiel a čo by ako tak mohlo pomôcť je, že na CD je odkaz na NAVTECH, na obale sa spomína aj volvo car company.....neviem či to pomohlo.....idem ešte pohľadať nejaké manuály na nete ale keďže moje "online" schopnosti sú tiež nič extra - hmm...neviem neviem.. :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sefko, nieco na tej navigacii musi byt - nejako musi byt oznacena pripadne nejakym menu musis vediet vyvolat informacie o tom zariadeni. Skus to, zabojuj. Odfot co len mozes, podla niecoho to musime identifikovat.

a uz ti taham "volvo RTI navteq" treti disk, kde je slovensko :)
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

....aj keď taliančina mi fakt nič nehovorí, tak keď sa takto "bojuje" na druhej strane, bude sa aj tu.....zistím to označenie navigácie aj keby bolo vyrazené na vnútri krytu alternátora.... :) ....zatial fakt dík....
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

no po 3 dňoch hľadania sa vzdávam....nenašiel som to nikde....ani v papieroch...ani po preklikaní celého menu (dúfam že som to nikde neprehľadol).....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skoda a tu sprostost odomna si si uz stiahol? posielal som ti sukromnu spravu.


tak pozeram do logov servera a nestiahol si si to... posielam ti sukromnu spravu znovu, mam dojem ze to pekne blbne lebo ani mne neprisli nejake spravy od chalana co mi ich posielal a overoval si to telefonom.

sprava odoslana dnes, 12.juna.2009, 19:05 - admin ma na tomto fore dve hodiny dozadu cas :) takze 17:05.
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

práve sa na tom pracuje... :) ..išla ti aj SS...

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný