Ford Galaxy 1,9 TDI 85 kw kto ma skusenosti.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majcherm
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.10.2006 16:48
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy 1,9 TDI 85 kw kto ma skusenosti.

Príspevok od používateľa majcherm »

Prosim niekoho o radu kto ma skusenosti s fordom Galaxy 1.9 tdi 85 kw. Uvazujem o kupe ale rozhodujem sa este medzi W Sharan a Seat Alhambra.PORADTE
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

záleží na tom ktoré ročníky máš na mysli ale v celku s F-Galaxy spokojnosť. Na malé odchýlky sú tieto autá identické.( Sharan,Alhambra).
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vyborna spolahlivost, overene technologie od VW (motory, prevodovky, elektronika, klimatizacie, diagnostiku spravi kazdy somar co ma v riti dieru...).

tato tema tu uz bola asi trikrat, hladaj. Pozor, trojrocne auta maju najazdene 150.000km a 2002ky maju skoro kazda cez tristotisic, len pri prechode cez slovenske hranice sa to nejako zmensi :) s tym musis ratat, toto su auta co hltaju statisice kilometrov. Ak si bezny slovensky cloviecik ktory si mysli ze po 90.000km je auto na zahodenie, tak taketo auto si ani nahodou nekupuj lebo budes zdeseny co tie auta vydrzia.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Mám Ford Galaxy TDI 96kw,rok výroby 2004 a začína ma srat,auto som kúpil v Nemecku,malo 52000km,so servisnou knihou,teraz má 105000km

uuuch to je v prdeli... jedna vec sa mi ale erik nezda, kedy si to auto kupil? Tieto vozy maju trojrocne 150.000km skoro kazde ako som pisal a neverim ze ked si ty auto kupil pred dvomi rokmi (cize galaxy2004 bolo VTEDY trojrocne), ze malo 50.000km... neexistuje. Take auto si nikto vonku nekupi. Daj mi VIN, skusim ti preverit vo forde ako je to s tymi kilometrami i ked ti to uz samozrejme howno pomoze.




> a akurát mi odišla 6 rýchlostná prevodovka-chrčí

neexisuje. Snad ani jedna 6rychlostna prevodovka este neodisla po 100.000km... nemoze byt. Volaj do fordu co ti povedia, vlastne na Zlatych Pieskoch o Galaxy houby vedia, volaj do VW.



> pri 80000km mi odišlo webasto

je velmi bezne ze D5W odchadza, najcastejsie sa tam seru zhaviace sviecky (800,-) pripadne pancucha (filter paliva, tusim tisicovka) a kable s kontaktami. Potom nasleduje cerpadlo, tam sa opotrebuvaju uhliky. Vsetko su to opravy do dvoch hodin v amaterskych podmienkach a potom mas na tri roky zase pokoj. Dovod : bufik je uplne dole, ide na neho vsetok sajrajt z cesty, sneh, blato, voda, sol, vsetko... Ja mam momentalne tiez mrtve nezavisle kurenie, mne odisla elektronika kompletne a vobec sa nehlasi hlavnemu systemu v aute. Ale to je 2001cka... takze ta uz ma za sebou peknych par startov...





> a pri cca95000km šponovacia kladka klinového remena

takisto velmi nezvycajne, nova stoji tusim okolo 15.000, viem ju ale zohnat zhruba za tri tisicovky a cez kamaratov na forach urcite za este menej. Byvalemu kolegovi sme pred ca. dvomi mesiacmi pomahali s tymto istym na Oktavii.




Ak si z bratislavy alebo okolia (pripadne ak budes mat cestu ku nam na dolniaky), nakontaktuj ma cez sukromnu spravu a zadarmo ti spravim diagnostiku na aute.
efa83
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 15.11.2008 18:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa efa83 »

Moj kamoš ma F Galaxi 06 6 rýchlostné a pekne auto a zatial ide dobre ,
atbklubba
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 03.06.2006 15:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atbklubba »

Cau ,ja mam alhambru 2001 ,nemozem na moju brahmaputru ani dopustit.Mam na nej 295 000km,vsetko ide ako ma.Tiez ma serie pridavne kurenie ,ale kazde auto ma svoju chybu.
Ja BY SOM NEMENIL.Chce to troska nehy k tomu autu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tou spojkou a buchotanim / nebuchotanim : to mas na 99% rozsypane vytlacne lozisko na spojke.

Hentie 6rychlostne manualy su nezmary - raz za 80.000km doporucujem vymenit olej a ta prevodovka prezije nase vnucata a dva miliony kilometrov. Pozor, olej tam davaj JEDINE ORIGINAL Z VWcka pripadne Fordu. Absolutne zabudni na to ze "ale ved olej XYZ je to iste ako tento olej", jedine a bezvyhradne original.


A stale je prudko nepravdepodobne, nechcem povedat priamo az nerealne, ze po 105.000km odide vytlacne lozisko na takomto aute. Na 99.999999% mas stocene kilometre aj keby si mal styri servisne knizky. Hovorim, ked niekedy pojdes ku nam do hlavnej dediny slovenskej, daj vediet aspon den dopredu cez sukromnu spravu - robim rovno pri letisku, pri zjazde z dialnice. Kukneme na tvoj vozik, opacime aj riadiacu jednotku co hovori (keby to stacal nejaky uplny blbec)...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 30.01.2009 13:44, upravené celkom 1 krát.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

*nezávislé kúrenie-ako také v Galaxy/Alhambra/Sharan neduhy robia sviečky, sítko, kontakty ale to všetko už
mp3turbo........
spomenul alebo je to aj rozpísané niekde na fóre v téme ako nezávislé kúrenie/webasto/ebersprecher. Žiadna veľká chyba akurát pracovná teplota motora je "horšia". Škoda že v motorovom priestore týchto aut je málo miesta a nezmestilo sa tam a výrobca to napchal zo spodu auta.

A funkčnosť-nefunkčnosť zistíš jednoducho-počuješ taký hukot zo spodu auta ( nižšia vonkajšia teplota ako 5-7 stupňov ) ALEBO pri vypnutí "motora" vydáva zvuk ako keď "lietadlo vypína motor". :3035:

Mám Galaxy-Ghia 66Kw ročník 96, ktorý som si vyberal čo s najmenej elektronikou a môžem povedať úplná spokojnosť.
Auto nemám na krásu ALE na to aby mi slúžilo za každým.
Z pohľadu mi je jedno ako vypadá a smerodatná je jeho "technická stránka" a využiteľnosť.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no co asi, spojkove lozisko ne? Ved to pisem kusok vyssie.

v tom uplne najhorsom pripade zotrvacnik ale to by bola velmi raritna udalost. Zotrvacnik moze sposobovat trhanie, cukanie a nepravidelny drhnuci prejav pocas pridavania plynu ale nemal by zostat ticho po vyslapnuti spojky. Tipujem 95% spojkove lozisko.

Cena neoriginalov : okolo dvoch az troch tisic korun, prevodovka musi ist z auta von a naspat, to je dalsich styri tisic za robotu, ked uz to bude rozobrane tak sa vymeni aj lamela a pritlacak, takze sumar vidim niekde v okoli 15000,- byvalych korun za celu akciu podla toho kolko das za robotu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dnes nie, fesakovi budem volat az v pondelok. Mam pre neho zopar VINiek :)
katar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.10.2008 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa katar »

Je to rovnaké.
www.autobazar.eu/sk/
www.autobazar.eu/sk/

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
moderátor upravené

na porovnanie je veľa možností ako napr.

http://katalog-automobilov.sk/ alebo INÉ stránky.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

To co je za prispevok?

Tvoja veta "Je to rovnake." ma byt otazkou? Tak potom potrebujes otaznik na konci.

Ma to byt oznam? Tak potom je bodka na spravnom mieste, ale co mame s tou velmi dolezitou informaciou spravit?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných