Subaru Outback 2.5i volnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Subaru Outback 2.5i volnobeh

Príspevok od používateľa risofarago »

Zdravim, pani, pisem v mene kamarata, ktory sa rozhodol kupit si Outback 2.5i r.v. 2005 uz prerobeny na LPG. Problem okrem ineho spociva v relativne nizkych volnobeznych otackach NA BENZIN, po naslenom prudsom stlaceni plyn. pedalu motor akoby zavaha - vyzera to akoby spociatku po akceleracii isiel na 2-3 valce, potom nad 1200 ot sa chyti. Na volnobeh ide na 4 valce - odskusane. Robi to len pri prudkej akceleracii. Podla programu FreeSSM su volnobezne otacky +- 660-690/min. Druha vec, ktoru sme si vsimli, ze sa vyrazne zahrievaju katalyzatory - v tme je cely vyfukovy system rozpaleny do zerava, pri vyssich otackach ide z vyfuku len slaby tlak - objektivne to posudit neviem. Program FreeSSM vykazal chybu P0420 - Catalyst System Efficiency Below Threshold - tuto chybu nevyhadzuje pravidelne. Pri zatazi sa motor sprava dobre, akceleracia je dobra az po max otacky 6200/min. Na LPG auto ide nepravidelne, akoby na 3 valce, max toci na 3000 ot/min,dalej netaha - system STAG 3000. Kompresie vo valcoch premerane, vsetky hodnoty podla udania mechanika v norme, natocenych 170 000 km. Vymenene sviecky, zapal. kable a nova je aj cievka, precistena skrtiaca klapka, lambda premerana, OK. Moze horeuvedeny problem sposobovat upchaty katalyzator? Volnobezny ventil tento motor p.p. nema - klapka je uz ovladana elektricky. Dakujem za vsetky rady.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na Subaru klube jeden člen riešil rozsypaný KAT, mal síce 2.0R ale výfuk je snád aj zhodný
bestauticko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bestauticko »

Ten rozbeh na studenom motore som mal rovnaký na CRV s LPG aj Outlanderi s LPG, vždy na benzíne, po cca minúte chodu už to bolo ok.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

univerzalny KAT a ides.. pokial tomu este nieco ine nie je.
a ked tak precistit vstrekovace.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Mne toto iste robilo na benzine ked som mal zly jeden LPG vstrekovac na renault lagune.Neviem ako to suviselo ale po vymene to ide ok.
tomminno
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 23.04.2006 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomminno »

Zaujimal som sa o toto auto s tymto motorom v spojitosti so splynovacom na LPG a v MPGAS v HC mi bolo odporucene aby sa kazdych 30.000km pri tychto motoroch s prevadzkou na LPG davala zmerat vola vyfukovych ventilov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných