POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, foter, niner, Atlas, LOCHNESS

db69
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa db69 »

presne tak.
Teraz pošlú pokutu majiteľovi,a ten má možnosť podať vysvetlenie a meno vodiča čo urobil priestupok.
Po novom to pošlú majiteľovi,a ten MUSI zaplatiť a potom si to môže vymáhať od šoféra čo urobil priestupok.
To preto lebo ludia dávali kadejaké rumunské/ukrajinské mená a adresy .
Takto to majú ľahšie.
oco13
Príspevky: 19105
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa oco13 »

Po novom to pošlú majiteľovi,a ten MUSI zaplatiť
Neverím že si nepochopil čo tým chcel basnik povedať, ale napíšem to rovno. Z ekonomickeho hladiska je najlacnejšie mať starú vraždu napásanú na bieleho koňa. A ten nemusí nič, sú zdokumentované prípady našich spoluobčanov čo majú na mene viac ako tisíc aut. :300f: + nejakú tú sro v upadku :40bd:
db69
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 pochopil
len som presnejšie opísal ako to bude fungovať po novom.
To že majú naši opálený spoluobčania priestupkovú imunitu je iná vec.
To už funguje roky.Nemáš € ,nezaplatíš, dajú (automaticky) to exekútorovi .
Ten nič nevymôže ,tak všetky úkony zaplatí ten kto to zadal.
po novom to môže byť aj obec .Tak ako v CZ
lubos zimovcak
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Lenze, ked mas zapisane auto na Indiana, tak velmi lahko mozes on prist, lebo exekutor ho zoberie.
Takze Oco trochu vymysla..
,v praxi je to zlozitejsie.
Dalej, co v pripade dopravnej nehody??
kirams
Príspevky: 1020
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:21
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa kirams »

V tomto ma oco velmi obmedzene myslenie, v podstate za to moze velmi nizky intelekt.
oco13
Príspevky: 19105
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal: 31.05.2026 09:00 Lenze, ked mas zapisane auto na Indiana, tak velmi lahko mozes on prist, lebo exekutor ho zoberie.
Takze Oco trochu vymysla..
,v praxi je to zlozitejsie.
Dalej, co v pripade dopravnej nehody??
Luboš v prípade dopravnej nehody vždy riešia vodiča. Moje deti rozflakali do 20 aut a nikdy nikto mňa ani len nekontaktoval.
Ad 2 - velmi silno pochybujem, že sa exekutor ulakomí na auto v cene 30centov za kilogram.
Druhá zásada T.C.O. je - kupuj si také auto, aby ti nebolo lúto ak o neho prídeš.
A aj ďaleké krajiny sa dajú pochodiť s autami z 80tok. Mám to vyskúšané.
Preto je to v praxi trocha zložitejšie - že "zodpovední" ludia možnosti na hrane zakona neakceptujú a zase tí "nezodpovední" majú z toho biznis. Platí to rovnako v chove prasiec ako aj v politike. :42f7: :o
oco13
Príspevky: 19105
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa oco13 »

kirams napísal: 31.05.2026 09:17 V tomto ma oco velmi obmedzene myslenie, v podstate za to moze velmi nizky intelekt.
Práve preto sa všetci jedujete že naši spoluobčania s nízkym intelektom vybavia všetky socialne davky a výhody o ktorých sa intelektualom ani nesníva, a namiesto nich hrdlačia pre sudzie firmy.
db69
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa db69 »

vzdelaný makajú a dementi si užívajú.
Tak gdo tu je sprostý ?
V tomto má oco pravdu.
tatkotom
Príspevky: 3354
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa tatkotom »

:3dcline:
lubos zimovcak
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, v pripade dopravnej nehody treba mat zaplatene pzp.
Karta bude vystavena na majitela, nie vodica.

Uz vidim, ako ochotne s Tebou Indian spolupracuje a nahlasuje nehodu na poistovni... :40bd:
Bez sance.
autolaik
Príspevky: 4973
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco priznaj ze mutis vodu, rozduchavas klasicky ako vzdy vasne aby bolo o com pisat a svoje auta veru na ziadnych spoluobcanov pisane nemas. :)
oco13
Príspevky: 19105
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal: 31.05.2026 15:32 Oco, v pripade dopravnej nehody treba mat zaplatene pzp.
Karta bude vystavena na majitela, nie vodica.

Uz vidim, ako ochotne s Tebou Indian spolupracuje a nahlasuje nehodu na poistovni... :40bd:
Bez sance.
PZP treba mať zaplatene vždy , aj STK a EK . Lenže zakon rozlišuje pojem vlastník a držitel vozidla. Teda ak si požičiam strýcove auto a viem, že ho budem mať dlhšie tak si PZP uzatvorím ako držitel vozidla na seba.
To ale nemá nič spoločné s objektívnou zodpovednosťou, nemyslíš že tieto veci sú kus od seba. V prípade DN aj tak hlasenie vyplňuje vodič , najlepšie obaja zučastnení spolu alebo policajt ako svedok a uradná osoba ho môže (na požiadanie) overiť svojim podpisom. K čomu by tam bol maitel vozidla?? Pri firemných autách je aj tak majitel leasingovka a držitel firma (konatel) a hlasenie nevypisuje ani jeden z nich.
Autolaik - na túto otazku je lahká odpoveď - nie som držitelom žiadneho MV a ani nefigurujem pri všetkých ako majitel. A hlavne už prakticky ani nešoferujem (chvalabohu) :o
lubos zimovcak
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, ok, máš pravdu.. :hero:
Ale aj tak, radšej sa vyhýbam takýmto spôsobom riešenia. Mám sa rád a som posero. Na toto treba mať gule :d :D
oco13
Príspevky: 19105
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: POZOR NA MADARSKYCH DIALNICIACH

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - vôbec nie, gule treba mať napríklad na založenie rodiny a zodpovednosť voči nej. Tieto riešenia zavisia od pudu sebazachovy - postupom času prichádza doba keď má človek stale viac vecí na salame ( až po vlastnú existenciu) :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní