Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janapavelkova
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.03.2021 13:58
Zdieľať na Facebook

Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa janapavelkova »

Dobry den,
predavam auto a ozval sa mi zaujemca - Ukrajinec. Predpokladam, ze sa jedna o odidenca s trvalym pobytom na Ukrajine, s povolenim na pobyt na Slovensku.
Viete ma znavigovat, ako by prebiehal takyto predaj a nasledny prepis, na co si dat pozor? Moje auto je prihlasene v okrese Sencec, odhlasenie aj prihlasenie by prebiehalo v Senci?
dakujem
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Pockaj si na iného/normalneho zaujemcu. Nepredpokladam, ze by bolo mozne v nasom systeme hned u nas prepisat vozidlo na ukrajinske znacky. A SK mu nedaju, lebo tu nema trvaly pobyt. Tak jak ti Nemec v Nemecku nemoze prepisat auto na Slovenske znacky. Odhlasi ho, ty si ho prevezies a tu prihlasis. Takze by mal zistovat veci Ukrajinec ako to funguje ak to auto chce a nie ty. A ked ti ponuka za auto podstatne viac ako iny/normalny zaujemca tak rovno vies, ze treba ist od toho.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Takze moj dojem proti tvojmu dojmu, OK. Ale este raz, nechapem preco by to mala zistovat ona. Na co je tu teda tema o otazkach dovozu aut? Na co ludia zistuju co treba dopredu? Staci pekne oslovit Nemca/Poliaka/ Rakusana, ze chces kupit auto a ma ti zistit co k tomu treba, zbehnut na urad a popytat sa na lokalnych forach. Urcite by to pre Teba s radostou urobili
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa tuninka »

pred pol rokom som predával auto ukrajinke, študentke s prechodným pobytom na Slovensku, pred podpisom predajnej zmluvy sme spolu išli na dopravný inšpektorát, ukázala im aké má slovenské doklady(mala povolenie na prechodný pobyt s adresou), tam nám povedali, že to ide prepísať, tak som ho predal, bolo to v okrese, tak jej zostali aj moje značky na aute, auto nešlo na Ukrajinu, ale predával som ho ukrajinke ... čo s ním potom spraví som už neskúmal.
Teoreticky by sa dalo na DI zavolať, ale nikdy nikto nezodvihne telefón.
meteorolog90
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.01.2023 17:50
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa meteorolog90 »

Ak ma povolenie na pobyt (prechodny pobyt) tak mozes.
Diehardqo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa Diehardqo »

Uplne normalne, na povolenie na pobyt. Klasicky postup ako s inym clovekom s pobytom na SK. :) ziadny problem. Notarske splnomocnenie na jeho povolenie na pobyt a nasledne odhlasenie. On prihlasuje v okrese kde ten pobyt ma.
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

milanovanocnamora napísal: 25.01.2023 12:31 Zasa by som netrepal dojmy mimo zdravého rozumu! :::

Možno so štatútom dočasného útočiska sa to dá (a keď nie tak normálne originalita a odhlásiť na vývoz, prihlasovanie už je jeho problém), s vyššou cenou problém nevidím, aj keď neviem prečo by ti ju mal ponúkať, to sú také drísty... Treba zájsť na DI a tam sa spýtať, tu to nebude vedieť zodpovedne nikto. :3020:
Vyššia cena sa núka pri podvodoch a je to úplne bežné. Chlapík potom pošle potvrdenie z banky o odoslaní platby, koreň mu pošle tovar a chlapík následne v banke transakciu zruší. Alebo úmyselne niečo nesprávne vypíše, aby platba neodišla, detaily neovládam, ja na takých ani nereagujem. Deje sa tak už roky, lebo vždy sa nájde niekto, kto naletí. Lenže ty tu musíš stále šaškovať s tým tvojim priblblým provokačným smajlom, ktorý ťa tu už roky charakterizuje.
Keby si bol aspoň trochu aj tak normálny, ako sa vyznáš v autách a problematike okolo nich, urobil by si fóru veľkú službu.
db69
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa db69 »

janapavelkova napísal: 25.01.2023 10:21 Dobry den,
predavam auto a ozval sa mi zaujemca - Ukrajinec. Predpokladam, ze sa jedna o odidenca s trvalym pobytom na Ukrajine, s povolenim na pobyt na Slovensku.
Viete ma znavigovat, ako by prebiehal takyto predaj a nasledny prepis, na co si dat pozor? Moje auto je prihlasene v okrese Sencec, odhlasenie aj prihlasenie by prebiehalo v Senci?
dakujem
kde ste prišli na to že ponúka viac €?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa seven549 »

treba zobrat ukrajinca na DI nech sa pozru na jeho doklady pripadne nejaky papier z pobytu na sk ci to nanho prepisu.ak ano tak nech da peniaze a prepisujete.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Síce nepíše nič o vyššej sume ani o nejakom posielaní peňazí, ale títo dvaja rozumbradovia zjavne vedia viac... :::"

Nejedna sa o to co napisala, ale na co dat pozor. Je jedno ci to je Ukrajinec, alebo prislusnik inej narodnosti byvaleho Sovietskeho zvazu bez tu trvaleho bydliska, ktory chce kupovat auto. Obozretnost je uplne na mieste
bpprofipredaj
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.01.2023 08:02
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa bpprofipredaj »

janapavelkova napísal: 25.01.2023 10:21 Dobry den,
predavam auto a ozval sa mi zaujemca - Ukrajinec. Predpokladam, ze sa jedna o odidenca s trvalym pobytom na Ukrajine, s povolenim na pobyt na Slovensku.
Viete ma znavigovat, ako by prebiehal takyto predaj a nasledny prepis, na co si dat pozor? Moje auto je prihlasene v okrese Sencec, odhlasenie aj prihlasenie by prebiehalo v Senci?
dakujem
Dobrý deň, prihlásenie na ukrajinca s prechodným pobytom na Slovensku (ak má kartičku s prechodným pobytom) je celkom bežné. Prebieha to úplne rovnako, ako keby ste predávali auto slovákovi. Od 1.1. však neexistuje možnosť odhlásenia, ideálne teda bude, ak spoločne s kupujúcim pôjdete na DI (po novom DI v ktoromkoľvek okrese) a tam vozidlo rovno prepíšete na kupujúceho (musí však mať uzatvorené PZP). ŠPZ si kupujúci môže od 1.1. ponechať pôvodné.
ufe0903186929
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.04.2023 09:50
Zdieľať na Facebook

Re: Prehlasenie vozidla na osobu s trvalym pobytom v zahranici

Príspevok od používateľa ufe0903186929 »

Dobrý deň mám problém ktorý sa týka prepisu auta dodnes žiadam o údaje aby som mohol auto prepísať no jedná sa o mne známu osobu a mne chodia pokuty za jeho autá neviem čo si už počnúť lebo nie a nie idem na dopravný inšpektorát a obé mu odhlásim z evidencie či je aj iná možnosť ako z neho vymámiť ten prepis ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných