Ford Galaxy tdi - mierne prehrievanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy tdi - mierne prehrievanie

Príspevok od používateľa denny666 »

Zdravím všetkých, mám taký menší problém, vlastním ford galaxy, r.v. 99, motor AFN /tdi,81 KW/,najazdených poctivých 332 000 km - v poslednej dobe som si všimol že teplota vody mi stúpa viac ako je obvyklé, ide v podstate skoro až po červené pole - čo je pri týchto motoroch dosť neobvyklé - už sme špekulovali nad hocičím bol zaslepený EGR ventil - už nieje - bez zmeny, chladič vyčistený od bordelu z vonku, z vnútra bol prečistený pri výmene rozvodov, chladiaci systém mi moc netlakuje a kvapalina nemizne, pokiaľ idem po meste t.j. nie vysoká rýchlosť teplota je úplne v pohode, diaľnica a vyššie rýchlosti /v podstate nad 90 km/h / teplota vody stúpa. Začína ma to dosť iritovať - v lete som to bral že je teplo+klíma - v norme, ale teraz?
Ešte jedna vec - neviete poradiť nejakého dobrého diagnostika v BA a okolí? Lebo mam taký dojem aj že mi odchádza váha vzduchu a naši mechanici auto napichli a nevyhodilo to žiadne závady, potrboval by som ho napichnúť a načítat aj za jazdy /či váha dava to čo má a či turbo tlačí tak ako ma/
diki za odpovede resp. nápady
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

čistením - rozumej preplach vodov - možno zle npísané proste prepláchnutý
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

no vidim že cez víkend bude okolie domu smrdieť octom :)
diki vyskúšam
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ved hej, len aby nebola chyba aj niekde inde. Taka pretacajuca vrtulka uz potrapila hodne ludi (aj ked tu denny666 nespominal o tom, ze by to horsie kurilo), a taktiez by za hriech stala rozborka chladiacej zmesy na obsah CO ).
Taktiez sa neriesili vetraky a jejich funkcnost, pomlciac o termostate.
Myslim, ze skutocne dobrym pomocnikom v takomto pripade je aj infrateplomer.
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

vetrakmi myslíš ventilátory na chladič ? ak ano oba sú funkčné a spínajú tak ako majú, kúri to dobre a termostat bol menený pri velkom servise /rozvody, oprava turba - hádzalo ma do núdzaku a spomínaná výmena termostatu/
na margo prehrievania aj teplota oleja ide vyššie ako chodila /podla palubáku ma olej aj 118 stupnov/
inak nad tou vrtulkou na vodnom čerpadle som sa uz zamýšlal, ale ono bolo menené pri rozvodoch čo je cca 20k km naspet
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných