Invazia ceskych predajcov na auto EU

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokso170 »

lanken napísal:to je jasne
ulakomia sa na lacnotu a potom tu bedakaju
pepici su vydrbanci tez
Ale ku Slovakom sa spravaju ferovo, nie :40bd:
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

každopádne si uvedomiť že v CZ je o o 1/3 - 1,4 ivac obyvatelov ako u nás.. a takisto sa tomu odviaja aj počet automobylov kedže to není Inda ale CZ...
Preto ako každy pozera aj v De tak aj v cz je viac ponúk..
Niektore auta su lacne tam niektore u nás..
Stačí porovnat...
Kajco.K
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11.01.2006 20:53
Zdieľať na Facebook

Re: Invazia ceskych predajcov na auto EU

Príspevok od používateľa Kajco.K »

lubeno napísal:Je zretelne ako narastla inzercia ceskych predajcov na EU, No
ponuka je tvrdo obchodna ,teda prebieha systemom tu beznym
Pozriem CENY ake su na stranke a podla toho ponuknem cenu.
Doslova sa stretnete s autom,ktore ponukane v cesku ma vyrazne nizsiu cenu a nejake kurzove pocitanie je bezpredmetne
.Toto je nezvratitelny prejav PREDRAZENYCH ponuk na auto EU
Zasadne nasi predajcovia nepochopili a neodhadli obchod ,
zakaznika , vyvoj cien , vyvoj predaja novych vozidiel. Skratka
neposkytuju predavajucim sluzby podla sucastneho stavu na trhu.
V podstate by toto odvetvie podnikania malo dostat statnu podporu aby sa ozivilo. To sa samozrejme nestane a uz vykupene vozidla budu musiet prisposobovat sucastnemu stavu trhu. Samozrejme aj skusajuci cesky predajcovia otestuju vyspelost slovenskeho kupujuceho nazorne ,,ryba nezabrala ;;a samotny trh to vsetko vyriesi .Verme v inteligenciu kupujucich.

Priateľu, vieš čo stojí 1 kg chlieb v Španielsku, Nemecku, alebo Rakúsku? Ak nevieš, ja ti to poviem. 2,50 €. A u nás, to už určite budeš vedieť. Tak že ťažko porovnávať, čo kolko stojí.
kollega36
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 14.11.2007 14:28
Zdieľať na Facebook

Re: Invazia ceskych predajcov na auto EU

Príspevok od používateľa kollega36 »

Kajco.K napísal:
lubeno napísal:Je zretelne ako narastla inzercia ceskych predajcov na EU, No
ponuka je tvrdo obchodna ,teda prebieha systemom tu beznym
Pozriem CENY ake su na stranke a podla toho ponuknem cenu.
Doslova sa stretnete s autom,ktore ponukane v cesku ma vyrazne nizsiu cenu a nejake kurzove pocitanie je bezpredmetne
.Toto je nezvratitelny prejav PREDRAZENYCH ponuk na auto EU
Zasadne nasi predajcovia nepochopili a neodhadli obchod ,
zakaznika , vyvoj cien , vyvoj predaja novych vozidiel. Skratka
neposkytuju predavajucim sluzby podla sucastneho stavu na trhu.
V podstate by toto odvetvie podnikania malo dostat statnu podporu aby sa ozivilo. To sa samozrejme nestane a uz vykupene vozidla budu musiet prisposobovat sucastnemu stavu trhu. Samozrejme aj skusajuci cesky predajcovia otestuju vyspelost slovenskeho kupujuceho nazorne ,,ryba nezabrala ;;a samotny trh to vsetko vyriesi .Verme v inteligenciu kupujucich.

Priateľu, vieš čo stojí 1 kg chlieb v Španielsku, Nemecku, alebo Rakúsku? Ak nevieš, ja ti to poviem. 2,50 €. A u nás, to už určite budeš vedieť. Tak že ťažko porovnávať, čo kolko stojí.
Tak bol som v Bille pri viedni a za chlieb som 2,5€ teda neplatil :) , v nemecku pri FR hraniciach ked som bol na odpocivadle taktiez som neplatil 2,5€ a vo spanielsku som este nebol tak tam neviem....
lubo-p
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.01.2008 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo-p »

.... a 75% aut je zo zapad.europy dovezene, atiež po oprave a nie vždy len po jednej....
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

TT666 napísal:každopádne si uvedomiť že v CZ je o o 1/3 - 1,4 ivac obyvatelov ako u nás..
o koľko?
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

nie som obchodník z autami ale čisto teoreticky radšej za rok by som otočil trebárs 100 aut s nižšou maržou ako 20 aut s vyššou maržou a celkovo budem na tom finančne lepšie. Ovšem pri predaji 100 aut sa treba trocha viac zapotiť ako pri 20.
Dedo hovorieval, že peniaze treba točiť inak nebudú zarábať. Ten tovar treba točiť inak nebude zarábať AVŠAK ťažko sa bude točiť keď slovensko je kuva malá krajina.
Osobne tiež hladám volakú káru 4x4 LR-Disko a mám predstavu čo by malo mať podľa výbavy avšak na SK čo je v ponuke je úbohé oproti českému, nebodaj nemeckému trhu. Nechcem tu riešiť teraz km, výmenu rozvodov, čapov a pod. h o v a d i n y nebodaj búrané-nebúrané keď kupujem "staršie auto".
Aké je búrané auto ???
však aj také čo mu vymenili nárazník alebo blatník ale aj také čo bolo na búdke alebo v horšom prípade na stolici. Pokiaľ bude mať šasy, nosnú časť karosérie OK, blatníky, nárazníky, dvere sú bezpredmetné maličkosti o stave laku nehovoriac.

škoda, že štát nedáva stimul pre svojich občanov vo forme určitých výhod pri kúpe nových aut alebo aut do určitého roku výroby aby sa z našich ciest už konečne stratili auta Š-100,105,120,1203, Žiguli-Lada 1200-1600 a pod. viac ako 30 ročné pojazdné rakvy v ktorých ľudia väčšinou pri nehodách umierajú. ( mimo registrovaných veteránov ).
Je veľký rozdiel v "bezpečnosti" 10 ročného a 25 ročného vozidla.
A kde má človek kúpiť káru keď si tú svoju našiel práve v čechách, nemecku a pri postavení na SK značky ďalšie ušetrené peniažky môže vraziť na výmenu určitých súčiastok ako rozvody, silentbloky, guľové čapy, stabilizátory, brzdy a pod. Nebude mať síce 5 ročnú káru ale bude mať napr. 13 ročnú s novými súčiastkami ktorú ujazdí možno až do šrotu. Veľa ľudí si nemôže z finančných dôvodov kúpiť nové auto alebo na lízing, úver a riešia to aj takto alebo každých 3-5 rokov meniť vozový park.
Pepo92
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.03.2009 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepo92 »

Tak chlapi očúvajte, trochu vás dám do obrazu, kurz není 1,05 českej jak píšete, ale 1,15 je pomer a to je na 100 tisíc už 10 tisíc rozdiel, tak nespite . Kurz pomer českej a slovenskej 1,05 bol len jeden deň v roku a ten nemáte šancu chytiť, ten je len pre vyvolených, nie pre Vás . Ad. 2 : miňo 36 a dvaja z vás okrem toho , že fabča mala 250 tisíc km, a šiel si do Ašu, bola aj 2 x nabúraná a vyrovnávaná na rovnacom zariadení (ráme, rovnátku) Pre teba by bola adekvátna cena aj 7 tisíc eur keď chceš mať doma dobrý stroj. Není to v pohode začínajúci študenti ekonómie, preto aj kríza je, lebo manažeri rozmýšlajú jako vy. Píštete, že príhlásenie fabče že není zadara. Ano tiež čosi stojí, mladí ekonómovia, resp. novici ekonómie . A ja Vám ho vyčíslim presne. Do 7 dní máte daňovú ohlasovaciu povinnosť ohľadne DPH čky. aj z členského štátu Eú. vypíšete tlačivo na daňový úrad a predložíte overenú fotokópiu nadobúdacieho dokladu a zo sumy 3tis. euro zaplatíš 19 procent t. j. 570 Euro to je 17100 korún. A toto predložíš na miestne PZ aj s dokladom o zaplatení . A nie viac jak 5 rokov staré fabče pohoďaci. Dasvidánia.

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: peto4 a 5 neregistrovaných