Dacia Logan - LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pater008
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.12.2006 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pater008 »

Neda mi nezapojit sa kedze mam tiez auto na lpg a takisto tvrdim,ze na aute ziadnu stratu vykonu nepocitujem ci pri akceleleracii alebo max. Rychlosti a vsetko to mam dobre a niekolkokrat odskusane,kedze pred montazou lpg som kopec for precital,ale niektory radcovia ozaj len kde co poculi :-D tak tu budu tlacit do hlavy a presviedcat ludi,ktori lpg maju,ze to nieje tak ako tvrdia. Netvrdim,ze nemoze mat nato vplyv aj obsah kedze ja mam 4.0 asi pri 1.2 to moze pocitovat,ale ja urcite nie a nepotrebujem nikomu dokladat ziadne testy a podobne.
volvozone
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.04.2011 11:42
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvozone »

Ja mam tiez auto na LPG, nie je to zrovna nejaky slabusik ale strata na vykone tam urcite je, jednak je to tym, ze slovenske LPG su asi neni nic moc (porovnavam Slovnafta LPG v SR a Benzina/Benzinol LPG v CR) na tom ceskom to slo znatelne lepsie ale na benzin to proste nema.
Zasa na druhej strane chodis za 60% ceny a ked sa chces moc ponahanat stale mas v nadrzi benzin.

Cize zaverom, za mna spokojnost.
volverino
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.05.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volverino »

daval som na lpg pegasa 207, 1.4. teoreticky by mal byt o 10% nizsi vykon a o 10% vyssia spotreba. spotreba sla hore cca o liter, ale ten pokles vykonu oproti benzinu som nepocitil. je pravda, ze auto mam len ako priblizovadlo z bodu A do bodu B a nejak velmi to nenahanam. ale ked uz idem obiehat, alebo idem do kopcov, tych 75 koni je rovnako lemravych ci ich krmi plyn, alebo benzin.
blatno
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.02.2009 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blatno »

zdravim,mam namontované v dacia sandero 1.6mpi lpg značky lovato easy fast a ide to na paradu a spotoba je 7l plynu.na vykone to nepoznaš ked ti to z benzinu prepne na lpg.Mam 2 auto na lpg a na benzin by som už nejazdil.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kazdy bude tvrdit ze nic neciti ved ktory slovak si prizna chybu.lpg je vhodne tak od 2.5i V6 motora.tam sa to uz ako tak straca ale ja som skusal obsahy 1.3 1.5 1.6 1.8 2.0 2.5 3.0 a vsade bol ubytok vykonu.najviac na motoroch pod 2liter.a aj take co mali len 60 000km slo do nich lpg vykon tam nebol. a vsetky boli robene len v tych najdoporucovanejsich zvolen a korejovce.a ak niekto napise ze ---- ide to na paradu a spotoba je 7l plynu-- no ako moze pri tej spotrebe hodnotit pokles vykonu,ze nic neciti.v beznej premavke sedlak pociti prd.kto jazdi predpisovo tak isto pociti prd.kto jazdi mesto zase prd,ale pridu take donovaly a tam sa vzdy ukaze co krmi motor.
blatno
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.02.2009 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blatno »

zdravim,každy nejazdi donovali každy den ale vačšinou jazdi v bežnej premavke.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Blatno : ja mám doma Lanciu Y a predchádzajúca majitelka bola pani učitelka . Jazdila každý deň z Turč. Teplíc do BB cez Šturec. Teda niečo podobné ako donovaly. Ani ona ani moja žena nezbadali na LPG nijaký úbytok výkonu , len Lancia má neskutočne otrieskanú prednú kapotu od zimného posypu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

to seven:

Ja som mal Espero 1,5 16 V LPG LOVATO Loveco 01

a žiadný úbytok výkonu som nikdy necítil, pravda pokiaľ som tankoval kvalitný plyn

raz som hnal Espero viac ako 2 hodiny v kuse po nemeckej dialnici smerom k PL rýchlosť nepadala pod 150 km/h a obiehali ma len 6-valcove meďaky a audiny

tankoval som plyn na čerpačke Gulf v D.
beedoo
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 28.11.2007 23:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beedoo »

Myslím si, že každý kto mal niekedy dobre naladené, opakujem dobre naladené LPG si to len pochvaluje :3035: a čím dlhšie budeš váhať s montážou, tým viac strácaš, pre mna ako normálne zarábajúceho človeka je fajn pocit natankovať plnú t.j. nejakých 48litrov LPG a platiť 27 euro, no čo Ti poviem :3035: :3035: :3035:
1 km na LPG ma stojí cca 0,056 eura, na benzín 0,154, čiže ušetrím na km skoro 0,1 eura, t,j, zaplatil som za montáž LPG+flashtube+papierová byrokracia 1462 eur, splatené po najazdení 15000 km(treba zarátať aj niečo za výmenu filtrov a nápln do flastube) tak nech je to 20000km, pri mojom objeme 2.0 a 107kW, mi vôbec nevadí, že to má vraj o pár koní menej, plný výkon motora je pri 6000 otáčkach, do tejto hranice to mám nastavené, pri jazde po dialnici 130km/h to točí na 3500km, v živote som na tom nemal plný plyn, z úcty k motoru, kto chce mať dlhšie auto, tak si ho šetrí, tolko k LPG
volverino
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.05.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volverino »

to seven549: predstav si, ze viem byt sebakriticky a priznat si chybu, hoci som slovak.
jazdim vacsinou predpisovo, ale jazdim aj kopce, napr. toto leto tebou spominane donovaly, k tomu okolie detvy a brezna. a zo zvedavosti som prepinal benzin/plyn, ci spoznam rozdiel. netvrdim, ze tam nemoze byt rozdiel vo vykone, ale ja som ho jednoducho necitil.
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Už 5 rokov jazdím na Loganovi s 1.4 MPI motorom prerobenom na LPG a je tam len minimálny rozdiel vo výkone. V meste to človek vôbec nepocíti a keď tak jedine do tých stúpaní. Inak veľká spokojnosť :)
bobooo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11.09.2013 14:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobooo »

na donovaloch sa budem vozit tak 3x rocne, takze fakt to potrebujem do beznej mestskej premavky...dik za postrehy :2f93:
html
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.10.2012 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa html »

Keď tak čítam toho veľkého "odborníka" sevena tiež sa musím podeliť o moje skúsenosti. Mal som predtým R Megane 1,6 na lpg, min. raz do mesiaca a niekedy aj dvakrát som jazdil zo ZV do MT, kto pozná túto trasu (Zvolen, Bartošova Lehôtka, Kremnica...Martin) tak vie aké kopce sa začínajú už v Kremnici a pokračujú pár kilometrov. A NIKDY som nemal najmenší problém a ani som necítil ŽIADNY pokles výkonu oproti benzínu a ak tam aj nejaký je, tak je tak malý, že ho prakticky nepocítiš ani keď budeš šliapať na plyn ako blázon. Prídu mi smiešni všetci títo odborníci, ktorí vyskúšali 150 áut na plyn a budú tie autá len kritizovať a kritizovať a pritom v skutočnosti o LPG vie akurát tak z časopisov, alebo z netu a nemá žiadnu osobnú skúsenosť. Každý kto auto na plyn má a vie ako to naozaj je sa na Vás len smeje :)

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní