Čo s vrzgajúcim interierom?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
beelloo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.03.2012 16:01
Zdieľať na Facebook

Čo s vrzgajúcim interierom?

Príspevok od používateľa beelloo »

Dobrý deň
Tak sa zdá, že zima sa nám nezadržateľne blíži a s jej príchodom súvisí pokles vonkajšej teploty. Mnoho aut v chladnom počasí trápi vŕzganie plastov v automobile. Preto sa chcem opýtať ako s týmto neduhom bojovať. Videl som, že sa dajú kúpiť aj nejaké spreje, proti vŕzganiu. Fungujú, alebo je to len nejaké "placebo", poprípade ako to riešite ostatný?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Rozobrať a nanovo zložiť, všetko poriadne dotiahnuť, styčné plochy vypodložiť, namazať...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

predat a kupit si nevrzgajuce auto ? :40bd:
miesto nizkoprofilovych gum jazdit na balonoch
podpisujem aj predrecnikov plne
:41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Kazde auto sa da rozvzgat prave tymi ozivovacmi plastov. Na stycnych plochah tam zaschene taka tvrda voskova vrstva a potom ze to uz neda inak riesit, iba vsetko rozobrat a spoje namazat tekutym mydlom.

Tie ozivovace interieru by mali zakazat predavat.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nenapísal si, aké a ako staré máš auto.
Lebo ak je auto staršie a skelet karosérie už nie taký tuhý, ako bol pri novom aute, tak si moc nepomôžeš, nech budeš mazať čím chceš.

Dá sa to laicky skontrolovať tak, že si stiahneš okno dverí,
ľavú ruku položíš cez špáru medzi horným okrajom dverí a strechou a prejdeš autom šikmo cez spomaľovací hrb na ceste, alebo cez nejakú podobnú nerovnosť.
Ak cítiš že sa dvere voči streche pohli, tak už skelet nie je to čo kedysi býval.
Odhliadnúc od toho, že niektoré autá sú už od novoty rozhŕkané s rozpohybovaným skeletom.
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

každé auto sa rozvŕzga, takže buď s tým treba žiť, alebo zmeniť vozidlo zasa na pár rokov kým nezačne vŕzgať aj to nové, bohužiaľ všetko čo sa predáva je len "WSteleshopping" takže efekt žiadny.

ako bolo vyššie spomenuté do šróbku rozobrať, podoťahovať, premazať vypodložiť, vytesniť a podobne.

PS: kto by to robil???????????
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

riešil som to na predchádzajúcom citroene ax, celý interiér som rozobral a zložil späť. ale to bolo robota na 3h, vzhľadom na jednoduchosť auta.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Každému kto má takéto problémy, že si všíma nevýznamné zvuky a sleduje detaily a hľadá niekoľko desatinové rozdiely na deliacixh rovinách pri zlícovaní dielov...Sú to všetko prkotiny ktoré nemajú absolútne žiaden význam. Asi sa ozaj nudí a nemá čo poriadne na robotu.... treba dočkať .....po 40-45ke príde aj zhoršenie zraku aj sluchu a takéto veci si všímať prestane.Lebo ich skrátka nebude vnímať... :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

misoV50 napísal:Kazde auto sa da rozvzgat prave tymi ozivovacmi plastov. Na stycnych plochah tam zaschene taka tvrda voskova vrstva a potom ze to uz neda inak riesit, iba vsetko rozobrat a spoje namazat tekutym mydlom.

Tie ozivovace interieru by mali zakazat predavat.

Toto tri razy podciarknut,nestriekajte to na miesta stykov plast a plast / guma
Po zaschnuti je to katastrofa
Odjakziva platilo ...nastriekat na handricku a natriet na vonkajsie plochy,nesmie sa dostat do medzier a stykovych ploch,najlepsie ale neaplykovat vobec
takmer v plnej miere si za to mozu ludia sami,pri pracach s palubovkou zvysoka kaslu opat veci poupevnovat,uvazovat o trase kadial vedu rozne domantaze a coho sa tie veci dotykaju.No a tie hlupe speje
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ano, to je tiez pravda, ja ked nieco v interieri rozoberam, vzdy mi ostane tretina skrutiek v krabicke a v zivote nevypatram, kam vlastne patria... :-\
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

ono je to ťažké nevšímať si to keď to celé hrkoce ako rebrinák, napríklad už som nevydržal ten buchot z kufra, tie štyri šróby čo pridŕžajú plasty v kufri Octavie I boli povolené, v živote to rozoberané nebolo, dotiahol som aj šŕoby pod špztkou, no a výsledok, búcha to menej, niečo je ešte uvolnené pod tapacírom piatych dverí, ďalej teraz nám pár rán pekne prituhlo, samozrejme som si prikúril regulátor teplého vzduchu som si nastavil asi na 1/3 a zachvíľočku drnčala celá lavá strana palubovky, deje sa to len ak sa zakúri inak nie, auto je síce 9r ale nábehané má len 44tkm a aj to len od jari do jesene, toto bude asi prvý rok čo bude jazdené aj v zime, ešte že som mal pred tým Fiata a čo to som sa naučil bastliť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

F ix
I t
A gain
T ony
:40bd:
neni to take strasne, skodovka rozhodne nezaostava :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

lenže sa to celé deje s Octávkou, so Stilom som takéto problémy nemal, hoci mal nabehané niekoľkonásobne viac :4012: hlavne že to je etalón kvality slovenského národa lol
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

veru dobastloval som uz volaco, som skuseny fiatak...tempomat...chceli zanho 500 e v cenniku, tak som si tu packu kupil a nahodil za 10% ceny :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tomasmartinek
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.03.2018 08:28
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

vrganie plastov

Príspevok od používateľa tomasmartinek »

Dobrý deň na vŕzganie palubovky máme produkt, ktorý sa používa v prvovýrobe je to produkt CARBAFLO KSP 105 10 g pero s ihlou ktoré sa dostane aj do najmenších škár .
Ak máte záujem tak ma kontaktujte na obchod@stap-tn.sk (nie je to nič drahé )
Prajem pekný deň .
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak, Bing [Bot] a 52 neregistrovaných