Ford Fiesta 1,4 16V 59 KW - chýba mi katalyzátor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1,4 16V 59 KW - chýba mi katalyzátor

Príspevok od používateľa Chester111 »

Čaute.
Auto Ford Fiesta 1,4 16V 59 KW r.v.2003, najazdené "vraj" 80 000 km podľa tachometra.
Dnes mi známi pri výmene bŕzd len tak pozeral auto a zistil, že nikde nevidí katalyzátor. Vraj ho tam vôbec nemám. Ako je to možné? Mohol to bývalý majiteľ pred predajom vybrať? Pomaly ma čaká STK a kontrolou zrejme bez toho neprejdem. Mám pravdu?
Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chester111 »

Ako to myslíš? Ležal pod autom, hľadal, nenašiel...s autami robí, tak hádam vie...
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

ja by som počkal na tú EK a hotovo nerieš problém ktorý s pravdepodobne ani neexistuje
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ford ho aj u staršej Fiesty, mal hned vo zvodoch http://www.primavyfuky.cz/vyfuky/FORD/F ... /03496048/ Takže naozaj asi pôvodom vyučený kuchár, ked už ho nemôžem nájsť okamžite pohladom, tak si aspon sadnem za PC a pozriem čo kde a ako
Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chester111 »

Ak by som náhodou začal niekoho nasierať svojou nevedomosťou, tak sa vopred ospravedlňujem, ale nevyznám sa až tak do áut...

K veci: Chcete povedať, že keď ho pohľadom nevedel nájsť, tak bude zrejme integrovaný v tých zvodoch? Neviem, možno to tie staršie fiesty tak proste majú, najlepšie, keby vedel o tom povedať niekto, čo fiestu má. Čo sú to vlastne tie zvody?
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

EK neries... pokial ti to auto evidentne necmudi, tak cez EK na 99% prejdes.. (i bez uplatku) ked ju robili mne, ani som mu nemusel nic povedat, len zahlasil.. "aha, tak takto to asi nepojde", vybral sa k tomu stroju uvolnil z neho tu hadicku a vuala EK spravena :d :D

STK.. je ale zasa ina pesnicka... koly noznej (rucnej) brzde ktoru vlastne ani nepouzivam bo viem ze nedrzi, mi nechcel dat nalepky..

na dotaz ci mozem dostat papier aspon na "docasnu sposobilost" mi bola tiaz zamietnuta bo nakolko sa jedna vraj o "brzdy" vseobecne, jedna sa vraj o zavazny problem na ktory to nieje mozne vydat... tak som musel tahat penazenku a vystavovat papiere ja.. skorumpovany stat toto :40bd: :40bd:
Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chester111 »

Ďakujem všetkým za príspevky, už mi len teda ostáva zistiť, či moja fiesta má ten katalyzátor hneď za tými zvodmi ako popisujete a ako IVKO1 pripojil obrázok. Ak ho tedá ma hneď za tými zvodmi, tak to ten môj známi asi ani nemohol zistiť, keď ležal pod autom?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

to peto 166. ????? akože ty si niekomu dal peniaze namiesto toho aby si ich radšej investoval do opravy tej ručnej brzdy??? dobre som tomu rozumel?
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

tak urciteeee
ved to je take slovenske !
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

petyy napísal:to peto 166. ????? akože ty si niekomu dal peniaze namiesto toho aby si ich radšej investoval do opravy tej ručnej brzdy??? dobre som tomu rozumel?
popravde, nerozumel si tomu asi vobec...
v prvom rade, ta nozna (rucna) brzda bola komplet menena (kotuce, celuste, lanka, pruzinky, proste vsetko co sa dalo+ xy X nastavovane, vsetko si hybalo ako malo..) a i tak nebrzdila..

zadalsie bol piatok, STK mi skoncila Stvrtok.. nakolko DENNE (tj. 7 dni v tyzdni) jazdim cez 300 km, potreboval som mat tu STK spravenu nech to stoji co chce... :d :D

takze tak.. ta nozna nefunguje dodnes, nepouzivam ju, kaslem nato... :41c2:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

noznou (RUCNOU) brzdou nie... je to rucna, len nanu slapes nohou tak je nozna :d :D
Teda nie nepouzivam ju! pri parkovani nechavam zaradenu rychlost... :-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

peto166 napísal:....... nerozumel si tomu asi vobec...
v prvom rade, ta nozna (rucna) brzda bola komplet menena (kotuce, celuste, lanka, pruzinky, proste vsetko co sa dalo+ xy X nastavovane, vsetko si hybalo ako malo..) a i tak nebrzdila..
............
Hlavne že tomu rozumel majster čo tie brzdy robil..... Síce sa to čo píšeš vylučuje, ale ty vieš ako to bolo...Ja som to auto nevidel...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

VLADY napísal: Hlavne že tomu rozumel majster čo tie brzdy robil..... Síce sa to čo píšeš vylučuje, ale ty vieš ako to bolo...Ja som to auto nevidel...
a co tym chcel majster vlady povedat? chcem snad odteba ci niekoho ineho nieco? nie... tak potom?

ani ja som teba nevidel a som tu... nechapem.. :41c2: [/quote]
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných