Thesis 2,4 JTD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Thesis 2,4 JTD

Príspevok od používateľa caesar221 »

Zdravím všetkých lanciafans. Ja som sa po dlhom uvažovaní rozhodol pre kúpu Thesisu - podľa mňa nadčasového auta za veľmi slušné peniaze. Poprosil by som teda šťastných aj menej šťastných majiteľov tohto auta o rady, skúsenosti, na aké veci si dávať pozor pri kúpe, najproblematickejšie veci a pod... ďakujem
autokomplex
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 24.08.2004 23:51
Bydlisko: Trnava-SK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplex »

CHOD DO TOHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BUDEM TI JU TISKO ZAVIDIET...
JEDNO TAKE SOM PRED 2 ROKMI ZABEZPECIL PRE KLIENTA NA OBJEDNAVKU+KOMPLETNY "SERVIS" (OD DOVOZU AZ PO ZNACKY)...
TAK SOM MAL TU CEST TO "TESTOVAT" ASI TAK 10 DNI A UPLNA SPOKOJNOST !!!!!!!!!!!
KUP SI UZ VERZIU 175 PS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MANUAL ALEBO AUTOMAT...
TO UZ JE NA TEBE.
DOBRA VOLBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
minoKE
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22.04.2007 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minoKE »

No najproblematickejsi bude asi servis na to auto,neviem kto sa ti pusti napr. do takej najzakladnejsej veci ako je vymena rozvodu,co by malo byt pri kupe auta menene urcite ako prve,bez ohladu na to ci ma servisnu knihu ,, aspon mas istotu ze je to menene urcite,, ......
ivanusko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivanusko »

podla mna to bolo naj naj auto zo všetkých čo som mal,bol to manuál 6 parádne vozenie-možem odporučiť :2f93:
angerfist
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.05.2008 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa angerfist »

minoKE napísal:No najproblematickejsi bude asi servis na to auto,neviem kto sa ti pusti napr. do takej najzakladnejsej veci ako je vymena rozvodu,co by malo byt pri kupe auta menene urcite ako prve,bez ohladu na to ci ma servisnu knihu ,, aspon mas istotu ze je to menene urcite,, ......
No tak konkretne s tymi rozvodmi, do toho sa pusti kazdy lepsi mechanik. 2,4JTD sa predsa davali aj do Lybier, ziadne problemy s rozvodmi tam nie su, smaximalne bude treba vybrat motor, kedze je tam dost malo miesta, ale inak OK, diely nahradne nie su problem, horsie to ale bude s plechmi :(
Viem to, lebo sam som Thesis chcel isteho casu, potom sa zmenila situcia, nakoniec (momentlane) mam Lybru JTD :28b7:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

minoKE napísal:No najproblematickejsi bude asi servis na to auto,neviem kto sa ti pusti napr. do takej najzakladnejsej veci ako je vymena rozvodu,co by malo byt pri kupe auta menene urcite ako prve,bez ohladu na to ci ma servisnu knihu ,, aspon mas istotu ze je to menene urcite,, ......
máme ju doma, dávali sme meniť aj rozvody/materiál a práca cca 10 000sk/, všetko čo to auto v sebe má je servis bezproblémový, ceny porovnatelné alebo niekedy aj menšie ako iné autá. problém su len vysoké ceny karosárskych dielov, malá, takmer žiadna dostupnosť použitých z našich vrakovísk a riziko problémov s elektronikou z dovodu toho, že jej je tam staršne vela. aj ked si musím zaklopať, zatial šlape na našom. je to auto, ktoré vrele ale odporučam, cenovo sa dá výhodnejšie zaobstarať ko podobná trieda u iných značiek a kvalitou ich velakrát predčí.
pind
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.10.2008 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pind »

Znamy to kupil a kade chodi tade ju chvali, presne tento 5valec. A ja mu ju ticho zavidim :2f93:
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

minoKE napísal:No najproblematickejsi bude asi servis na to auto,neviem kto sa ti pusti napr. do takej najzakladnejsej veci ako je vymena rozvodu,co by malo byt pri kupe auta menene urcite ako prve,bez ohladu na to ci ma servisnu knihu ,, aspon mas istotu ze je to menene urcite,, ......
hociktory autorizovany servis Fiat/Alfa Romeo/Lancia.....neviem ci si to postrehol, ale Lancia je dcerska spolocnost koncernu Fabricca Italiana Automobili Torino a Thesis teda vyuziva spolocne mechanicke komponenty....Bajtheway: samotna Lancia uz ma zastupenie/dealerov/aut. servisy aj v SR...
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

...ďakujem za odpovede...po ich prečítaní ako aj po "prelezení" všetkých možných recenzií si ozaj myslím, že som sa rozhodol správne. Teda pre správny typ auta. Teraz iba trafiť aj dobrý kus. Na SK ich moc nieje a nájsť seriózneho dovozcu ktorý by nechcel na kuse zarobiť 2000e a viac asi chvíľu potrvá. Z toho dôvodu si asi ešte chvíľu počkám. Len dúfam že to nebude až príliš dlho.

:4012:
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

caesar221 napísal:...ďakujem za odpovede...po ich prečítaní ako aj po "prelezení" všetkých možných recenzií si ozaj myslím, že som sa rozhodol správne. Teda pre správny typ auta. Teraz iba trafiť aj dobrý kus. Na SK ich moc nieje a nájsť seriózneho dovozcu ktorý by nechcel na kuse zarobiť 2000e a viac asi chvíľu potrvá. Z toho dôvodu si asi ešte chvíľu počkám. Len dúfam že to nebude až príliš dlho.

:4012:

Mám na predaj thessis 2,4jtd, r.v.2004 , je v dobrom stave, super spotreba,výkon.
po výmene rozvodov s vodnou pumpou,termostatu, vnutorných poloosí, čapov riadenia. /boli to dokopy investície cca 1000€/ všetko plne funkčné, vrátane navigácie s tým problémom, že na CD ktoré je tam originálne niesu mapy slovenska. iba po rakusko...inak je to výbava emblema. dovezená je pred 10 mesiacmi a cena je 9500€ alebo dohoda.Samozrejme KO,STK,EK,slovenské špz.
ak máš záujem, BA 0903255928
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

caesar221 napísal:...ďakujem za odpovede...po ich prečítaní ako aj po "prelezení" všetkých možných recenzií si ozaj myslím, že som sa rozhodol správne. Teda pre správny typ auta. Teraz iba trafiť aj dobrý kus. Na SK ich moc nieje a nájsť seriózneho dovozcu ktorý by nechcel na kuse zarobiť 2000e a viac asi chvíľu potrvá. Z toho dôvodu si asi ešte chvíľu počkám. Len dúfam že to nebude až príliš dlho.

:4012:
6r. som vlastnil jej predchodcu Kappu SW 2,4JTD. Musel som vymeniť za 4x4 a ak by mi zo života nevyplývala taká potreba, menil by som za Thesis. Tak dobré auto ako bola Kappa sa dá za také aj väčšie peniaze ťažko kúpiť a úplne dôverujem tomu, že Thesis na tom nebude inak. Celkovo už 14r. služobne aj súkromne používam talianske autá a netuším o akej poruchovosti sa to stále vedú krčmové reči.
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

No ja osobne som o poruchovosti tiež veľa nepočul, tu som chcel vedieť či sú na tom podobne aj ostatní. Ide mi skôr o to, aby to auto vyzeralo tak ako má Thesis vyzerať, aby všetko fungovalo /inak by tá výbava bola zbytočná/. Videl som dva - na jednom viac vecí nefungovalo ako fungovalo a druhý bol v takom stave, ako keby slúžil 15 rokov na JRD v Hornej. Neviem či mám prehnané nároky ale limo akou je Thesis, musí byť fakt v top stave aby si zachovala "vážnosť" danú výrobcom do vienka. Viem, že sú to jazdené autá ale ak interiér vyzerá ako na nejakom služobnom aute mestskej polície, tak mi to dosť vadí a myslí si, že by to vadilo každému na mojom mieste.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

caesar221 napísal:No ja osobne som o poruchovosti tiež veľa nepočul, tu som chcel vedieť či sú na tom podobne aj ostatní. Ide mi skôr o to, aby to auto vyzeralo tak ako má Thesis vyzerať, aby všetko fungovalo /inak by tá výbava bola zbytočná/. Videl som dva - na jednom viac vecí nefungovalo ako fungovalo a druhý bol v takom stave, ako keby slúžil 15 rokov na JRD v Hornej. Neviem či mám prehnané nároky ale limo akou je Thesis, musí byť fakt v top stave aby si zachovala "vážnosť" danú výrobcom do vienka. Viem, že sú to jazdené autá ale ak interiér vyzerá ako na nejakom služobnom aute mestskej polície, tak mi to dosť vadí a myslí si, že by to vadilo každému na mojom mieste.
predpokladam, že si bol pozerať lanciu thessis v najlacnejšej možnej podobe aku si tu našiel ako plno iných ludí, čo sem píše, reči typu, že tieto alebo tamtie autá idu už po tolko alebo tolko. uvedomte si chlapci, že tie autá su lacné preto, lebo už niešu v takom stave ako nová ktorá stála skoro 2 mega!!! ak chceš kupiť thesis v kvalite akej je skoro nová, tak pozeraj po cene cca 15 000€. chodievam do italy a su tam thessis ročníky 2004 aj po 7000€ a aj po 15 000€. a včom je rozdiel. no chod sa pozrieť a vyskušaj.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

nový Thesis stál pred krízou cca 45 000€, Teraz je to o niečo menej. Mám kamoša (chorbný pedant) ktorý je automechanik a nejaký čas (cca 3r.) pracoval v značkovom servise v I. Vozí väčšinou staré autá 7 a viac ročné. Niekedy nevychádzam z údivu v akom skvelom stave sú tie autá. Bez poškodení, nezničený interiér a všetko funkčné. Bez obáv ho odporúčam ľuďom, čo si chcú dať niečo doviezť. Tým, že tam dlho pracoval, má dobré kontakty a tie ho upozornia ak sa niekde ukáže skvelý kus za dobrú cenu. Kríza nahráva kupujúcim a skvelý Thesis sa dá za cca 10 000
caesar221
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2009 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa caesar221 »

No svoj som už v podstate našiel. Je to jeden z "inzerátových" z :-/ ale to ste si už určite všimli že zmizol z ponuky. Vyzerá veľmi zachovalo až na pár detailov, ktoré sa ale pri každom jazdenom aute objavia. Ďakujem Vám za ochotu pomôcť, za názory a pripomienky. Veľmi mi pomohli a v podstate utvrdili moju mienku o Thesise - teda že je fantastické auto za prijateľnú cenu. :3dcline:

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní