Audi A4 3,0 tdi - stráca sa voda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radoslav39
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.06.2010 13:05
Zdieľať na Facebook

Audi A4 3,0 tdi - stráca sa voda

Príspevok od používateľa radoslav39 »

Nevie mi niekto poradit??? Mam audi A4 3,0tdi r.v.2009 najazdených 185 000km a stráca sa mi voda a pritom sa motor vôbec nehreje alebo nedymi na bielo...motor ide pekne,voda ani nikde neunika.... nechce sa mi veriť že by to mohla byť hlava alebo tasnenie ved motor nebol ani prehriaty alebo nejak zaťažovaný.... može to byť vymeník ???? alebo neviete mi poradiť ???? pokiaľ mam dobre info tieto motory nemaju s týmto problem....
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

daj dolu kryt motora a hladaj, kde je zaschnuta cervena G12
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:28b7: :2f93:

Prasknuta hlava alebo tesnenie. Bezna vec u TDI. :41c2: :41c2:
radoslav39
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.06.2010 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoslav39 »

Kryt motora som mal dole po zaschnutej g12 ani stopa.... tlakovaly sme aj cely chladiaci system a žial tlak sa stracal a voda neunikala nikde.Dufam že je prasknuty len vymenník a nie hlava alebo tesnenie...U 3,0tdi som ani nepočul žeby mali s týmto problem....
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

skor tam odchdzali vodne pumpy
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

Ahoj, Tipoval by som poškodený chladič EGR, Vodná pumpa, Tesnenie pod hlavou.
Naposledy upravil/-a JOHNNYKOSCAK v 23.09.2019 09:45, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Strácať sa voda vie bez toho aby bol únik viditeľný zbežným pohladom.Sú to priesaky ktoré začnú teplotou (tlakom) a stíhajú sa na horúcom odparovať.Po demontáži,odkrytovaní potom človek nájde červené skamenelé nánosy červenej soli hrubé niekoľko mm.na zem nepadne ani kvapka.Ak sa má odhaliť,treba tomu pomôcť,víčko expanznej nádoby sa mení a systém sa natlakuje na 0,8-1 Bar a čaká sa.Tým že sa tlak udržuje a teplota pre odpar nie je,voda sa viditeľne objaví a zistí sa aspoň smer pátrania.Kto plní dnešné zložité systémy ktoré majú často aj štyri okruhy tak musí pre velké problémy z odvzdušnením systém najprv vakuovať,ako pri klíme.Vtedy sa čaká aj 15 min,ak podtlak neklesá je systém tesný.Je to najlepší systém ktorý hlavne preverí vodné čerpadlo (upchávku) pretože tá pri tlaku vie držať,ale pri podtlaku ten už neudrží,to je čerpadlo ktoré dnes/zajtra urobí problém.
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 3,0 tdi - stráca sa voda

Príspevok od používateľa scand »

radoslav39 napísal:Nevie mi niekto poradit??? Mam audi A4 3,0tdi r.v.2009 najazdených 185 000km a stráca sa mi voda a pritom sa motor vôbec nehreje alebo nedymi na bielo...motor ide pekne,voda ani nikde neunika.... nechce sa mi veriť že by to mohla byť hlava alebo tasnenie ved motor nebol ani prehriaty alebo nejak zaťažovaný.... može to byť vymeník ???? alebo neviete mi poradiť ???? pokiaľ mam dobre info tieto motory nemaju s týmto problem....
Otázničkov viacej nešlo dať ? Legenda hovorí že keby ich dáš ešte o 3 viac. Určite ti skôr odpovedia.
JULO9
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JULO9 »

Daj si skontrolovať potrubie na egr ventil je tam taka rurka ako harmonika v ktorej ochladzuje vyfukove plyny je dvojplastova ked prehorí nezistiš nikde nic ale voda sa bude tratit dalej a viac. To je nejcastejsi problem u škoda group aut...Julo
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných