zmeranie lambda sondy

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

zmeranie lambda sondy

Príspevok od používateľa jesus-pd »

zdravim, viete mi niekto poradit ako odmerat lamdba sondu osciloskopom? ak to vobec ide ale cital som ze ano, priapdne je nato iny sposob? lebo mam vysoku spotrebu a podozrievam prave lamdu svinu :342a:
auto: Fiat Marea 1.6 16v 103hp
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak to ti nikto neprezradi.boja sa o robotu ze nebude na chleba.osciloskop je k prdu.vyhod to.zmeraj volty.ale to zase musis vediet ktore kable su ohrev ktory + a -.kolko ma mat na volnobeh kolko pocas jazdy na plnom plyne a kolko ked pustis plyn.na fiatfore take veci musia byt.skus ceske fora na sk ti neprezradi nikto nic.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ved to by bolo najlepsie keby mi niekto aj povie ake hodnoty to ma ukazivat lebo nemam ani sajn, ale hadam sa najde niekto kto poradi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Napichneš sa na signálový vývod.Čiže živý koniec sondy na signál,kostrenie sondy na kostru,nastavíš napätový rozsah 1V a časový rozsah na 1s.Neskôr podla potreby upravíš.
Počkaj po štarte chvilku lebo RJ chvílu sondu nevidí,ako nabehne vyhrievanie nabehne aj typická roztrasená vlnovka v rozmedzí cca 0,3-0,8V ak predpokladám zirkonovú sondu.
Ak máš pocit že nenabieha,skusmo zdvihni otáčky (studená sonda nepracuje) a podrž ustálený stav,kým dochádza k zmenám plynu tak sonda stojí ale ako sa dociely ustálený stav tak okamžite nabieha,.
Ak vlnovka nabehne posúdiť vrchné spodné pásmo napätia a hustotu (počet) vlnovíc.Starnúca sonda lenivie .
Ak chodí,tak kontrolne pár ráz šlapni na brzdu aby si do sacieho dostal falošný vzduch,uvidíš reakciu na zmenu.
Ak máš solidný prístroj a kvalitnú sondu,tak si môžeš istý malý úsek (jednu vlnovku)rozťiahnuť (lupa) a pozrieť či sa v signály nenachádzajú kyslíkové šoky.Ale to už sme zase trochu mimo.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

diky moc, navod ako pre debila co sa mi celkom hodi, akurat ze moc nemam skusenosti s osciloskopom, inak lambda sa da aj vycistit? ze by som ju vybral, dal do techn. benzinu, potom namazal zavity nejakou vodivou pastou alebo niecim a dal ju spat?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ty si mu to poradil ako profi kolegovi.pokial s tym nikdy nerobil nepozna to ako bude vediet spravnu hustotu tych vlnovic???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jesus-pd napísal:diky moc, navod ako pre de*** co sa mi celkom hodi, akurat ze moc nemam skusenosti s osciloskopom, inak lambda sa da aj vycistit? ze by som ju vybral, dal do techn. benzinu, potom namazal zavity nejakou vodivou pastou alebo niecim a dal ju spat?
Ten návod sa len zdá byť ako pre de...,zapneš mašinu a uvidíš.Treba začať a ver že sa zapáči,odmerať ide úplne všetko.Lambdu ani nedotkni,žiadne čistenie,pošleš ju na smrť.Závit prečistiť závitníkov,lambdu očkom,na závit trošku! grafitu alebo vôbec nič.Vazelína radšej vôbec,dostane sa tam kam nemá a tiež je po sonde.Žiadne čistenie
Ak by si nevedel ako má vyzerať oscilogram,tak zavesím jeden vzorový.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

neviem ci sa do toho pustim lebo osciloskop mame na skole, bol by probelm vytiahnut ho pri auto kde by asi ani nebola zastrcka, nerobia to v servisoch? pripadne nie je iny sposob ako zistit ci funguje ako ma?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

seven549 napísal:tak to ti nikto neprezradi.boja sa o robotu ze nebude na chleba.osciloskop je k prdu.vyhod to.zmeraj volty.ale to zase musis vediet ktore kable su ohrev ktory + a -.kolko ma mat na volnobeh kolko pocas jazdy na plnom plyne a kolko ked pustis plyn.na fiatfore take veci musia byt.skus ceske fora na sk ti neprezradi nikto nic.
Nevieš si predstaviť o koľko km si trafil vedľa,ak začneš robiť z oscilo,rapídne spadne počet menených dielov a je po zárobku.Priateľu,osciloskopom leda k chudobe.Každý Ťa síce potlapká po pleci,ale kešeňa ostane prázdna.Tu platí a to si zapamätaj na celý život,múdry vie,a sprostý zarobí.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je ešte jedna možnosť,použiť osobitný tester určený iba pre meranie lambdy,ten vyznačuje dolné aj horné napätie,prepína automaticky medzi typom sondy,navyše je možné ho zároveň použiť na simulovanie (zblbnutie) RJ že jej pošleš to čo chceš,pošleš chudobnú hodnotu,musí nasledovať reakcia obohatenia a naopak.Super jednoduché,ale zase,..načo ? Vymenia Ti ju a basta.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ale ja neviem ci je vadna to je ten problem, mam auto na lpg a podla toho co som cital moze byt problem v nej jazdil som 600km na benzin (iba odvtedy mama auto) ale je tam zly vstrek na jeden valec cize si to zrejme odniesla lamba moze byt? a je to drahsia zalezitost preto by som sa chcel uistit ci je zla, inak ked nahodim novu tak treba aj nieco nastavovat v RJ ci nie?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jesus-pd naco pises ze mas osciloskop ked to nevies z osciloskopom.ci si to chcel zmerat len tak na stole :40bd: zober si ten blby voltmeter.aspon ti dedo napisal {{{mozno}}} spravne hodnoty cize od 0.3-0.8volta.cize nastartujes nechas to zahriat a merias.hodnoty maju skakat 0.3-0.8v.ked pocas jazdy das plny plyn mala by hodnota byt 0.8 volta ak pustis plyn 0 volt alebo ta spodna hranica 0.3 volta neviem dlho som s tym nerobil.ustalena jazda napr 90km/h hodnoty zase skacu.co bude mimo toleranciu cize 0 volt alebo 1 volt lamda je zla no dobre to bude hodit aj na diagnostiku co ukaze tam.co chces cistit na tej lambde to neni vaha vzduch.nejde-vyhodit a nova.a odporucam pekne znackovu ako nejake lacne nahrady tie do 1 roka budu tiez v kosi.kup presne taku aby sedeli cisla dielu nie podla tp u predajcu.ten ked uvidi ze fiat cena sa zdvihne.skus pozriet ci felicia nema taku istu sondu.popripade si prepajkujes kable a mas bosch za 15 euro lol ak zapajas napr novu netreba nic robit alebo ak sa v tom chces vrtat v tom zazracnom fiate odpajat snimace,odpoj bateriu a robis si co chces.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

este som zabudol skontroluj ci ma vyfuk dobru kostru cize ten - pol inac budes merat zle hodnoty lol jeden kabel das na bateriu + a druhy na vyfuk -.musis tam namerat tolko voltov kolko aj na baterii.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

seven549 napísal:jesus-pd naco pises ze mas osciloskop ked to nevies z osciloskopom.ci si to chcel zmerat len tak na stole :40bd:
kde som pisal ze mam osciloskop? kludne ma cituj....
to co si napisal znie jednoduchsie ale rozumiem asi kazdu druhu vetu...sondu bosch za 15e som teda nikde nevidel kludne mi posli link, najlacnejsie co som nasiel je http://www.pietro-eshop.cz/sk/katalog/k ... ento-coupe
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...ja iba k tej spotrebe a lambda sonde... mal som v tragaci zlu sondu a zaroven spotreba bola priam ukazkovo nizka /cca 8 l lpg/ . Co som tym chcel povedat? Len tolko ze sa mozno uberas zlym smerom /ale to je len moj osobny nazor laika /
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, Google [Bot], jepe13, mhlavaty a 48 neregistrovaných