Dacia Logan sedan 1.2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maxipes
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 31.10.2010 06:59
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan sedan 1.2

Príspevok od používateľa maxipes »

Čo vravive na Daciu Logan sedan po facelifte ake mate s ňou skúsenosti?
sattila
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05.09.2006 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sattila »

Mám skúsenosti s predfaceliftovou. Nebolbo to zlé auto, ale aj motor 1,4 8v bol slaby, nielen 1,2 16V! Ten motor je dobry ale sa musi vytacat, avsak auto má slabu zvukovu izolaciu a s tym prichadza hluk do kabiny.
Auto bolo neobycajne spolahlivé, ale platilo: za málo penazi málo muziky!

S pozdravom: Exmajitel Loganu (96000km)
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Pozri si temu HLAVNE FOTKY a potom sa rozhodni ci chces prave DACIU kupovat.

LINK: http://forum.autobazar.eu/dacia-sandero ... 34080.html :
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

mal som 2x renault thalia...podobna technika...zalezi co od toho ocakavas, ak beres auto ako spotrebak, ktory po 5-6 rokoch pojde z domu prec (80-100tkm a prec s tym)a si ochotny pretrpiet absenciu bocneho vedenia na sedadlach, slabe reakcie od riadenia(ale lahko sa toci volantom), naklanajucu sa kasnu v zakrutach(ale zas komfort po jamach), zimu na zadnych sedadlach(ale zas dostatok miesta), slabo vyuzitelny batozinovy priestor(ale zato obrovsky) a kupujes rozumom a nech sa v aute vrtaju ini, sak mas zaruku, aj ked uz po 3 rokoch zacnes badat znamky starnutia - zvuky od podvozku a podobne...tak ber...ak chces auto na dlhu dobu a najazdis par km rocne a nejdes auto drat ako spotrebak, pozri inaksie auto...napriklad som tu videl astru classic caravan asi 2009ku s 15tkm kupovanu v sr a nevyuzitu stojacu v garazi aj s dakou normalnou vybavou asi za 8000eur. Nove sli po 9500-10000eur, takze cena realna a mas vacsi drziak na dlhsiu dobu, aj ked dizajn sa datuje do roku 1998.

Akurat by som sa bal tociveho momentu tej 1.2ky...aby nahodou nezrala v realite viac ako stara 1.4ka, ked od nej budes pozadovat aj udrzanie rychlosti do kopca alebo akceleraciu, ci dialnicne tempo. Predsa len logan je uz dost velke auto a aerodynamiku neobrabres. Celna plocha je pomerne velka.

A tej povrchovej hrdze na spodku sa neboj. Mozes to po kupe hned osetrit alebo to brat tak, ze par rokov ti to vydrzi a je to POVRCHOVA hrdza. A rataj, ze za 4,5,6 rokov ho predas za 2500-3000eur, viac nie...Takze strata hodnoty je percentualne velka, ale v absolutnych cislach zanedbatelna oproti drahsim vozom.
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Radšej

Príspevok od používateľa posky »

Si kúp jazdenú feldu, alebo hoci čo iné, lebo ozaj za málo penazí nečakaj zázraky, žiadne, kúp si jazdenku v cene nového loganu - to už by bolo celkom fajn autíčko v tej cenovke, prečo chceš ten logan ? Pre škaredé auto ? hnusné plasty ? niesom žiaden anti dacista, ale je to niečo otrasné, máme rok 2011, a felda z roku ´99 je podla mňa krajšia/lepšia
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

sorry, ale aj menej bezpečná...
spahniel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.03.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spahniel »

pocuj posky ty co mas s tou Feldou?dacia neni ziadny zazrak ale Felda?ty my chces povedat ze by si si radsej kupil jazdenu feldu ako novu daciu?keby si povedal ze passata tak berem ale.....no ako myslis.tak ja ti nieco poviem.ja som mal 93koveho favorita GLX.potom Polo 1.4 co su podobne auta Felde.s obydvomi som bol spokojny ale ani jedo uz by som za Sandero nevymenil.boli to stare hrce ktore som donemoty opravoval.teraz mam sandero.ja viem ze to neni nic moc ale vy sa uz konecne vsetci zobudte.to auto stoji 10 000e a za tolko aj stoji.lacny plast protikorozna ochrana slaba stare motory atd.co by ste chcely aby tam montovali?kto si to auto kupy tak s tym pocita.ale ma nove a nemusi don investovat.mam 5 rokov zaruku splatim leasing a pojde prec.ked budu peniaze kupim si aj Royce.ked nebudu tak mi bude dobra aj nova dacia.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

spahniel, kua ale mal si si kupit 400tisicoveho(km) bavora alebo 200tisicoveho pasata, to su best auta ktore ti ako jedine zabezpecia ten neopisatelny pocit blaha pri kombinacii makkych plastov, a zvysenia ega pri pozreti na znak auta. To, ze ta pripadne necha stat na kraji cesty, ci budes do toho vrazat prachy za servis je uz len malicky zanedbatelny postranny efekt.
spahniel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.03.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spahniel »

mas pravdu hipisko.najblizsie si kupim S kovy mercedes rok vyroby 1990 s veeeeelkim motorom co bude mat najazdene ne 400 ale MILION Km.alebo si rovno kupim BMP 2 a bude
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

S tým, že staré motory nesúhlasím úplne pretože aj iné značky používajú dobré známe motory napr. taký VW 1.4 16V je pekne starý motor a montoval sa aj do Golf V, tak isto aj od Peugeot 1.4 8V atď. To že základ motoru má nejakých 20 rokov nevidím, ako žiadny problém veľa motorov sú len prekopávky tých starších. A k tej antikoróznej úprave všetky modely Dacie sú od 2008 zinkované
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných