Volvo S60 2.4 benzĂ­n

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

RADO13
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 02.04.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Volvo S60 2.4 benzĂ­n

Príspevok od používateľa RADO13 »

zdravim vas chlapi chlapci a dievcence kdosa ako citi mal by som kvam jednu prosbu mam zaujem kupit si volvo 2.4b rv01 v automate chcel by som veet aky mate nazor coho sa mam vyvarovat pri kupe ake su automaty volva a vsetko co mam skontrolavat pred kupou dakujem vam velmy pekne za rozumne a poucne rady a mudrlantou pozdravujem .... :300f: :300f: :4012:
lowrider
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 23.06.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lowrider »

Ahoj. Strašne sa mi drieme, tak len v skratke. Na Volvo je pomerne drahý servis a drahé diely. Druhovýroba nie je nič moc. Mal som 2 volvá, 850 a V70. Tá 850 bola 2.4b, 140 koní. Motor parádička. Síce trochu presakoval olej, ale to bola otázka tesnenia. Inak tichý, kultivovaný s pekným zvukom 5 valca. Spotreba na dnešné ceny benzínu totálny HOROR. mesto 12-13, mimo mesta, dajme domu na tempomate BB-BA 8L. Priemer bol zhruba 11L, takže to máme 16.5€ na 100 km. Ak za rok nabeháš 15000km, zaplatíš 2475€ za benzín. A to som mal manuál, ty chceš automat, tak si 2 litre pridaj. O automatickej prevodovke Ti nepoviem nič, lebo neviem. Inak Kasňa nehrdzavie, nápravy to má mocné, auto ako celok hodnotím veľmi dobre. Bezpečnosť detto. Pozri si cenu rozvodov + prácu. Bežný servis ako olej a filtre, to je v pohode. Ak sa Ti pokazí automat, tak vzhľadom na vek a cenu auta, odtiahni ho k útesu, zapál, odfoť si to a hoď ho z útesu, ešte jedna fotka a choď domov. Inak vrelo odporúčam. Volvá majú čarovnú schopnosť poskytnúť Ti pocit pohody a uvoľnenosti. To som na tých autách zbožnoval :)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

automat od GM je problémový, t.j. počítaj pomaličky s repasom pri tak starom aute. Ano spotreba je vysoká, ale keď to hodíš na plyn, tak ani TDI sa nechytá :-)

Ale to je zase investícia okolo 1500 €

Písal predo mnou, že druhovýroba nie je a je to problém. Ak kúpiš dobrý kus, tak práveže je to výhoda, že niekto hrču nepozliepal z čínskych vecí a predal rýchlo kým sa to nerosype :-) Automaty sú fajn až po roku 2006 AISIN.

Ale ak si prirpavíš love na repas, tak budeš mať zase na dlho pokoj :-) Ale predpokladám, že chceš kupiť nejakú lacnotu keďže pozeráš taký ročník a nič dobré teda nekúpiš. A možno budeš mať práve ty šťastie a kúpiš :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No neviem to na 100 % ako je to s 2001 lebo mňa také staršie auta nezaujímali ale až od 2006 :-) Určite 2005, 2004 :-) ale pri tak starom aute to už bude niekde s km cez 200 000 čo si ten repas určite vypýta :-)

Takže asi omyl :-) použijem citát :

Ak sa nemylim, tak novsie Vôlvá (2001-) pouzivaju s vynimkou agregatu 2.8T (T6) japoncicky Aisin (obchodne oznacenie Geartronic) a mal by fungovat spolahlivo vela km....tato prevodovka je zvlastna v tom, ze je hermeticky uzavreta, napln sa nemeni (alebo zeby vysavacom cez mierku?).....este jedna pomerne malo znama vec: agregat V8 (b) bol vyvinuty spol. Yamaha (S80, XC90)

Viac tu :
http://forum.autobazar.eu/volvo-s-6z-4- ... 45022.html
čiže v postate ty chceš to isté bez turba :-)
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

privtrem sa do temy

chalani ja pozeram akurat po 2.4 atmo 124kw, 103kw mi chalani na volvo klube vyhovorili ze to je slabunke na V70 co hladam...

len ma zarazila udavana spotreba od uzivatela. to je naozaj tak zrave ? ze na dialnici bere 11 L, ?? ved to auto svojim sprevodovanim aj priebehom krutiaku ma byt na konstatnu dialnicnu jazdu ako stvorene...v meste samozrejme so spotrebov okolo 10-12 ratam no tieto cisla ma dost sokovali...

som LPG nakloneny no s rozpoctom cca 4500€ priestor na LPG ozaj neostane :/ km jazdim tych 15tis rocne cca a navratnost by bola dlha

PS kde presakoval olej?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No ja na automate mám spotrebu väčšina mesto 11 benzínu a 12 plynu. Takže mimo mesta to bude mať okolo 9-ky v pohode. Ak teda nejdeš po dialnici divoko. Pri 130-tke automat točí 2700, takže na automate by to chcelo ešte šestku :-)

Bežná fabka žerie podobne, tak aký problém :-)
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

no ja pozeram poriadne auta nie fobie :d :D

mam adepta saab 9-5 kombi 2.0t / 2.3t alebo tu V70 ale 2.4 atmo

v kutiku duse dufam ze sa zmestim kombi do 10-11L
inak ty mas mozno preto aj normlanu spotrebu ze mas novsie auto?
lowrider
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 23.06.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lowrider »

Ešte jeden poznatok. Záleží aj na tom, v akom meste bývaš. Ja som stred slovenska, BB, takže samý kopec, stále nejaké stúpanie, či klesanie. Aj preto som mal spotrebu 12-13. A po meste som chodil najčastejšie, dialnice len tak raz za čas, preto som mal dlhodobý priemer 11L. ( dlhodobý = 20 000km) :)
Po dialnici na tempomate v pohode 8 litrov pri rýchlosti 120km/h. Ale ruku na kozy chlapi, kto z nás stále chodí len dialnice? Väčšinou sa motáme po meste, obzeráme pekné zadky a jazdíme aj keď nemusíme, lebo sa nám nechce chodiť pešo. A keď si kúpiš pohodlné auto, tak Ti bude veľa žrať nielen auto, ale aj ty. Lebo nebudeš chodiť pešo, stratíš kondičku, začneš sa viac krmiť a priberieš za rok 10 kg ako ja :D Jednoducho Volvá sú také, že z nich nechceš vystúpiť. Takže si to pekne prepočítaj, či Ti dotovanie pumpárov stojí za to a urob správne rozhodnutie. Neviem koľko zarobíš, ale priemer na SR je 500€ mesačne, takže to máme 6000€ roče, pri nájazde 15 000km zaplatíš za benál 2500€ ročne + náklady na servis + pneumatiky. Takže polovica z ročného príjmu pôjde dpč kvôli autu. Každopádne držím palce. A inak manuály u Volv sú presné a majú krásne tuhé dráhy radenia, takže sa skús poobzerať aj po manuálnej prevodovke, ak chceš zmenšiť riziko zlej kúpy. A pamätaj si, dobré auto Ti nikto za málo peňazí nepredá! Česť výnimkám. zdááááár
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Kujon78 napísal:No ja na automate mám spotrebu väčšina mesto 11 benzínu a 12 plynu. Takže mimo mesta to bude mať okolo 9-ky v pohode. Ak teda nejdeš po dialnici divoko. Pri 130-tke automat točí 2700, takže na automate by to chcelo ešte šestku :-)

Bežná fabka žerie podobne, tak aký problém :-)
no s tou fabiou si tomu dal klinec...
:d :D
volvozone
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.04.2011 11:42
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvozone »

S delmi na S60 nie je vobec problem, vsetko mozne co tam kedy bude treba standardne menit kupis z druhovyroby alebo na vrakovisku.

Ja mam uz druhu v poradi + S80 co je defakto to iste len vacsi razvor podvozku.

Co sa tyka autoamtu, pri takom starom aute si kup radsej manual. Automat sa moze aj nemusi rosypat, pri teorii vacsiny ludi, ze ma dozivotnu napln by som veril tomu, ze sa rosype skor ci neskor. Plus samozrejme ti zvysuje spotrebu.

Motor B5244S/S2 125/103 kW neni nic moc na 1600 kg auto ale zasa pri normalnej udrzbe ti staci menit olej, filtre a sviecky.

Co sa tyka spotreby mne bere R na dialnici cca 11.5, kamos jazdi na 2.4T kombinovanu okolo 8-9 ale to je lahka noha (predpisovo) takze hladka 2.4 moze chodit za tych 8 na dialnci ked ides na spotrebu
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

drahé diely??? ktoré???? :40bd:
Rozvody som kupoval teraz 112€ komplet s vodnou pumpou ktorá ma železné lopatky.
Komplet spojka 190€
zadne kotuce brembo cca 35€/ks
ešte niečo?
Volvo V70II T5 184kw
Spotreba do 12L lpg nie moc predpisovou jazdou
Len pre inšpiráciu VW golf 4 1,9tdi 66kw rozvody 150€ lol

zdenoTN poslal som ti SS
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

no skús dať ceny originálov čo to povie?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ak sa bavíme o spotrebe v meste, tak pozor v techničáku je spotreba písaná u môjho automatu 14,4 !!!

A určite by som to nebral tak, že starší motor tak má automaticky žrať viac :-)

Práveže ta 2,4 20 V je v podstate v tých novších osvedčená :-)

Tak Fobiu som tu zamontoval tak, že fóbia má v pohode 9 litrov a jazdí ju polovička slovenského národa. T.j. ak to zvládnu platiť oni, tak Ty na tom volve budeš mať lepšie zvezenie za skoro rovnaký peniaz :-)

A čo sa týka rozvodov, tak volvo KE tuším spomínalo výmenu rozvodov niečo cez 200 €. Originál servis !!!!!

Tak až tak tragicky by som tie diely nevidel. Predsa len od pesničky - ANČA si drahá si drahá ako volvo, už tak veľmi platné nebudú :-) Ak samozrejme beriem originál diel napr. na škodovku a originál na Volvo. Nemôžeme porovnávať výrobky z číny s niečim iným ... také porovnávačky sú len pre špekuláciu, lebo tie z číny zničíš 2-3 kým jeden klasický originál diel.

Volvo sa nekupuje na krátku dobu. musíš si ho nechať a vtedy sa ti aj ceny náhradných dielov vrátia v životnosti a hlavne ho potom tak ľahko nepredáš :-) ako VW group :-) Teda ak ho teda nechceš dať do kolonky darujem :-)
volvozone
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.04.2011 11:42
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvozone »

pedro727 napísal:no skús dať ceny originálov čo to povie?
Naco sem pleties cenu originalov pri 12 rocnom aute?
Keby uz tak kupis tiez za slusnu cenu na ebay.
A keby uz moc ches tak original kladky su INA (made in KYSUCE Slovakia), to iste loziska, brzdy ATE ... ked sa teda bavime o tej danej konkretnej S60 1 generacie
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

len pre info original spojka je LUK a tu som aj pozeral je sice pravda ze momentalna na nu akcia normalne stoji do 250€.
len pre info moja ma 330t km a este min 30t km vydrží.
Ceny dielov su podobne ASI cenam pasatu a možno sú aj lacnejšie.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 2 neregistrovaní