dovoz z UK postup

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stete
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.01.2010 15:12
Zdieľať na Facebook

dovoz z UK postup

Príspevok od používateľa stete »

Zdravim,videl som tu viacero podobnych tem ale nedocital som sa mna by zaujimalo chcel bysom si auto doviest z UK na ND ale neviem ako aky postup ok sadnem na lietadlo pridem k danemu auto kupim ho vyplatim a dalej co ??? na slovensku ho chcem len odparkovat a pouzivat na diely nic viac ziadna prestavba.Vopred dakujem
maroo33
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.02.2009 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroo33 »

Prides do Anglicka, kupis auto a vtedy pre teba nstane niekolko malych problemov.
1. Musis vediet ci auto z UK prevezies na SVK kamionom alebo s nim chces ist po vlastnej osi.
2. Ak s nim chces ist sam tak mas problem ak nezijes v Anglicku a nemas tam pobyt.
a/auto musis kupit s takzvanou TAXOU co je kruzok na celnom skle a to je ako nasa dialnicna znamka iba stym rozdielom ze v Uk to musis mat na aute na vsetky cesty, nie len na dialnice a ty hajzlici to monitoruju a dost vysoko pokutuju.
b/musis mat platnu MOT-ku to je ako nasa STK s Emisnou
c/ A toto je pre teba najvacsi problem musis mat na seba, na tvoje meno a adresu v Anglicku spravene poistenie /insurens/, bez uctu v UK sa prakticky neda zaplatit a ak sa ti to podari tak to budes mat drahe. Toto auto budes moct pouzivat na SVK len dovtyedy pokial budes mat platne poistenie,STK, Najlepsie ak ti s tym pomoze niekto kto zije v UK a vsetky tieto veci by spravil na svoje meno a teba by v poisteni uviedol ako druheho vodica vtedy by si to mal najjednoduchsie. Ked s autom dorazis na SVK, Potom vsak musis napisat list a zaslat ho na DVLA SWANSEA kde ich ziadaz o vynatie auta z evidencie nakolko sa ti pokazilo na slovensku ak to nespravis tak budu chodit pokuty na tu adresu na ktoru je auto evidovane,zrusit poistenie taktiez budu chodit pokuty, poistene atd. ak som na nieco zabudol tak ma hadam niekto doplni alebo opravi
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zrejme uz z kupy nic nebude lol .
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No namiesto tých problémov by som si také auto našiel na nete tu na SK...
...Veď sú za pár eur...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

na východe u čiernych nájdeš takých auto kopec, len je niekedy treba odvaha tam prísť po auto...
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

A mi chcete povedat ze ta cerna mensina ma hento vsetko vybavene ked vezu auto sem?? Preco su v anglicku lacnejsie auta??
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Zbehni do najblizsiej ciganskej osady a nebudes vediet z coho vyberat.
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

wikyxxx z jedneho jednoducheho dovodu su tam auta lacnejsie. Okrem ludi na britskych ostrovoch ich takmer nikto nekupi a vyviest tie auta do nejakeho britskeho zamorskeho uzemia, kolonie alebo Japonska nie je rentabilne.
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

Lebo v UK je poistka casto drahsia ako auto pokial sa jedna o starsi rocnik, ked mas co ja viem novy hybrid mas mensiu poistku ako stary hybrid a ked mas staru V8 tak je to fest palba + v DE auto predas dalej na východ v UK uz moc nie kedze je volant na pravej strane max tak na diely.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

wikyxxx napísal:A mi chcete povedat ze ta cerna mensina ma hento vsetko vybavene ked vezu auto sem?? Preco su v anglicku lacnejsie auta??
oni to mali jednoduchšie, napísali to na tých, čo v anglicku žili a tak nemuseli tolko vybavovať. dalšia vec, že ich netrápia zákony a veselo si tu behaju s anglickými značkami aj ked už nemaju poistku...
a prečo su lacné? to je logické, ale už ti to vysvetlili.
Poistka v anglicku na staršie auto je často drahšia ako celé auto. A druhá vec, nemaju tie autá odbyt, z nemecka, sui, ita, belgicka, lux, hol, atd... idu autá do východnej europy dalej na predaj. No kam pojdu anglické? cena sa vždy prispôsobí trhu.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

K tym cenam v UK... preco su potom auta u nas (na tom vychode) podstatne drahsie ako v UK?
Nejako tu pakistancov nevidiet co by ich skupovali.

Doviest auto z UK po vlastnych nie je ziadny problem treba zajst na miestne DMV, poziadat o docasny technicky, potom kupit poistku, listok na ferry, zo slovenska potom poslat technicky na to iste dmv (ze sa auto neopravitelne pokazilo). Nekupovat auto s nezaplatenou danou a bez STK.
umpopo
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 14.08.2007 08:23
Zdieľať na Facebook

staci poistenie

Príspevok od používateľa umpopo »

Podla mna to nie je take komplikovane ako sa to opisuje.

Staci kupit auto s platnou MOT a Tax, aspon par dni na prevoz. Pre poistenie existuju firmy ktore poistuju taketo pripady - v tom pripade netreba mat adresu alebo ucet v UK....

Cize:
1. Najdem auto a dohodnem kupu (s MOT a Tax)
2. Dopravim sa na miesto,vyplatim
3. Poistim online
4. Smer trajekt

Mimochodom, Tax nie je ako dialnicna, je to cestna dan, ktoru v UK platia aj fyzicke osoby nepodnikatelia. (Na SVK ju platia podnikatelia vyuzivajuci auto)
maroo33
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.02.2009 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroo33 »

Ak ma niekto zaujem mam tu Opel Vivaro 2.0 CDTi, rok vyroby 2007, najazdenych 118 000 Mil x 1.6 co je okolo 190 000 km, 3 miestna dodavka. Este mam platnu poistku do konca roku a potom asi pojde na suciastky ak mi kamarati v UK nezaplatia poistenie. Cena je okolo 4.500 eur alebo dohoda. Svagor predava VW Transporter 1.9 TDI, r.v. 2008, najazdenych 26 000 mil x 1.6= 48 000 km, 6 miestne cena je 17 000 eur, v lete ho ide predat do Anglie to druhe je iba pre tych kto chce vycestovat aj s rodinou auto uz bude mat.
frikadeli59
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.05.2013 16:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frikadeli59 »

prides do anglicka kupis auto s mot,,,toje,,STK,,,a tax,,,toje,,,EMI,,,spravis poisku online cez internet na 7dni,,,a mozes sa vidat naspet na sk,,,,jeto velmi jednoduhe,,,a vermi ze sati to oplaty,,,za 2000gb kupis bomba vozzzzz....co na sk stoji 10 000eur,,,,,co najdalej od doveru tak lacneisie napr,leeds,,,,
badroberto
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.09.2008 00:27
Bydlisko: UK, SV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa badroberto »

Ako uz bolo povedane:
1. Kup auto s platnou MOT a Road Tax napr cez www.ebay.co.uk alebo www.autotrader.co.uk.....
2. Docasne Insurance si mozes spravit na www.tempcover.com, kde sa da urobit poistka na 1 az 28 dni za par drobnych a po vyprsani tejto lehoty poistka automaticky zanika. Budes ale potrebovat uviest nejaku platnu UK adresu a platit sa da Debetnou aj Kreditnou kartou.
3. Trajekt {ferry} si vies booknut napr na www.norfolkline.com alebo www.myferrylink.com.
4.Po prichode na SVK kontaktujes DVLA Swansea a prehlasis ze auto je pokazene/havarovane a nechavas ho 'off road'.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných