Nestartuje - nizka kompresia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autoholik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.04.2013 19:08
Zdieľať na Facebook

Nestartuje - nizka kompresia

Príspevok od používateľa autoholik »

caute, dnes som so svagrom kukal jeho mondeo ale neviem si rady:
pocas jazdy mu to skapalo a nechce nastartovat. Diagnostika cista, starter toci.....ALE kompresia len cca 0,5 na vsetkych valcoch a pocut,akoby ten motor nemal odpor a pretacalo ho naprazdno. palivo dava, zhavice OK. mal som dole veko a tak tocis starterom, vsetky vahatka a pruziny behaju ako maju, drazkovy remen toci celym okruhom.
tomuto javu prechadzalo niekolkomesacne "dunenie"motora,ktore prestalo po upchati nasavania - akoby nedovieralo ventily?! pouzival nato vsetky mozne aditiva na cistenie aj ventilov ale nic.
Ma niekto typ ktorou cestou dalej patrat? existuje diagnostika bez vybratia motora? je dalsim krokom zhodenie hlavy a kontrola tesneni, resp. dosadacich ploch ventilov?
dik za akukolvek radu.
je to tdci, 96kw, 2005 a kilometrovo cca 210.000 origo.
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

Rozvod sedi...?Mi to pride ako keby mu niekedy v minulosti preskocil rozvod(dunenie) a dnes skocil zas....a... zrejme naposledy.Ked nie je kompresia a rozvod sedi tak zhodeniu hlavy sa nevyhne...to je iste na beton. :41c2:
autoholik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.04.2013 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoholik »

no to zatial neviem. potialto som sa dokazal dostat s domacim naradim,vedomostami a sedliackym rozumom.
na mondeu je hrozne malo miesta od rozvodov a pri ich pripadne vymene (nezvyknu byt problemove) sa vybera motor...takze tento krok by som uz rozhodne nechal na servis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nutne musím položiť otázku,ako bola meraná kompresia.Mierim na to,že 0,5 bar natlačí motor ak tam vystružlikám drevené piesty bez krúžkov.Tu niečo nesedí,a o to viac,že je to u všetkých valcov,tým sa dajú vlastne úplne pokojne vylúčiť nápady pozeračov detektívok,deravé piesty a podobne.
Takúto stratu kompresie si viem predstaviť jedine za podmienky nadovierania ventilu (ale na všetkých valcoch ?!) alebo úplným znemožnením nasávania,to jest by to muselo byť až v spoločnom potrubí,je to trochu scifi,ale ...
Ak je rozvod na pohlad OK ,určite by som som si overil vzájomnú pozíciu ventilov a piesta.Je to jednoduché,na tom valci kde točením motora nastavíš pozíciu sacích a výfukových do stavu "strihania"tj výfukový sa takmer zatvára a už sa pohne aj sací,v tomto bode sú oba jemno pootvorené,jeden ešte nezavrel,a druhý sa jemne už otvoril.V tomto bode na tomto valci treba zistiť či sa nachádza piest v najvyžšej úrovni.
jediný dôvod ktorý múti vodu a nedáva aspoň mne zmysel je to ,že kompresia je nulová u všetkých valcov.V tohoto je nutné žiaľ odvíjať každú teóriu,podmienka že meranie prebehlo ako malo a nie je to chyba merania.
autoholik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.04.2013 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoholik »

zatial dakujem za rychle reakcie.
kompresia bola merana cez zhavic - klasika meracom s "rucickou". na tomto motore ide dolu aj spolocne sanie,ktore bolo priechodne, bez extra nanosov bordelu.
Na tomto aute bola kompresia merana aj cca 3 mes.dozadu prave pre "dunivy" zvuk a podozrenie na zlu kompresiu. Vtedy sa rovnakym meranim namerala hodnota cca 15 na vsetkych valcoch.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To zužuje možné príčiny.Ale jednu poznámku k predošlému meraniu,15 bar je pre TDCi nesmierne málo.
autoholik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.04.2013 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoholik »

no, ono to predosle meranie bolo prave kvoli tomu zvuku a nebol som si isty,ale tiez sa mi to zdao menej ako je dobre.
takze dalsi krok kontola rozvodov?! dat dole dekel a dufat,ze to bude vidiet bez demontaze motora....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vlastne áno,bez väčších demontáží už vela možností niet.Ale jedna nesmierne jednoduchá je,cez žhavič stlačený vzduch a to musí fúkať niekde ako vysavač.Buž sanie,buď výfuk,príp z nalievacieho víčka oleja.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ten motor ma retaz ta skocit nemohla.odpalil ventily z tymi aditivami.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja mam tiez vydojeny motor s nizkymi kompresiami ktory zere aj olej a nastartoval aj v mrazoch :zg282: lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
autoholik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.04.2013 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoholik »

seven549 napísal:Ten motor ma retaz ta skocit nemohla.odpalil ventily z tymi aditivami.

...to je hlaska dna.
retaze na inych autach neskacu?
pisal som aj historiu - uz predtym auto malo divny zvuk, aditiva bol lacnejsi pokus pred drahou a velkou opravou.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ale tu sa jedna o ford a tam nikdy v ziadnom retaz neskocila ani pred 30 rokmi.aditiva nikdy nikomu nepomohli ked uz bolo zle.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

ako pozeram novy moderny motor ma mat tak 30 barov a este do 20 barov je to v norme ale 15 je uz malo ja by som to este videl pozriet vacku ci nie je oklepana
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Podpálené ventily???? dať dole hlavu bude asi po tej tlakovzdušnej skúške jediné riešenie....
Som zvedavý na rozuzlenie.... :zg282:
autoholik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.04.2013 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoholik »

tak mam novu info, trochu sa to pohlo: vyzera to,ze su tam rozvody poskocene o pekny kus, retaz je volna a na pohlad vidno,ze nesedia znacky tam kde maju byt....
je malo casu takze to je na dlho - teraz zistit ci je hlava OK alebo to odniesli aj vsetky ventily
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných