Alfa Romeo 159 2,4 jtd - olej tlaci do vyfuku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xixo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.06.2006 11:02
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 2,4 jtd - olej tlaci do vyfuku

Príspevok od používateľa xixo »

Zdravim,

mam taky problem. Zadrelo sa mi turbo. Iba ho vyplo, tak som s autom este pokracoval v ceste, az do servisu cca 50km.
Turbo som dal zrepasovat. V servise ho nahodili a zistili, ze olej tlaci do vyfuku. Tak ho poslali spat do firmy. Firma turbo otestovala na stolici a ze je v poriadku.
V servise medzitym teda vymonotvali trysky, skontrolovali kompresiu a ta je v poriadku, ale prisli na to, ze olej je uz vo vyfukovom potrubi este pred turbom. Tvrdia mi, ze musim mat zle kruzky a treba GO motora. Je to mozne? Mohol som zabit motor s tym, ze som isiel bez turba?
Dakujem za odpovede

Je to AR159 2,4jtd
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nerozumiem jednej veci a v tej vidím istý rozpor.Pri demontáži a neskôr pri montáži repasnutého nevidel nikto stav prívodného výfukového potrubia k turbu ?
Je možné že si im nepovedať že máš za sebou x km jazdy z mrtvou turbínou a tak nemali záujem sa tým vôbec zaoberať.Ale aj tak to považujem za profesnú lajdáckosť.Lebo teraz je možné vec postaviť asi tak,že je nesmierne zaujímavé že zo zlým turbom výfukové olejové nebolo,ale z repasom už olejové je. Neznie mi to dôveryhodne už preto,že prvé čo malo nasledovať je telefon,pán xy zastavte sa,toto je vo veci.
Dobrá kompresia a zlé krúžky si odporuje.O tom nehovorím že nedošlo k prehriatiu,čo obyčajne predchádza takýmto ultra rýchlym zmenám.Olejový stierací krúžok je najnižšie,neviem si predstaviť jeho odpísanie jazdou bez tlačiaceho turba.Z akého dôvodu by sa tak stalo ?
Nehovoriac že sa jedná o JTd čo znamená že si prišiel v núdzovom režime,tj palivom ten motor určite nebol preplavovaný.Go motora ..čo už povedať....prd makový
xixo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.06.2006 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xixo »

No presne o to ide. Ja som v servise im oznamil, ze som presiel XY km bez turba. Po dalsie ked vyberali stare turbo tak mi nic nepovedali o tom oleji. Bud si to nevsimli, alebo neviem..a este mi oznamil, ze ked meral kompresiu, tak mu tlacilo olej.
preto sa pytam, ci je nieco take mozne, odpisat motor. Alebo radsej skusit iny servis?
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Pozri sa ty, ci tam naozaj je uz od hlavy olej. Keby to ale nebolo turbom, tak ti ho nezadre. A len tak, tlak oleja ti nemerali??? Mozes mat zaneseny motor. Ked uz ruplo turbo, pochybujem ze ma pod 200tis. km a tam uz ak niekto nemenil poctivo olej po 15tis. km, mozes mat este s tym autom veselo. Dalsia vec, uz nerataj s dpf, tymto si ho poslal do vecnych lovist.
xixo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.06.2006 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xixo »

Turbo sa zadrelo z uplne inych dovodov. ale to je na dlhe pisanie. Auto ma 180tis. km, origo-kup na SK. Olej menenych kazdych 15tis km(kazdych 2,5mesiaca) aj vsetky filtre. mam to auto od 100tis km.
tlak oleja mi urcite nemerali. inak ten zaneseny motor by aj mohol byt, lebo obcas trhalo pod zatazou.
sak toho sa bojim, ze este bude s tym veselo.. :angr:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

ked ta netankovalo, ked trhalo autom - co bolo mozno zanesene turbo, by ti pri cisteni zistili, ze je turbo pred umretim... Ak to bolo servisovane v original servise, dost mozne ze ani ten olej sa poctivo nemenil, ved to pozname, mechanik potrebuje aj domov trochu oleja... Cize mozno to bolo aj 30tis. km na olej...
xixo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.06.2006 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xixo »

turbom to urcite nebolo..ale klapky v sani boli zanesene-typicka chyba tychto aut..uz som sa to chystal riesit, ale..
olej bol urcite meneny do 100tis origo servis a potom som to servisoval u kamarata v servise..
to turbo zdochlo kvoli inej veci..
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Nemazalo sa... Tak hladaj pricinu... Moznoze je na mazacej trubke k turbu sitko, ak je zanesene, nedostava sa donho olej. Dalsia moznost je v zanesenom katalyzatore, dpf filtri. Potom sa turbo prehrieva, nema dostatocny odtok spalin az sa nakoniec upali, tam sa potom prehrieva aj spalovaci priestor a mozu odist piestne kruzky.
scape
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.11.2011 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scape »

Ako ste prosím vás tento problém vyriešili? Ja mam to isté s octaviou 1.9TDI. Olej vo výfuku po novom turbe a žerie olej..

Ďakujem
55mindo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.02.2017 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55mindo »

no naposledy ked som mal podobny problem mi pomohol s tym kamarat, on je automechanik, lebo ja sa do aut nejako nerozumiem
srudlick
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 23.06.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srudlick »

myslim si, ze by mohlo byt aj sitko zanesene, takze by to stacilo len vycistit alebo ho vymenit
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

kolko vyjde take sitko ak by to bolo tym? ved v servise by mali mat sitka nie? takze by s vymenou nemali mat problem
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

skusil by som zmenit servis vies viac hlav viac rozumu. a napadlo ma, ze je takisto otazne, ci jked ti oni robili motor, ci sa im nieco nepodarilo dokazit
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní