Prasknutý blok motora Liaz - čo s tým?

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Prasknutý blok motora Liaz - čo s tým?

Príspevok od používateľa klingo33 »

Zdravím Vás páni,
mám dosť velký problém a to prasklinu na bloku motora najskôr ostala nejaká voda v bloku a mrazi si stým dali rady.Neviem čo stým lepiť alebo zvárať? Tekutý kov sa dá kúpiť za pár € a zváranie tiež nieje extra drahé.Ak lepiť tak ako,treba zarezať flexou nejakú drážku alebo ako?
Ak máte niekto skúsenosť poprosím o radu.
Vďaka moc za každý poznatok a radu ktorý pomôže :300f:
Martin
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na lepenie sa už desaťročia používa výrobok Belzona,myslím že 1000-ková rada ,je to zvučné meno vo svete známe,Google nájde asi hravo
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

Jeto šikmo uložený motor a je to na strane od turba teda presnejšie medzi turbom a výfukovým potrubím,takže max zhodím výfukové a prístup by mal byť relatívne dobrý.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

nie je siva liatina vcelku lahko zvaritelna? prskat to vzdy bude kvoli nasiahnutiu olejom (treba dobre ocistit)
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

Nie,tento blok Liazky nie je odliatok zo sivej zliatiny ako terajšie bloky s prímesami ako Al a iné,je to liatina kovová
stará klasika.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Ahoj,myslím si že sa to bude dať zvárať,osobne sa mi stala podobná vec,praskol mi blok na starom motori typu Slávia S 100,tiež som uvažoval nad lepením ale potom ma presvedčili o zváraní a poviem ti spravili to na 100%.
Pokial tomu pán zvarač trochu rozumie tak to dokáže spraviť velmi dobre až na nezpoznanie.
Neviem odkial si ale podobné veci robili aj v STS Vráble a za celkom dobrú cenu.
vela šťastia.... :28b7: :28b7: :28b7:
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

Som z Martina,pochybujem že to tu nejaká firma robí ale zohnal som chlapíka že nemá problém zavariť hoci čo a hoci čím myslím,klasická elektróda,mig,tig tak uvidím.
Vďaka za komenty a rady :300f: :300f: :300f:
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Kolíkovaním sa tiež dá opraviť prasknutý blok.
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

Áno už som naštudoval aj to,stále som sa nerozhodol.Zajtra sa chystám odstrojiť to aby som sa ktomu dostal a uvidím podľa možnosti prístupu k praskline.
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

Ááááno to je pravda len ma vytáča ten zákon schválnosti že vydr.be sa niečo väčšie len vtedy keď nieje peňazí,umňa to výchádza na 110%. Teraz po zime vyťahaný z peňazí čo bolo chvíľu dobré počasie a dalo sa pojazdiť tak bum klinec do rakvy. Ale ideme ďalej aspoň dúfam.
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných