Rozdelenie nahradnych dielov

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Uvitali by ste hladanie podla unikatneho cisla nahradneho dielu?

Hlasovanie ukončené 12.03.2013 16:18

Ano, uvitam to a viem zadat unikatne cislo dielu
18
67%
Nie, je to zbytocne alebo to nikto nebude vediet zadat
9
33%
Je mi to jedno
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 27

niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Rozdelenie nahradnych dielov

Príspevok od používateľa niner »

V poslednom case silneju tlaky aby sme rozdelili nahradne diely na viacero sekcii, vzhladom na mnozstvo dielov a malu prehladnost v tejto kategorii.. Uvitali by sme asi vase nazory na toto rozdelenie pripadne napady na nove kategorie respektive ako by sme vam mohli ulahcit tieto diely najst..

Prvy nastrel:

Vraky, Autá na ND 11165
Poľnohospodárske a stavebné stroje 724
Brzdy 7975
Motor 10658
Diely motora 13766
Prevodovky 8859
Riadenie 7668
Svetlá, blinkre 20111
Filtre, Oleje 6413 (pravdepodobne rozdelit na filtre a oleje)
ND interiéru 12565
Karosárske diely 30629 (pravdepodobne rozdelit: Kapoty a blatniky, Narazniky, dvere a stresne okna)
Spojky 7370
Výfukové systémy 10462 (rozdelit: vyfuky, spletence, tlmice vyfukov)
Palivový systém 7173
Nápravy a podvozky 10037
Zapaľovanie, žhavenie 6689
Pérovanie, Tlmiče 7063
Moto diely 1342
Diely pre nákladné vozidlá 239
Diely pre veterány 347
Ostatné diely 8152

nove kategorie:

Autosklá, fólie
Akumulátory, elektroinštalácia
Alarmy, centrálne zamykania
LPG, CNG diely
Naradie, pomocky
Tuning
Klimatizácia
Ohrádky, nosiče
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

drviva vacsina (vyse 90%) inzeratov v kazdej kategorii ND su cele vraky, ktore rozpredavaju na diely. To znamena, ze vyse 90% inzeratov by urcite tieto kody dielov neobsahovalo. V popise inzeratu sa da lahko napisat cislo dielu, ale asi ani teraz nebude vela takych inzeratov.
Predpokladam, ze tie unikatne cisla dielov myslis nejake oficialne katalogove cisla od vyrobcu.

Moj navrh na sprehladnenie ND je striktne oddelit vraky na ND, tam by bolo tych 90% terajsich inzeratov. Tam pouzit podkategorie ako su pre osobne auta. Teda hierarchia: kategoria ND, podkategoria "vraky", podkategoria Znacka, podkategoria Model. Lebo nikto nikdy nehlada napr. spojku pre audi, bmw a renolt sucasne.
Oddelit predajcov novych ND. Na jednej strane ich chapem, ze platia, tak tu chcu mat co najviac inzeratov a ked to ponukaju, tak preco neinzerovat, ale posobi to ako spam. Preto by som odporucal vyrobit nejaku kategoriu predajcov ND, ktory si tam mozu prehladne vypisat, co vsetko ponukaju a nemusia tu spamovat 100 inzeratmi s rovnakym obrazkom a generickym popisom.
Nakoniec kategorizovat tych zvysnych 10% inzeratov, ktore inzeruju 1 konkretny diel. Preco aj tu nepouzit kategorizaciu podla osobnych aut - znamena to, ze diel pochadza z takeho auta. To, ze moze byt pouzitelny aj pre ine auta, je uz na starosti toho, ktory diel hlada. Cize nekomplikovat to nejakymi zoznamami kompatibilnych aut pre tento diel.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

za vzor dávam poľské allegro
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zapaľovanie, žhavenie 6689 ....menil by som na elektrický systém,elektronika
klimatizácia - kúrenie spolu
Svetlá, blinkre 20111 ..zjednodušiť na osvetlenie
doplniť o chladiaci systém
Inak výborná myšlienka
slavooo666
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavooo666 »

Je to dobrý nápad na ďalšie rozdelenie ale všetko je to o ľuďoch do akej kategórie to zaradia. Viď. najnovšie ponuky "náhradné diely" a sú tam inzerované disky a pneumatiky, ktoré patria do inej kategórie.
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

mhlavaty: svetla blinkre praveze by som potreboval dako rozdelit kedze v tejto sekcii je az 20000 inzeratov, prave tu by som to rozdelil aspon na 2-4 podkategorie lebo vyhladavat v tolkychto inzeratoch je zabijak.. rovnaky pripad karosarske diely (30 000), cize tiez plan rozdelit.. cim viac inzertov v kategorii tym horsie, cize viac novych kategorii, a tu by som prave potreboval tie nove kategorie poradit..

priklad: ja vlastne vobec nerozumiem preco si mi dal klimu a kurenie dokopy, je mi jasne ze su spolocne "potrubia" kade ide teplo a chlad ale prakticky su to dve rozne veci, jedna hreje a druha chladi? ci ? sorry v tomto som blbec..

pidizvi: napad oddelit vraky od samotnych dielov je priam skvely ;) toto aj mna velmi stve.. znacka je problem, vacsinou jeden diel frci na x znaciek..


co sa tyka zaradovania to uz budeme musiet dako s kolegom poriedit, bude to dost fuska, ale uz sa tomu nemozme branit, je v tom evidetne bordel.. rovnako toto rozdelenie potom zasiahne aj www.ND.sk
Polykarp
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 30.12.2010 21:47
Bydlisko: TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Polykarp »

drviva vacsina (vyse 90%) inzeratov v kazdej kategorii ND su cele vraky...

Vytvorit kategorie -Auta na diely-
-Auta na diely UK

...alebo spolu , kto chce zavola si predajcovi pre dostupnost.
V pripade rozsirenia kategorii je otazne , ci ju zadavatel ,,trafi,, pri ich takom mnozstve.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Vzor allegro.pl aj ked to je asi vysoka meta, ktora chce čas.Tam je rozdelenie genialne a aj ked niekedy trapim pomenovanie dielu v polštine, vždy to najdem skôr ako tu. Ale keby sa dal upresnit vyhladavač to by možno stačilo aj teraz.
Napriklad ak zadam diel na renault megan II aby vypisalo len megan II, nie vratane meganu I alebo III.
Ak sa zprehladni vyhladavač a kategorie bude väčšia motivacia fotit konkretny diel. Ak by vyhladavač zvladal orginalne čisla, pri niektorych dieloch by to bolo dobre.

Inzeraty firmy de.. mi tiež lezu na nervy, lebo pri niektorych dieloch su z 12 stran na 9. To by trebalo riešit inač.
Tommynno
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26.02.2009 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tommynno »

tiež si myslim ako hnr o prispevok vyssie ze by lepsie bolo diely vytriedit podla znaciek a modelov...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ja čerpám z výbornými skúsenosťami z Allegra.Príklad tam je smeroviek 40000 aukcií a predsa to nerobí problém,čokoľvek mám za chvilku. Len tu treba povedať asi to najdôležitejšie...čo kdekoľvek na svete funguje,na SVK nemá šancu,pre nedisciplinovanosť a debilitu., Slováka ani bičom nedoženieš k istým základným princípom,a to že somár dá zbytočne inzerát,ak ho nezaradí správne,ak ho nenajdeš podľa klučového slova,cenu dá logicky dement 1 e.- alebo dohodou.No neoser.ieš ho a ešte ho volať a handrkovať sa ak sám nemá jasno v cene ?! Škoda času aj peňazí za telefon,preskočiť treba aspoň desať strán týchto 1-eurových chytrákov.Toto je našinec,s tým treba rátať
rudicar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 05.05.2007 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudicar »

Najväčší problém teraz v poslednej dobe je asi ten že kopec inzerentov má doma veľké h...o a uverejňuje fotky s allegra! A ešte môj názor ak sa to bude moc škatulkovať tak s toho bude len nepriehladný bordel.Aj na allegro keď zadáš napr. predné svetlo Megan tak Ti to najde všetky predné svetlá na Megan a ty si už len vyberieš podľa ceny a modelu ktoré chceš ale to už písal mhlavaty.A ešte ma napadlo pri napr. už spomínaných elektrónoch,dať aj značku auta,lebo ak dáš do sekcie Pneu a disky inzerát s nadpisom napr. 215/45R16 tak je malá pravdepodobnosť že Ti niekto na ten inzerát zavolá ale ak dáš napr. Mitsubishi AL disky pneu 215/45R16 tak pravdepodobnosť je väčšia. Ľudia nechcú hladať ale chcú disky na Mitsubishi tak si to zadajú do vyhladávania.
Napísať odpoveď

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný