Dacia Logan 1,5 dci - kolíšu otáčky,zhasína motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

motorovka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.02.2013 21:51
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan 1,5 dci - kolíšu otáčky,zhasína motor

Príspevok od používateľa motorovka »

Mám problém s daciou.na voľnobehu niekedy klesnú otáčky a hneď naskočia.niekedy až tak,že motor zhasne.motor zhasína,aj keď niekedy pribrzdím.bol som s tým v servise,kde nič nenašli.aj otáčky tam šli plynulo.asi mesiac bol kľud,potom znova.znova servis-to isté.stretol sa už dakto s týmto problémom?
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

le baroon: :40bd: :d :D

Aspon tu netrep sprostosti ze lacne auto.

Ten motor je aj v RENAULTE!!! :41c2:


Treba tankovat kvalitnu naftu +pridavat aditivum. :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Drahší Renault, Nissan alebo nedajbože Mercedes s tým istým motorom takéto problémy nemajú? :::
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Trysky pici
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kultúra vyjadrovania spolu s moderátormi tiež...
bona1
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bona1 »

Treba poriadne otestovat vstrekovace,a tlak cerpadla.
motorovka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.02.2013 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motorovka »

vďaka za rady.auto mám piaty rok,najazdené vyše 152 000 km.doteraz absolútna spokojnosť.väčšinou tankujem v Nemecku,tak s naftou by nemal byť až taký problém.aspoň dúfam.teraz skusim to aditivum,potom uvidím.do servisu chodím v Žiline.myslíte,že inde by to bolo lepšie?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Pokial tankujes kvalitnu nemecku naftu a auto ma skutocne tie km tak by som skontroloval netesnost hadiciek okolo filtra ci ti nejdu bublinky.
Okrem ineho v tychto cerpadlach casto odchadza regulacny ventil ktory sa da vymenit za par minut. Tazko takto spoza PC ale vybral by som sa tymto smerom, v prvom rade poriadna diagnostika niekym kto vie co ma s tym robit.
Celkom som zabudol, na vyskusanie odpoj EGR ventil, nachadza sa pod vzduchovym filtrom nad turbom, je dam asi 6 pinova zasuvka ktoru staci odpojit.
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Ahoj, mam ronake auto s rovnakym motorom a v podstate podobny problem, auto sa "dusi" ale iba ked za studeneho pocasia (cca do 5°C) nastartujem motor a to robi len na volnobehu, ked s nim pojazdim minutku dve, hned je to lepsie. Pri beznej prevadzke inak ziadne problemy, vtedy slape jak ma. Taktiez obcas zdochne ak napr za studeneho pocasia nastartujem a idem len preparkovat a cuvam v podstate na spojke s malym plynom. V podstate nikde mi nevedeli poradit, na diagnostike nezistili nic, vtedy u nich auto zazracne islo ako malo :)
Pred par dnami som ale zistil netesnost v palivovom systeme, lebo jedna suciastka sa zlomila a zacala mi padat nafta. Ocekuj si priesvitne hadicky v ktorych vidis naftu, ci tam nie su bublinky, ja som tu suciastku opravil. Neviem ci to pomohlo mojmu problemu lebo som to teraz nejak neriesil, no je mozne, ze cely cas bola ta suciastka troska prasknuta a prepustala malo vzduchu a preto to dusenie na volnobehu. A teraz sa zlomila uplne, ze az zacala padat nafta. Inak so uvazoval aj o suvislosti s cidlom teploty motora, ze s nim nieco je, a motor za studena pracuje ako zohriaty, ale to neviem. Ako vravim, mne sa to deje len v chlade za volnobehu teda prilis to neriesim lebo po zohriati auto slape na 100%.
BTW: kolko mas pocas prevadzky "paliciek" na ukazovateli teploty motora ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný