Skoda Octavia 1 - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PaulieLM
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.07.2011 09:37
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1 - brzdy

Príspevok od používateľa PaulieLM »

Octavia 1.6 SR liftback, r.v. 1999, vpredu kotúče, vzadu bubny, bez ABS..

Ahojte, auto mám krátko a chcem sa opýtať na jednu vec. Pri brzdení na suchom alebo mokrom povrchu je všetko OK, auto neťahá do strán predok klesá, dobrý brzdný účinok..

Pri brzdení na klzkom povrchu (sneh alebo ľad) s postupne zvyšujúcim tlakom na brzdu sa mi zdá, že do šmyku ide najskôr zadok (obe zadné kolesá naraz) a až potom predok. Prejavuje sa to tak, že mi zadok hádže na jednu alebo druhú stranu.

Pri prudkom zošľapnutí brzdy na klzkom povrchu sa normálne zablokujú všetky kolesá naraz (predok aj zadok).

1. otázka: Je to spôsobené tým, že jazdím v aute sám a zadok je ľahší ako predok, resp. je to na Octávkach normálne?

2. otázka: Je to spôsobené tým, že pred týždňom som menil komplet zadne brzdy (valčeky, pružinky, čeľuste)?

3. otázka: Je to spôsobené niečim iným?

U predchádzajúceho auta - GOLF 4, 4 x kotúč, ABS.. som sa s tým nikdy nestretol.. najväčší strach mám z toho, aby ma pri prudkom brzdení vo väčších rýchlostiach na ceste neotočilo.. Ďakujem za odpovede, rady a skúsenosti..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celý problém je na neúmernom brzdení zadných kolies pri nezaťaženom aute, Preto treba overiť funkciu obmedzovača na zadnej náprave,resp čo ho niejaký chytrák odtial nevyluxoval.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

mal som Octavie I
aj 2x kotuc 2x bubon , a aj 4x kotuc . . . a ta octavka co ma vzadu bubny sa nedá porovnat s tou s kotucmi . . celkovo podvozok a aj brzdy na octavii su SLABUCKE
PaulieLM
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.07.2011 09:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PaulieLM »

Dá sa nejak lajcky overiť funkcia toho obmedzovača?

to LOCHNESS: asi si nepochopil moje otazky.. ucinok brzd mojho auta je dobry.. aj v porovnani s kotucovimi brzdami...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1 - brzdy

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

PaulieLM napísal: Pri brzdení na klzkom povrchu (sneh alebo ľad) s postupne zvyšujúcim tlakom na brzdu sa mi zdá, že do šmyku ide najskôr zadok (obe zadné kolesá naraz) a až potom predok. Prejavuje sa to tak, že mi zadok hádže na jednu alebo druhú stranu.
Soory nevšimol som si otázku . . . :300f:

Ale aj tak si myslím že Octavia I ma slaby podvozok :40bd:

čo sa tyka tvojej otázky . . čo sa ti nezdá ? že ti na lade rozhadzuje auto do smyku ? alebo chces aby ti brzdili brzdy rovnomerne ?
PaulieLM
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.07.2011 09:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PaulieLM »

len chcem vediet ci je normalne ze na lade mi na prazdnom aute skor ide do smyku zadok ako predok.. ci je to sposobene tym ze predok je tazsi..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite asi všetko v poriadku nebude ak zadok predbehne predok.Môže byť že bol použitý valček s priemerom 20,64 namiesto 19
Funkčnosť regulátora bez manometrov pred a za regulátorom nejde diagnostikovať iba orientačne takto...auto stojí,motor volnobeh,silné stlačenie brzdy a rýchle pustenie pedála ...páčka regulátora sa musí pohybovať
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

robilo to aj pred vymenou?tipujem cislo 2 a 3
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 34 neregistrovaných