Seat Alhambra 2002 - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bigicek
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.05.2008 12:36
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra 2002 - kurenie

Príspevok od používateľa bigicek »

caute mam seat kupeny v lete cize kurenie som neriesil len klimu ako sa objavovali prve zimi tak to zaclo.auto slabo kurilo raz ano raz nie a dookola trosku kury teplota na 90 cize zohriate pridam trocha svyznejsie ide chladnya....... kazdy sa tvary ze vsetkemu rozumie a pritom kazdy trepe prva vimena prasknuty radiato vymenil som a aj termostat myslel som ze to bude problem cize od zakladnych najlacnejsich veci bufik sa nerozkival cize som to neriesil chcel som len teplo od motora co mi blblo.kazdy len bufik bufik ale to je len pridavne kurenie a vela seatov nefunguje bol som na pocitaci v seate a ze chyba celeho kurenia pridavne cerpadlo a savic v bufiku fajn isiel som ku dalsiemu otvoril kapotu chytil hadicu bola natlakovan tak tesnenie pod hlavou 300 e fajn isiel som ku dalsiemu zle natlakovany system ci co a vzduchove bubliny no chlapy som s toho chuj nemali stie nieco take nechcem pomenit pol. :41c2: :38eb: :b:
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Typicka zavada u Sharan/Alhambra/Galaxy...

Odislo ti pridavne kurenie, je tam jedna sviecka, sitko (okolo 100 Eur dokopy) a obehove cerpadlo. Toto su veci, co bezne odchadzaju a opravuju sa.

Opravuje to malokto a vobec, aby to potom fungovalo...
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Bez pridavneho kurenia ti auto kurit nebude!!!! :41c2: :41c2:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aaaaale kdeby, pan pise popis:

=======
auto slabo kurilo raz ano raz nie a dookola trosku kury teplota na 90 cize zohriate pridam trocha svyznejsie ide chladny
=======


toto nebude sposobene bufikom. Chlapci servisaci by sa uz trosicku mali naucit co vsetko tvori chladiaci okruh a ako sa sprava kurenie, preboha ved to nie je atomova veda spojena s kozmonautikou !!!


Nerieste teraz vobec ako dlho trva kym sa mu teplomer dostane na 90, on tam proste je. Ked mas auto zohriate na 90, MUSI kurit. Ked ti auto slabo kuri, potom pridas otacky/zataz cokolvek a zacne ist STUDENY vzduch, asi nebude problem v bufiku ze nie ?

Nerieste ze alhambra zle kuri, ano to je pravda, trva jej dlhsie pokial sa "rozbehne". Ale pozor, ked je motor na 90 stupnoch tak musi kurit uplne perfektne.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

mal som presne to iste ako ty a bolo to prasknute tesnenie pod hlavou..ak tomu viac pridas tak sa ti zavzdusnuje system a preto ti to nekuri...
roberto311
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.06.2012 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roberto311 »

ahoj aj ja som mal ten isti problém a mal som prasknutu hlavu motora a presne že sa aj tlakoval system. :4012:
rjusko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rjusko »

Pozdravujem odišlo ťi tesnenie pod hlavou, a alhambra kuri dobre a rýchlo len ked je funkčne pridavne kurenie, inač nekury aj spotrebe ide hore ak nefunguje. Len si to pridavne kurenie daj opraviť u niekoho kto robi len klimi a webasta. Inač sa nedoplaťiš a aj tak ťi to dobre neopravý.
bigicek
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.05.2008 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigicek »

chlapy cenovo tesnenie s robotou ja som si pozustoval ceny u nas a kazfy nieco ine.dik
jode
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27.08.2006 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jode »

Mám podobný problém,Sharan r.v.01 slabo kúri nezávislé kúrenie je funkčné,ale mńe sa nechce pri nižších teplotách zohriať motor max.na 60-70 stupňov.Zatial som dal vymeňiť termostat no nepomohlo.Kde može byť chyba.Vďaka za rady.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zaujimavy problem - dal by som termostat vymenit este raz a tentokrat by som rozhodne nesetril na znacke.

Plus skontrolovat vodnu pumpu ci sa toci. Osobne poznam pripad Sharanu ktory mal dochramanu vodnu pumpu - uplne zablokovanu - a zimu prezil bez prehriatia. Zacal sa prehrievat az na jar ked stupli teploty.

Asi tak vela tepla ten motor produkuje. Tragedia je slusne slovo. Z nejakeho dovodu tam tie bufiky budu...
bigicek
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.05.2008 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigicek »

chlapy a ako se este inac prejavuje tesnenie prasknute ked mam nadobku s vodou otvorenu tak hladina vody vinde hore ale dryzi si v pohode hladinu vody bez bublania a inych somarin hm????nebude len vela vzduchu.ako sa este prejavuje prasknute tesnenie?????????????????diks
vazze1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.04.2011 17:37
Zdieľať na Facebook

Kurenie

Príspevok od používateľa vazze1 »

Caute chlapci mal som ten istý problém no auto musí kúriť aj bez nezávislého kúrenia ja som už všetko vimenil a bola tam banálna vec hadicka do virovnavacky ta tenká bola upchata je v nej taká plastová trubicka ktorá sa upcha tu som vybral a zatiaľ kúri určite z nezávislým je to lepšie ale aj takto to funguje :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných