Kvalita autobaterii VARTA

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaknato
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 08.04.2008 11:38
Zdieľať na Facebook

Kvalita autobaterii VARTA

Príspevok od používateľa jaknato »

Pani, prosim vas, co je Slovensko za odpad europy, ked sa sem ?zamerne? vozia najhorsie produkty, alebo su europski vyrobcovia natolko lahostajni voci konzumentom a zalezi iba na ziskoch?

Tento rok mi dosluzila druha autobateria VARTA . Myslel som si, ze VARTA patri medzi lepsie. Vo Fabii vydrzala takmer 4 roky, vo VW vydrzala POZOR necele 3 roky !!! Kupena 6.4.2010 a tento mesiac uz dobijana 3x , auto garazovane, pravidelna starostlivost. Original, ktory v aute od nova vydrzal cez 6 rokov.

Odteraz nakupujem uz iba najlacnejsiu autobateriu a nebude ma hnevat, ked tesne po 2 rokoch odide. Uz by sa mohol cely ***** europsky podvodny autopriemysel spamatat konecne. Co auto to srot, co diel do smejd. A zvladat to z 500,- platov v cistom pri danovom zatazeni a tejto byrokracii...
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

nechcem sa dako zastavat varty, ked som kupil moju audinu mal som v nej VARTU..
hned prvu zimu som menil bateriu za BANNERku, vydrazala nieco cez 2 roky, hned ako skoncila zaruka skapla.. tak si vravim je to dobra znacka dam jej este sancu, kupil som druhu, po necelom roku sa porucala aj ta.. reklamoval som, cakal som skoro 3tyzdne na vybavanie reklamacie (keby mam len jedno auto tak asi nadavam jak pohan) a dostal som novu, cize teraz uz mam tretiu BANNERku, najblizsie si ju vsak uz urcite nekupim..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Poteším Ťa že nie si v tom sám,tento mesiac dve Varty klakli,jedna tesne po záruke.Exide ešte neprišla jediná späť,čo nič neznamená,možno to klaklo inému.
dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

Ja mám Vartu 9 rokov a ešte stále ide.
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

máte dobré dobíjanie? kolko je na baterke voltov (pri vypnutom studenom motori/ pri naštartovanom motori)? Možno sa budete čudovať, ale zlé dobíjanie vám odrovná akúkolvek baterku akejkolvek značky akejkolvek ceny.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

niner napísal: najblizsie si ju vsak uz urcite nekupim..
Presne ako predo mnou napísal Petr, ak sa ti toto opakovane stávalo u viacerých batérií, neverím že máš v poriadku nabíjanie v aute.
Mne bežne vydržia baterky 6-8 rokov, len raz taká lacná slovenská, ktorej výrobca sa chválil, že robí len z recyklovaného olova, sa porúčala po 2 rokoch.
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

ja jazdim na aute polroka, potom vyberiem baterku nabijem a skladujem do dalsej sezony, pred sezonou opat nabijem a frcim dalsiu sezonu.. toto robim aj s druhou bateriou na druhom aute na ktorom jazdim druhu cast roka..

co sa tyka napatia tak na volno ma tak 11,5-12,5V, pri nastartovanom motore mi ukazeje volmeter kus viac, asj 16V, mam voltmeter na audine priamo ako budik..

co sa tyka baterie obe som kupoval v jednom obchode, ak je bateria dlho na sklade alebo je stara nevydrzi vela, tipol by som ze ta moja druha bateria moc nova nebola
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Pani, prosim vas, co je Slovensko za odpad europy, ked sa sem ?zamerne? vozia najhorsie produkty, alebo su europski vyrobcovia ----------- eu vyrobcovia za to nemozu.dodavatelia na sk menia obaly,prelepuju co sa da aby co najviac zarobili.tak ako to pozeram dnes v spravach s tym masom.ja by som to pozatvaral na 20 rokov,zmrazil a rozpredal majetky
robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Zaujímalo by ma, aké dlhé trasy a ako často jazdíš, či ju stíha dobíjať... Tiež mám v galaxíku Vartu, tak som zvedavý na čo sa mám pripraviť! :zg282:
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

jazdim kazdy pracovny den, obcas cez vikendy, ale kratsie trasy.. cez pracovny den spravim cca 30km rano a 30 popoludni :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

..niner... je síce otázne či údaj 16V je hodnoverný,ale správne by sa malo nabíjanie pohybovať okolo 14,2-14,3V
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

VARTA je dobra znacka aj dobra baterka. :41c2:

VARTA sa vyraba v CZ.

Mam DVE 11 rocne VARTY ktore startuju. :41c2:

Problem mas v aute!!! Dobijanie nesmie presiahnut 14,5V :41c2:
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

11,5 V je už hodne málo, 16V je pri naštartovanom aute zase moc. V skrtatke, pri 16V vyvaríš elektrolyt a baterka je sucha a to ju ničí. Tak isto vybitá baterka, keď ju necháš pár dní vybitú, "kazí sa", sulfátuje atd... To platí pre všetky značky, pre baterky akejkolvek farby a akejkolvek ceny... Pokial máš hypermodernú "bezúdržbovú" baterku, tak nemáš ako doliať destilku a môžeš ju vyhodiť. Drahšia, "kvalitnejšia" nie je v ničom iná, možno v kvalite materiálov, kontrole, farbe obalu, nálepke atd. ale princíp je stále ten istý pri lacnej aj drahej baterke.

...a nejakým pochybným palubným voltmetrom by som sa vôbec neriadil, zober normálny merák a tým sa riaď.
Naposledy upravil/-a Petr1991 v 17.01.2013 18:19, upravené celkom 2 krát.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

niner

ak ti tam skutocne tlaci 16V tak bud rad ze menis len baterky a nie ine elektronicke veci ako riadiacky a pod...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

niner napísal:ja jazdim na aute polroka, potom vyberiem baterku nabijem a skladujem do dalsej sezony, pred sezonou opat nabijem a frcim dalsiu sezonu.. toto robim aj s druhou bateriou na druhom aute na ktorom jazdim druhu cast roka.
Ak sa nemýlim, tak tento spôsob jazdenia by ti mala stačiť 1 baterka na obe autá a možno že by vydržala aj 10 rokov.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných