Dacia Lodgy - dobré alebo zlé

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ludia maju opantany mozog - ta vona noveho auta ich uplne omamila. Len plesni dvermi na tej Dacii a pochopis. Ale to budeme darmo vysvetlovat, niekto si chvalabohu musi kupovat aj tie nove auta aby sme my mohli kupovat ojazdene.

Ja zo vsetkeho najviac nechapem tu vec 'nemam prachy, tak si MUSIM kupit lacne nove auto'. Ze to lacne auto nema vyrobne a kvalitativne standardy na urovni BMW760 je hadam kazdemu jasne. Ze ludia chcu nove auta zase chapem ja.

Ale nechapem tu kombinaciu "nove auto lebo NEMAM prachy". Ked niekto nema prachy na dom (napriklad ja), tak byva v byte, ze ? Ked nema prachy na byt, tak byva v prenajatom, u rodicov a podobne, ze ? Tak ako stvrtina "pravych bratislavcanov" ktori kazdy piatok upchavaju vsetky vyjazdove cesty na kazdu stranu z tej posratej Bratislavy von.

Ked niekto nema prachy na NOVE auto, tak nech si nekupi nove ale primerane ojazdene (nikomu nehovorim aby si kupil Skodu 105 z roku 1976). Ci to zase vidim zle alebo moc jednoducho ?
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

hej, vidíš to moc jednoducho zo svojho pohľadu iba. ty kupuješ jazdené, si s tým spokojný a tak je to fajn.
ja som kupoval aj nové aj jazdené a každé má niečo do seba, mal som aj sociál fabku haťapku a bol som s ňou spokojný, mal som aj trojlitrové hebedo a tiež som bol spokojný. ked chce nové, tak nech má nové, nepotrebuje každý výbavu v koži s automatickou klímou, tempomatom a radšej zoberie novú lodžy ako staré galaxy. tieto večné diskuzie či nové alebo jazdené sú imho zbytočné.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

jozo135, nebol sa ist do lodgy, tie reci o vyhode jazdeniek az tak nepocuvaj, nie je to ani zo srandy tak jednoznacne vyhodne ako sa to tu snazia prezentovat. Tym duplom, ak sa v trhu nevyznas a oklame ta prvy priekupnik s autami.
Ked pojdes do Dacie, tak si predtym zisti stav, aky panuje na ceskom trhu. cennikove ceny su tam lepsie, len tak zo srandy si zavolaj ku dvom-trom predajcom, ci este nevedia ist dole s cenou, urobi si maly trening vyjednavania, az potom zajdi za sk predajcami.
Neboj sa zjednavat, zatial co pri nakupe jazdenky sa ti naklady navysia koli povinnosti prveho servisu, pri novom aute sa ti naklady znizuju prave koli zjednavaniu. Dacia moc s cenou nechce ist dole, ale to nech ta nezastavuje, kludne im povedz ze radsej pojdes do 3 rocneho pasata teda, alebo do scenica, kde zlavy daju, alebo ja neviem si vymysli berlingo kde davaju slusne zlavy.
1,5dci 79kw by pre mna bol jediny akcpetovatelny motor pre toto auto, koli tomu, ze ako jediny ma 6kvalt. ostatne maju 5 kvalt, velmi dlhe prevody a ked preradujes, tak sa triafas do "hluchych" otacok motora(aj 1,2tce). Na dialnici to toci 2200rpm, takze super aj na spotrebu a aj hluk (v ramci moznosti, Sklasu, ci DS5 z toho nikdy nebudes mat).
V Avione vedla seba stali grand scenic a lodgy, jeden cennikova cena 16000, druhy 23000. Rozdiel badat bol hlavne v kvalitach materialov, ale ani zo srandy to nebol rozdiel za 7000eur. Uzitkove vlastnosti dava dacia lepsie, kedze v tretej rade sa krasne zmestim aj ja, aj ked uz na limite, ale narovnat sa narovnam a aj kolena k sebe spojim(meriam 196cm).
Neviem ako su na tom ine znacky, ale u renaultu by som sa nebal ist kludne aj do scenica 1,2tce, ten ma 6kvalt a cenovo je tiez schodny.
Zaruka na daciu je 3roky(tusim je akcia teraz 5 rokov) a 100 000km.
Vyzera to tak, ze tu ospevujem daciu, ani nie, som odosobneny od nej dostatocne, ale verejna mienka je nespravodlivo zla. Ak ti niekto bude rozpravat/pisat ze daciu nikdy, ci hnus, alebo to sa bude kazit, ci bude hrdzaviet, tak ich nevnimaj, rozhodne ti nedavaju zmyselne argumenty z praxe, podla ktorych by si sa mal rozhodovat.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie je pravda ze verejna mienka je prehnane zla - ved tie auta sa predavaju lepsie ako rohliky v KĂ©rfĂşre. To je absolutne jasny dokaz oblubenosti, cenovej vyhodnosti a... bohuzial aj "podprahoveho monetarneho zasobenia" slovenskeho naroda.

Dacia sa predava vynikajuco. Nie preto lebo je to najlepsie auto na svete, nie preto lebo kvalitou, spracovanim, vybavou a prevedenim interieru hrubo predbieha BMW7 Individual - to je nam vsetkym jasne. Nepamatam si jedno jedine auto kde by bola cakacia doba 9 mesiacov... Dacia to ale dokazala, proste nestihali vyrabat.

Inak to ma privadza k dalsej myslienke - teraz velmi potrebujem auto a v pohode pockam 10 mesiacov :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak brrrrr, Grand Scenic stoji novy 23000eur ? Neviem ci si to mal benzin alebo diesel (asi diesel, o tom 1.5d bola rec v teme), ale 2008ckove dvojlitre teda daleko "cennejsi" motor a vacsinou aj vacsia vybava GrandScenicy sa predavaju za 6000-7000eur. Respektive predavaju, stoja v inzeratoch.

Vytratit z penazenky 15.000eur za styri roky vlastnictva Renoltu, to samozrejme bez pohonnych hmot, oprav (neverim tomu ze styri roky sa taketo auto nepokazi) a podobne... au to ma boli. Robte si co chcete, kupujte si co chcete, ale mna to boli len doma pri stoliku, nieto este keby som v technickom preukaze mal napisane Renault. To je sila.

Ked si kupis 2008cku BMW3 a potom ju o styri roky budes predavat - ano, tie styri roky aj servisovat - stratis na hodnote 15.000eur ? Ked si kupis 2010tku passat a o styri roky ju predas, stratis 15.000eur ? Ked si kupis Mondeo, Galaxy... ked si kupis za 14000eur BMW5 z roku 2007, za kolko penazi ho predas o styri roky ? no dobre, uz som ticho.

Ludia neblaznite, vyvalit za Rencka tolko penazi... ze vam nevyvali aj bok popritom v casoch krizy len tak prist kvoli poondenemu autu o 15 litrov za styri roky. A este samozrejme 99.9% to kupuje na leasing takze pre istotu aj ten preplati a tym financna strata nie je 15000 za styri roky, ale tak 18000 az 19000 len svihne. A to este samozrejme neriesime ako sa styri roky jazdi v dacii s jej interierom a v bmw5 s tamojsimi materialmi.

Auuuuuuuuu. Vam to nepride prilis moc velka strata ? Ok, pri dacii bude mensia lebo ked kupis daciu za 16000eur, tak o styri roky ju "asi" za 1000eur predavat nebudes.

No dobre, ja uz držim chráp. Fakt prisaham ze na tuto temu uz nic nepoviem.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných