Dacia Lodgy - dobré alebo zlé

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozo135
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 01.11.2012 17:06
Zdieľať na Facebook

Dacia Lodgy - dobré alebo zlé

Príspevok od používateľa jozo135 »

Mám v pláne kúpiť Daciu Lodgy 1,5 dCi 79 kW/107k Exception 7 miest.
Čo si o nej myslíte?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Že keď ju chceš,tak si ju kúp ;-)
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no lenze Szkodu Raprd som minimalne ja Jozkovi znechutil natolko ze sa na nu po spravnosti vyPRDOL.

Jozi, uznaj ze tie Raprdy su nechutne drahe. Octavia3 uz od 13.110eur, ano bude drahsia ako Raprd v rovnakej konfiguracii ale len o haliere. A tie auta su pritom obrovsky rozdiel, darmo rovnako vyzeraju. Ze je ta cena Raprdu prestrelena, uplne nechutne ?

Dacia? Su to absolutne nove auta, ake negativne skusenosti na to chces ? Koho chces najst co ma na tom odjazdene 300.000km a pre istotu na firemnej flotile aspon 50 aut a vie ti povedat co sa objektivne deje ?

Kup si ju, mas tam dva roky zaruku alebo 10.000km ci kolko. Na tie zaruky pozor, take sracky ze 40.000km nedokazem prehltnut. To je absolutne jasny znak ze automobilka svojmu produktu neveri ani za necht a ze ho "zoptimalizovala" prilis. Ked chces dobre pekne auto za nie vela penazi, kup si rocny alebo dvojrocny Passat alebo Octaviu. A dobre si ho zabezpec.
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

No ja Ti poradím. Pozri si české stránky:daciaclub.cz alebo autoklubdacia.cz. Tam už o Lodžii píšu.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja musím Lodgy pochváliť minimálne z vonku, doslova pokrok od Dacie. Vnútro nehodnotím lebo som ho ani nevidel na živo.
Motor hodnotím ako nešťastnú volbu, síce to nie je to poondiate pôvodné Dci, ale jednoducho neverím v bezproblémový chod u malého dieslačika s velkým výkonom
jozo135
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 01.11.2012 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozo135 »

mp3turbo..rapidka sa mi pacila dovtedy, kym som nezistil, ze sa na trhu pohybuje peugeot 301 a citroen c'elysee, co su na chlp rpvnake auta ako rapid, iba so slabsim motorom...preto..301 je naaadherne auto za skvelu cenu s relativne slusnym motorom...ale ja poterbujem auto pre rodinu a na biznis a prenasanie vacsich veci...lodgy je pekna a lacnejsia...a s jej vahou by stacil mozno aj ten "poondiaty Hdi"..:D
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Mozno bude stacit, ak si pozrie len toto:

http://www.autoweb.cz/propadak-dacia-lo ... euro-ncap/
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre rodinu Raprd ? Male. Radsej si kup dvojrocny passat diesel combi za 11.000eur a mas to daleko lepsie ako novy raprd za 17.400eur v zakladnom diesli. V zivote nedotlacis passat na opravach len do tej sumy za ktoru raprd kupis.

pre podnikanie a prevazanie VACSICH veci Raprd ? Akych vacsich, aktovku s notebookom ? Naprsnu tasku s dokladmi ? Neviem co je pre teba vacsia vec, zrejme to nebude mostna (mostova?] konstrukcia, ale ked chces nosit dve basy s naradim, zvaracsku bombu alebo nedajboze plastove okna, kam ich asi tak do Raprda chces dat ? A pardon ale do noveho "prestizneho" auta davat tovar, naradie ? Hadam nie...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://forum.autobazar.eu/ake-auto-na-r ... 50462.html

inspiracia. Okej, ked to musi byt nove tak to musi byt nove... ale aj dvojrocne auta jazdia a maju vacsinou tak polovicnu cenovku noveho takeho isteho. Velmi dolezite na zamyslenie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mo on myslel tú Lodgy na prevoz väčších ťažších vecí... Ja som písal tu pripomieknu na "poddimenzovaný" motor vzhladom na velkosť auta a napríklad zaťaženie 5 cestujúcimi, a nie to do toho valiť ťažké veci a urobiť si z toho akože nejakú dodávku, an to treba fakt iný motor.

Ten motor sa ti za to odvdačí, že ho budeš pravidelene dusiť
begbeee
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 23.07.2011 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa begbeee »

http://moje.auto.cz/Dacfan/lodgyna.html

Snáď pomôže. Podľa mňa je Lodgy lepšia kúpa ako Rapid.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na vozenie tovaru [!!] podla mna rozhodne. Nemusim objemy prdimprdim jedna-päť ale ked nic vacsie do toho sudruhovia na prikaz odborarov nedavaju... taky vodou chladene turbo 2.0d 110kW by tam pasoval ako rit na serbel, lenze ten je vyhradeny pre UberTriedu... Renolt.

Holt ked si ta niekto kupi, moze s tebou vyvadzat rozlicne veci. To je proste tak v dnesnom svete.




" A benzin ani slabší diesel nemá 6. rychlostní stupeň:( Při 130 točí 4 tis. otáček."

jezisi... ja mam 2250rpm pri 130km/h na 11rocnom Galaxy. Nevyprdnes sa na to a fakt nekupis 2002ku sharan/galaxy za 4500eur ? Nejake prachy das do opravy, povedzme do 6500eur to auto dotlacis v priebehu vlastnictva, ale to je furt daleko predaleko od obstaravacej ceny Dacie. Placu daleko viac...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

kto chce kam, pomôžme mu tam. Niekto skrátka chce nové aj keď na to nemá. Potom kúpi to najlacnejšie na trhu. Ale OK, pre tých sú tie autá vyrábané. Na druhej strane poznám hodne ľudí, ktorí si kúpili Ignis, Logan, HTP aj HTP a pradú blaženosťou. Takže je to len o osobných preferenciách a keď niekto toho Dacmana chce, tak prečo nie.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

Ak už na svete neexistuje nič, okrem tej Dacie, tak radšej nekupuj nič, teda aspoň ja by som to tak urobil, nebudem trvdiť prečo, lebo tie tvrdenia som tu použil asi kvadrilión krát. :28b7:

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní