Opel Astra H 2006 problém,vysoká spotreba.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo , LPG má jednu šancu , nepoužíva sa totiž výhradne ako palivo do aut. A (dúfam) , že kým sa bude používať aj na varenie a vykurovanie r.d. a iných objektov tak tá daň neprejde.
Za druhé , ja problém DPF nevidím v jeho výmene , ale skôr v tej regenerácii počas jazdy. Auto má slúžiť mne a nie aby som sa obzeral čo robí a ešte aj tomu prispôsoboval jazdenie. Tiež problém nie je len v DPF , to je len jeden člen rovnice vstreky , turbá, DPF. Tie tri veci vedia tak znepríjemniť život , že poniektorí by sme tie autá zapálili.
Donekonečna je tiež relatívny pojem, ak nebudú sučasní výrobcovia robiť autá pre ludí , prídu iní. Autá už robia aj číňania a indovia a tých asi podobné ekosračky až tak netrápia. Teraz tu vyskočí 300 ludí , že autá musia byť podla Bruselu , ano , ale aj tak verím že cestička sa najde.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ynwa-est-1892
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2013 01:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ynwa-est-1892 »

Ako mám teda postupovať,keď mi to začne robiť?
A koľko to bude asi trvať, a ako často sa to bude opakovať?
Ďakujem za slušnú odpoveď.
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

ynwa-est-1892 napísal:Nevedel som,že k niečomu takémuto dochádza...nejazdím na spotrebu,jazdím v dedine 50-60 a mimo obce aj 110,len ma to prekvapilo,a prekvapil ma nepríjemný azbestový smrad...ktorý vychádza z popod auta,a veľký kúdeľ dymu,ktorý ide z výfuku,keď pridám....je to ECOTEC a ten nezdymí nikdy počas jazdy,ani pri rozbehu,proste vôbec...Mám odjazdených milión kilometrov,tak neviem,prečo tu robíte zo mňa de***,čo zbrzďuje premávku a jazdí na spotrebu...
Nikto z teba debila robiť nemusí, postaral si sa o to sám tým , že v jednej vete napíšeš , koľko ty máš odjazdené, koľko si ty mal, alebo jazdil áut a v druhej napíšeš: mám obrovský problém: stúpla mi spotreba a pod autom je smrad... Napíš rovno , že si autoanalfabet a každý ti rád poradí...
ynwa-est-1892
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2013 01:56
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra H 2006 problém,vysoká spotreba.

Príspevok od používateľa ynwa-est-1892 »

jurkyLE napísal:
patko1 napísal:Normálne pri 90km/h a zaradenom 4.tom rýchlostnom stupni som mal spotrebu okolo 3,5-4,0 maximálne 5,0litrov/100km... lol
na piatom stupni urcite do 3 litrov :40bd: :40bd: :40bd:
no a na šiestom stupni určite do 1,5 litra...sranda -_-
ynwa-est-1892
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2013 01:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ynwa-est-1892 »

jurigad napísal:
ynwa-est-1892 napísal:Nevedel som,že k niečomu takémuto dochádza...nejazdím na spotrebu,jazdím v dedine 50-60 a mimo obce aj 110,len ma to prekvapilo,a prekvapil ma nepríjemný azbestový smrad...ktorý vychádza z popod auta,a veľký kúdeľ dymu,ktorý ide z výfuku,keď pridám....je to ECOTEC a ten nezdymí nikdy počas jazdy,ani pri rozbehu,proste vôbec...Mám odjazdených milión kilometrov,tak neviem,prečo tu robíte zo mňa de***,čo zbrzďuje premávku a jazdí na spotrebu...
Nikto z teba de*** robiť nemusí, postaral si sa o to sám tým , že v jednej vete napíšeš , koľko ty máš odjazdené, koľko si ty mal, alebo jazdil áut a v druhej napíšeš: mám obrovský problém: stúpla mi spotreba a pod autom je smrad... Napíš rovno , že si autoanalfabet a každý ti rád poradí...
to koľko mám kilometrov som napísal až po tom,čo som zistil,že tu nieje nikto normálny,čo by normálne poradil,ale hneď robia zo mňa hlupáka,že jazdím všade 50/90 na spotrebu...
Opel mám prvý krát,a prvý krát sa mi niečo takéto stalo na aute,doteraz som mal VW Golf IV a Audi A4.
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

uz na prvej strane ti wikyxxx opisal ako prebieha regeneracia filtra na jeho cruze, u teba je to cca to ise, zalezi od toho ako velmi je zaneseny..
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Sa čuduješ že ti niekto napíše že si brzdič premávky ked napíšeš takú sprostosť že ti to bežne pri 90km/h žere citujem : "Normálne pri 90km/h som mal spotrebu okolo 3,5-4,0 maximálne 5,0litrov/100km"
Keby si napísal 4.5-5l/100km tak by sa nad tým nikto nevzrušoval, ale 3.5l je asi trochu pritiahnuté za vlasy.
Za dalšie tolko áut si vystriedal, máš odjazdené milion km a nevieš že sa DPF montuje do každého diesla pekných pár rokov, tak že aby si náhodou neplul len na OPEL, tak skrátka ho dnes má každé dieslové auto čo plní normu EURO4

A prečo máš s tým DPF problém ? Lebo spotreba 3.5-4.0l/100km = podtáčaš motor za účelom dosiahnutia minimálnej spotreby
ynwa-est-1892
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2013 01:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ynwa-est-1892 »

Nieje to pritiahnuté za vlasy,nakoľko je to chipnuté jedným kamarátom, tak,aby bol zvýšený výkon,a samozrejme mi klesla spotreba...jazdím ako sa dá, väčšinou diaľnica - 130 a niekedy aj viac...jazdím aj po meste a dedinách a priemer mám 6,9 litra,keby som chodil na spotrebu,tak mám pod 5 myslím...a jazdil som prevažne na starších autách...VW Passat B5-B6, VW Golf IV...a nemám o tomto znalosť,tak sa ospravedlňujem,že sa nezaujímam o novšie autá.
matolino
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.10.2008 11:05
Zdieľať na Facebook

Opel astra caravan 1.9 CDTI 74 kw Vysoka spotreba paliva

Príspevok od používateľa matolino »

Dobry den potrebujem poradit auto ma velmi vysoku spotrebu paliva. priemer mi ukazuje 9.8 - 10.1 litra na 100 km. DPF filter to nieje. Dakujem za pomoc.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

matolino - skús si odvážiť tú nohu čo s ňou šlapeš na plyn , lebo ak to nie je DPF tak je to ŤAŽKÁ NOHA :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kamokore
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.05.2013 17:21
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra H 2006 problém,vysoká spotreba.

Príspevok od používateľa kamokore »

ynwa-est-1892 napísal:Dobrý deň,mám Opel Astra H rok výroby 2006 1,9CDTI ECOTEC 120koní.
Má to 150.000km, a v poslednom čase pri jazde mi začne bezdôvodne stúpať spotreba...Normálne pri 90km/h som mal spotrebu okolo 3,5-4,0 maximálne 5,0litrov/100km...teraz tomu autu niekedy akoby prepne a pri 90tke mi vyskočí spotreba aj na 30litrov/100km keď som zastal, zistil som,že auto má oveľa hrubší zvuk,miestami ako 6valec a z popod auta išiel taký azbestový smrad,akoby spojka dostávala zabrať,alebo čo,ale spojka to nebola,lebo som išiel normálne...keď som zhasol motor,a znovu naštartoval,všetko bolo v poriadku a po pár minútach to znovu začalo...spotreba vyskočila pri 40km/h na 20-30litrov,a na voľnobehu ukazovalo 5,6litra...neviem čo sa deje,máte podobné skúsenosti?
Auto bolo následne aj s tou vysokou spotrebou,aj znormálnené pripojené na auto diagnostiku a žiadny problém neukazovalo ( pozn. neukazovalo ani žiadnu chybu )...
Keď sa to stalo prvý krát,vyskočil problém s čerpadlom,ale potom keď som zhasol motor,tak už neukazovalo nič,ani prístrojovke,ani na diagnostike.
Ďakujem za odpoveď,radu,pomoc.
Marián z Popradu.


PROSÍM niektorých mudrcov...mám odjazdených 30 rokov, denne za volantom,niekoľko stovák tisíc,až milión kilometrov na x autách,ale toto sa mi udialo prvý krát,všetci sme len ľudia,Opel mám poprvý krát...Píšete tu,že idem len na spotrebu,a brzdím premávku...V dedine 50, a mimo dediny aj 110 niekedy...Neserie ma tá spotreba,aj tak nieje reálne,že pri 90tke a 2000 otáčkach auto zožerie 30-40litrov...to mi je fuk,ale ten smrad ma dosť prekvapil,a vyľakal...a aj zvuk motora...hučí ako 3valec,pričom je to 4valec...a ťažko sa také auto predáva.
:3906: ja mam taky isty problem uz si zistil co to je? Kazda rada dobra

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných