Lancia kappa 2.4tds - neštartuje.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

palko22
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 10.10.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Lancia kappa 2.4tds - neštartuje.

Príspevok od používateľa palko22 »

ahojte potrebujem radu. mam kappu 2.4tds a mam taky problem ze ked zapnem zapalovanie a zacnem startovat tak len toci toci a nechiti.a na palubovke vipisuje engine control system failure.ale po nejakom tretom raze us nie nastertujem v pohode.ako keby bolo cerpadlo odsavene.nemoze to byt aj tou cievkou na cerpadle.nema niekto skusenost.dakujem
Hnopo
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 08.07.2008 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hnopo »

Lancia Kappa 2.4 TD je to iste,čo Marea 2.4 TD,čiže Elektronicky plyn EDC + riadiaca jednotka Bosch MSA11.Ked taketo auto nechce naštartovať a svieti kontrolka motora,v prvom rade diagnostika.Takouto laickou diagnostikou by som v prvom rade išiel po snimači otačok kluky.To je najzakladnejši signal pred riadiacu jednotku,aj napriek tomu,že je to ešte rotačne čerpadlo.Ale to je system pokus,omyl.Najjednoduchšia je diagnostika,ale !...Bosch MSA 11 dokaže napichnuť len TEXA,FIAT EXAMINER,pripadne BOSCH KTS.Ine diagnostiky si s touto riadiacou neporadia,a tie uni kable,a freewarove programy typu SCANTOOL čo maju ti všelijaki garažovi majsterkovia,už vôbec nie.Tie si vedia rady s JTD a novšie.Každopadne,hned pri najbližšom uspešnom štarte by som išiel niekam kde maju jednu z tychto spomenutych diagnoz,a riešil to takto,5 E za diagnostiku je o moc jednoduchšie,ako pomeniť trišvrte motora a aj tak to stale nepojde.a na 2.4ke je niečo robiť až taka amerika.Motor jak z tanku T34...
thema870
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.06.2010 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thema870 »

je to imobilizer na 100pro...daj si ho odstranit a jazdis :) na kappe to je bezna vec
Hnopo
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 08.07.2008 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hnopo »

A nema KAPPA nahodou imobilizer riešeny ako marea?...že cievka nieje pripojena na RJ motora,ale ma IMMO zvlašť riadiacu za poistkami a ta musi byť sparovana s motorovou RJ?...ak ano,tak take vyblokovanie IMMO bude stať okolo 150E,minule som sa na to pytal na Brave JTD...treba tam namiesto tej RJ doplniť emulator IMMO...A nema Kappa nahodou zvlašť kontrolku IMMO a zvlašť vstrekovanie?...ak ano,tak immo by to bol v pripade,že by ostavala svietiť kontrolka IMMO,ako na niektorych TD 75/100kach...
6DODIAK5
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10.02.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6DODIAK5 »

Nazdar,no mne na kappe urobilo to iste a bol zly snimac otacok na kluke,tiez len tocilo a nic.
Hnopo
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 08.07.2008 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hnopo »

A to je to,čo som spominal.Bez akehokolvek signalu ten motor pojde,sice v nudzovom režime,pravdepodobne bude vypinať turbo,ale pojde...ale bez snimania otačok ani nenaštartuje...a je jedno,či je to benzin,alebo diesel...
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

mne na passate (1.9tdi PD 74kw) sa rozpadla zasuvka na snimač otačok klukoveho hriadela tak isiel nastartovat,ale tocil tiež dlho,asi polminutu
1712lubomir
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.04.2008 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1712lubomir »

zdravym ja mam kappu 2.4jtd a taky mi robi to co tebe toci a nenaskoci ale niekedy naskoci bez problemou a bol som cil na diagnostike a je to ten snimac klukoveho hriadela a stoji novy 41eur aj viac ale ja mam tento za tich 41.zatra to idem menit. :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní