Najvhodnejsie auto na prestavbu

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kuku-ruku
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.11.2012 18:16
Zdieľať na Facebook

Najvhodnejsie auto na prestavbu

Príspevok od používateľa kuku-ruku »

Ake je podla vas najvhodnejsie auto na prestavbu na LPG. pre mna by to mal byt atmosfericky motor a dostatocne tvrdymi ventilmi...skuste dat nejake vase postrehy, skusenosti. japoncici vhodny moc nie su, i ked viem ze vedia vydrzat.
taliani a nemci asi ano. piste aj konkretne znacky a modely. diki :4012:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nehnevaj sa, ale snád tu nebude niekto vypisovať autá rad za radom, prerobiť ide všetko aj japonci, problém sú skôr najmodernejšie benzíny s priamovstrekom, bárs sú aj nemecké -jednoducho sa do nich neoplatí
kuku-ruku
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.11.2012 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuku-ruku »

myslim ze forum je na to aby se diskutovalo. ak sa tu robi nieco ine, tak sa rad necham poucit.
to ze sa da prerobit vsetko, mi je jasne..to som aj v mojom prvom prispevku napisal. ja sa ale pytam ktore zancky resp. konkretne auta su povedzme od vyroby priam "predurcene" na LPG.
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Hummer H1, H2 6.0, Cadillac Escalade 6.0 a kopec iných predurčených na LPG.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Najvhodnejsie auto na prestavbu

Príspevok od používateľa elephant »

kuku-ruku napísal:Ake je podla vas najvhodnejsie auto na prestavbu na LPG
Žiadne !
begbeee
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 23.07.2011 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa begbeee »

Atmosférický benzín, bez turba, 8 alebo 16 ventil.

Neviem, či je to tá odpoveď, ktorú chceš počuť, ale najlepšie sa prerába Dacia, ktorú si s LPG priamo od výrobcu kúpiš.
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Niekto si dá prerobiť auto s veľkým obsahom, lebo ho to láka , ale náklady na palivo sa mu zdajú veľké a niekto je tak šetrný, alebo musí byť tak šetrný , že si dá plyn do Punta 1,2. Syn si dal namontovať pred dvoma mesiacmi do BMW 318 E 46, ale či to auto bolo na to predurčené ukáže až čas.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ja som nemal problém dať namontovať lpg do svojho aurisa a fičí veľmi dobre.

kebyže mi aj o dvestostotisíc kilometrov kľakne motor, tak už dááááávno si na seba zarobil úsporou na LPG a bude to lacnejšie, ako výmena vstrekovača alebo turba na dieslovom motore.

poznám hromadu áut na lpg, japoncov, francúzov, majú státisíce kilometrov a jazdia dodnes v pohode.
kirken155
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.11.2010 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirken155 »

Skoda Octavia 2 1,6 MPI. Môj otec si takú kúpil novú a hneď to prehodil na LPG. Boli s tým na začiatku menšie problémy ale po cca 2000 km a troch návštevách servisu sa to vyriešilo. Teraz auto jazdí na 100 % a dúfam že dlho dlho bude. Pre porovnanie ja mám Focus C-MAX 1,8 TDCI a náklady na PHM mám samozrejme vyššie čo ma dosť štve ale auto kvoli tomu meniť nebudem. Keď mi Ford doslúži moje ďalšie auto bude tiež na LPG a s veľkou pravdepodobnosťou to bude tiež Octávia 1,6 MPI.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak ako bolo napísané :-) Najvhodnejšie na prerábku je auto, ktoré má LPG od výroby Subaru, Škoda, Seat, Volvo, .... teraz dokonca opel a aj fiat, ale nie som si tým veľmi istý ....a neviem čo ešte všetko má originál plyn.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak Ti dakto napíše že TRABANT T601 alebo FIAT 126P alebo že TATRA 613...pôjdeš si ho kúpiť a dáš tam namontovať ten plyn??? Lebo pokaziť sa môže vždy všetko a všade a nemyslím že tu budeš mať nejaké relevantné údaje kde sa komu čo kedy pokazilo a čo nie, kvôli tomu že tam dal plyn, takže Ťa troška nechápem . Auto sa kupuje podľa potrieb a podľa veľkosti a tvaru a možno aj farby a výbavy ....Aspoň si myslím ja.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Presne tak, ako napísal VLADY.
Auto si vyberiem podľa veľkosti a toho čo od neho požadujem, aby mi čo najlepšie slúžilo a vyhovovalo mojim potrebám a z tých značiek a modelov, ktoré podľa tých kritérií prichádzajú do úvahy, si prípadne zvolím tú motorizáciu, ktorá by snáď najlepšie vyhovovala prevádzke na LPG.
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

pokojne by som siel do benzinovej A6 alebo A8 quattro, avant (kombik) . ak mas napr. cln alebo prives, pokojne ho za autom potiahnes na benzine. a na setrnu jazdu pouzijes LPG ... ak ta bude mat hockto za socku, to si nevsimaj. z mojho pohladu, ak sa to vyplati a motoru to neuskodi, tak usetrene mozes vrazit do kvalitnych dielov, pravidelnej udrzby a nevozit sa na rozbitom vrzgajucom - ako tie prave socky.

a este by bolo na zvazenie neaky realny terenak, take polo SUV/polo offroad. vhodny aj do terenu, ak rad jazdis.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..moj nazor jr typicky slovensky...,mal som len raz plyn na vyse 3-litrovom a uz nikdy v zivote!!!Auto ma zostat autom a ked vidim,ze niekto montuje do 1-litroveho smatlaka gaz,tak my je zle.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Vyber si auto, ktoré by si bral najradšej a to si daj prerobiť (prípadne kúp už prerobené) Úplne najvýhodnejšie je zvoliť si šesť - osem válce. napr. 3.0i Ti bude chodiť na podobnú spotrebu ako 1,8i... Odskúšané na na x autách :41c2:

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných