Kupa auta od bazaru po operativnom leasingu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Kupa auta od bazaru po operativnom leasingu

Príspevok od používateľa Lewik777 »

Chcem sa spytat mam moznost ist kupit auto do bazaru kde mi povedal majitel ze auto je po operativnom leasingu.
Mohli by ste mi dat rady ci take auto kupit popripade na co si mam dat pozor lebo nerozumiem ako to je s autami ktore su v leasingu kto je majitel co ma byt zapisane v technicaku a ci nepridem o take auto?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> nerozumiem ako to je s autami ktore su v leasingu

toto auto nie je V leasingu, ono uz je PO. Keby auto bolo v leasingu, tak v leasingovke prepises masinu na seba a pokracujes v splacani zostavajucich splatok (samozrejme povodnemu najomcovi zaplatis nejake odstupne podla vzajomnej dohody).

To co pises mi hovori ze na tomto aute uz SKONCIL operativny leasing. Operativny je taky kedy sa leasingovka stara kompletne o servis a udrzbu auta, ty ako najomca proste len platis. Auto sa ti pokazi, zavolas im, donesu ti nahradne, tvoje pokazene zoberu do servisu, daju opravit atd. Ty sa o nic nestaras.

Ked je ten leasing uz skonceny, nic neriesis a postupujes klasickym sposobom. Ked leasing este prebieha, tak s leasingovkou ako je napisane hore, autobazar tam bude figurovat len preto aby zhrabol svoju proviziu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak tak. Z toho tak nejako vyplýva, že o auto bolo postarané pretože majiteľ, resp. užívateľ nemá prečo riešiť cenu opráv a údržby. Takže by to mohla byť dobrá kúpa.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa auta od bazaru po operativnom leasingu

Príspevok od používateľa peto166 »

Lewik777 napísal:..auto je po operativnom leasingu.
pokial je PO leasingu, teda ten dany leasing uz skoncil, nieje ziaden problem kupit take auto!!!


pokial by leasing stale trval, ja osobne by som to auto nekupoval, ale aj to len z dovodu, ze s leasingovymi spolocnostami nemam najlepsie skusenosti nakolko dane auto este viac predrazia a vozidlo nieje "tvoje" az do uplneho splatenia!!! ..to uz skor odporucam nejaky ten uver, kludne aj od nebankoviek!!! stale je to zvacsa vyhodnejsie nez leasing!!!
(ale to tvoj pripad nebude, ked tvrdis ze je PO leasingu..) ;-)
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Bazár by Ti mal dať k nahliadnutiu doklad o tom, že je leasing už ukončený. Tech stav vozidla si musíš riešiť vo svojej réžií, určite by som išiel s autom ne prehliadku a zaplatil cca. 20 - 30 EUr a až potom by som vôbec zvažoval kúpu.
Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lewik777 »

To auto je zo Slovenska cize nema kontrolu originality radite mi ak mam o neho zaujem dat spravit KO?
Ako viem si zistit servisnu historiu ale len sa pytam ci nahodou ked je to auto burane alebo lakovane ci nie je dobre spravit KO?
tomins
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomins »

Pokiaľ bolo auto počas vlastníctva lízingovky poškodené (napr. búrané) mal by o tom byť záznam priamo v servisnej histórii. Súčasťou operatívneho lízingu totiž je, že všetok servis musí byť robený v autorizovanom servise, kam nájomca pri operatívnom lízingu musí chodiť v požadovaných intervaloch a v prípade nutnosti (jedna z obvyklých podmienok). S KO sa nič nepokazí, avšak info v servise, ktorý navštevoval, prehliadka v servise + meranie laku by z pohľadu technického stavu mne postačovali.
Sám som kedysi mal na ruke jedno také auto, avšak stroskotalo to na tom, že predávajúci nehovoril o aute pravdu (nikdy búrané), odmietal kontrolu v autorizovanom servise a predaj auta inak ako len faktúra+doklad o zaplatení (teda nie kúpnopredajná zmluva s väčšou právnou ochranou) odmietal. Ale to je už skôr o predávajúcom...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie všetky autá s operatívneho leasingu sa oplatia, na 5ks sa jazdí do vyžmýkania a iných 5ks sa jazdí šetrne, a asi logicky z toho vyplýva čo po skončení ide na predaj blízkym osobám a čo skončí v bazároch či dražbách. V bazároch a dražbách ostane to o čo blízke osoby nemali záujem, nemusí to byť zrovna odpad, ale žiadne TOP auto to nebude, všetko skôr bežný štandart
Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lewik777 »

Este sa chcem spytat aky je spravny postup pri kupovani auta myslim tym pridem do bazaru auto ma slovenske znacky podpisem kupn predajnu zmluvu da mi kopiu technicaku vyplatim ho a mam cakat kym mi posle original?
Alebo peniaze dat az na policajnej stanici kde som pritomny s majitelom auta ktory ho odhlasi a automaciky prihlasi na moje meno?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ivko1, tak tak máš pravdu.
Mali sme vo firme najskôr autá v majetku firmy, neskôr niekto múdrejší(šikovnejší) prišiel s návrhom OPERATÍVNY LEASING.
Nebolo to zlé, pre mňa ako vodiča auta, lebo som sa nestaral kde auto dám opraviť, skontrolovať ale bolo to sakra drahé.
Nuž komfort je komfort, ale poviem Ti že všetky autá sú servisované JEDINE V ZNAČKOVÝCH SERVISOCH, takže poznáš úplnú servisnú históriu, jedine čo nevieš ako sa autom zaobchádzalo.
Ja som zjazdil auto za tri roky doba nájmu,a odovzdal som ho s cca 200-230t km, niektoré však za tie tri roky najazdili menj ale s viacerými vodičmi.
Takže si skontroluj servisnú knihu, a skús sa opýtať v akej firme bolo v nájme. Ak to mal nejaký manažer a jazdil dlhé trasy, tak je to lepšie ako auto od obchodnej firmy po obchoďákovi predávajúcej trebárs pivo v troch mestách :4012:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lewik777 napísal:Este sa chcem spytat aky je spravny postup pri kupovani auta...
Bežný postup je ten prvý, ALE:
1. kópia TP NIE JE doklad potrebný na vedenie mot. vozidla
2. nemáš žiadnu páku na bazár ako ich donútiť, aby ti TP poslali obratom a nie do niekoľkých mesiacov (ako je to bežné napr. v AAA)
3. ak je na aute napr. exekúcia alebo iná právna vada, ktorá nedovoľuje prepis tak si v prdeli a s tebou aj tvoje peniaze. Preto je lepšie použiť ten druhý postup - peniažky do rúčky až keď v TP svieti odhláška na tvoje meno. Bazár sa bude možno zdráhať a vyhovárať, ale pri ich kontaktoch na DI je pre nich odhláška otázka 10 minút...
tomins
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomins »

No, ak je (bývalým) majiteľom lízingovka zo SR, nie je vylúčené, že v TP sú stále uvedení oni. Budú chcieť, aby kupec zaplatil (buď celé alebo zálohu) v bazáre, bazár pošle info do lízingovky a oni auto odhlásia a doklady pošlú do bazáru. Ten ich odovzdá kupcovi. Takže tak rýchlo (časovo aj peniažkovo - z rúčky do rúčky) to asi nepôjde. A je možné, že bazár ani nie je priamo majiteľom toho auta...
Nie, to nie je sci-fi, s týmto som sa reálne stretol. Kontrolu cez VIN v servise treba robiť vopred, serviska k tomu autu musí byť. Hlavne sa nenechať súriť. Veľa šťastia.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, na to som zabudol, že sa tu rieši auto po leasingu. A že bazár nie je majiteľom auto je normálne, ale tak splnomocnenie by mať mohli...
tomins
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomins »

Hm, mohli, mohli a po správnosti aj mať mali... Len aby mali originál TP :3906: Levík, daj potom vedieť, ako to celé dopadlo.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

ked ma bazar u seba na komisiu auto z operativneho leasingu, plnu moc necakaj, auta sa do bazaru umiestnuju na zaklade ramcovej zmluvy o predaji... alebo moze mat to auto uz vykupene a v tom pripade, by mali byt v TP...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Fakyu, Google [Bot] a 56 neregistrovaných