Trojdverovy G-class konci svoju put.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Bohužial zabijú aj 5 dverák. A rozhodne nie preto,že by to chcela samotná automobilka. Vývoj toho auta je už dávno pradávno zaplatený a jeho výroba a predaj už len zarába peniaze. A v tomto prípade veľmi pekné peniaze. Náročnosť výroby karosérie, rámu a podvozkových častí je jednoduchosťou na úrovni 70" rokov. Len kultovosť toho auta umožnuje držať cenu vo vesmíre. Čo by iné automobilky za to dali. Žiaľ bezpečnostné predpisy o ochrane chodcov posielajú takéto autá definitívne na cintorín dejín. Moja generácia si ešte dokáže na jazdenie v teréne kúpiť a servisovať poctivý offroad, ľúto mi je akurát môjho syna. Ale snáď bude na veterány...
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Co som cital, tak Mercedes ma zmluvu s Magnou na vyrobu civilnych G do roku 2018 a na vyrobu vojenskych do roku 2025. Teraz maju objednavky od australskej a tuniskej armady a tie vyrobne cisla su aj vdaka zaujmu o civilne auta z Ciny tak silne, ze aj keby sa Gcko uplne prestane v Europe predavat, vyrabali by rovnaky pocet aut, ako v rokoch 2008/9.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak ono do krajín mimo Eurozóny sa vyrábať budú tak ako sa vyrábajú iné. Do krajín 3. sveta sa stále vyrábajú aj nákladiaky ešte E2. Inak to ani nejde. Tam keď sa niečo pošle, musí to vedieť servisovať černoch s kladivom a kombinačkami uprostred púšte a to moderné elektrárne jednoducho nejde
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ja si myslim ze G trieda sa bude vyrabat este peknych par rokov, lebo ma neskutocne vela fanusikov a 3 dverovu verziu stahuju len preto lebo sa chysta mensia trieda G oznacovana ako GLG. http://www.auto.cz/mercedes-chysta-mens ... da-g-70477 to je len moj nazor :) A kedze tento rok ma G trieda 33 rokov tak po tu 40 ju urcite budu vyrabat :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aj Felicia mala veľa fanúšikov a veľa ľudí by si ju kúpilo ešte aj dnes...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

a tiež nedokázala splniť kritériá bezpečnosti, tak majú smolu.

K tomu G. Je naivné myslieť si, že sa toho chce zbaviť automobilka. Je to najlepšie zarábajúci model, vyrábali by ho dovtedy kým za to ľudia vyprásknu 60tisíc a viac. Koľko áut je takých? Každý new model najprv zarába na vývoj a po 5-8rokoch (podľa predajnosti) s nutnosťou nejakého faceliftu začína prinášať prachy do kešene. Ak sa nejaký model udrží bez zmeny 10r. je to zlatá baňa pre automobilku. A stará 30r. "kraxňa" naprataná lacnou poruchovou poločínskou elektronikou predajna za 5 násobok pôvodnej ceny len preto, že KULT, to nie je zlatá, ale diamnatová baňa. Ak by nebolo EU a jej buzerpredpisov, Géčko by tu bolo ďalších 30r. lebo je stále mnoho zákazníkov, ktorý to jednoducho chcú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných