Seat Alhambra - Nefúka vzduch -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra - Nefúka vzduch -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa vikala »

Mohol by mi niekto prosím poradiť... Na Alhambre r.v. 2001 mi vôbec nefúka vzduch z výduchov,ani teplý ani studený,proste vôbec sa nespustí ventilátor. Na climatroniku sa dá nastavovať teplota aj smerom hore aj dole aj intenzita fúkania ide nastavovať ale z výduchu ani mierny vánok...
poradte prosím-ďakujem
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

že by kO ventilátor (vetrák),ja som mal teneto problém na A4, keď som ho ručne potočil tak šiel, ale ak zastal na opálených vinutiach tak sa nehol lol [img]http://imgupload.sk/images/8/8/88hpvszmge7lexolmxv6_thumb.jpg[/img]
vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vikala »

A kde mám v tej Alhambre hľadať ten ventilátor? Auto mám len jeden deň-kúpil som ho s takouto vadou...
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Fú to neviem, toto som nahodil z ETKY VW Sharan, lebo Seat mi nefachčí, na A4 je ku nemu prístup z vrchu pod kapotou motora a je pod kaslíkom spolujazdca (tam sa demontuje), tak mal by byť tam, asi? Inak ak je vadný, tak mne vypisovala diagnostika skrat ke kostre.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Ventilátor kúrenia/ventilácie musíš vedieť vyskúšať sluchom - len zapni zapaľovanie a na Climatronicu pridávaj otáčky ventilátora manuálne (symbol vrtuľky so šípkou v tej chvíli sa Ti vypne režim AUTO a ventilátoru môžeš pridávať/uberať spomenutými dvoma tlačidlami).

Ak nepôjde, skúsil by som najskôr jednoduché veci - poistky.
bacilpp
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17.05.2008 15:24
Zdieľať na Facebook

*

Príspevok od používateľa bacilpp »

ked zapnes kluc,blika chvilu displej ?
vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vikala »

Ked zapnem kľúč,display sa normálne rozsvieti(nebliká)a poistky sú samozrejme skontrolované a sú v poriadku... Na display ale asi blbne pridávanie intenzity ventilátora lebo na vodičovej strane nejde uberať a pridávať po jednej paličke ale niekedy skočí o 3-4 paličky naraz a na spolujazdcovej strane nejde vôbec pridať a niekedy ide... ...ale aj ked na climatroniku pridám intenzitu fúkania,aj tak z prieduchov nejde ani sebemenší vánok...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Blikanie displaya po zapnutí je dosť bežná závada u týchto áut,ale nemá to nič spoločné s tým,že nejde ventilátor...musíš ho skrátka vymeniť-je vadný...
vikala
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.08.2009 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vikala »

Vieš mi prosím ťa povedať kde ho mám hľadať v Alhambre?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Neviem,ale skúsil by som seat-fórum,alebo seatclub...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

vikala napísal:Ked zapnem kľúč,display sa normálne rozsvieti(nebliká)a poistky sú samozrejme skontrolované a sú v poriadku... Na display ale asi blbne pridávanie intenzity ventilátora lebo na vodičovej strane nejde uberať a pridávať po jednej paličke ale niekedy skočí o 3-4 paličky naraz a na spolujazdcovej strane nejde vôbec pridať a niekedy ide... ...ale aj ked na climatroniku pridám intenzitu fúkania,aj tak z prieduchov nejde ani sebemenší vánok...
Predpokladám, že "vodičova strana" je ventilátor predného teplovodného kúrenia (ventilátor kdesi za prístrojovkou na spolujazdcovej strane) a "spolujazdcova strana" je zadné teplovodné kúrenie umiestnené za tapacírom ľavého boku kufra - tam je aj ventilátor a výdychy má naspodu tapacíru ľavej bočnice kufra.
Nezdá sa mi, že by si mal oba ventilátory kúrenia naraz vadné.
Ak Ti ovládanie ventilátora "poskočí" o viac paličiek, môže mať len zašpinené-zalepené ovládacie tlačidlá na paneli (zmes prachu a silikónov na prístrojovku to dokáže) - pozoruj, či sa tlačidlo ozýva kliknutím a či sa po stlačení hneď vracia.

Ak oba ventilátory budeš počuť a dáš ich na plné pecky, potom na Climatronicu nastav smer prúdenia napr. na výduchy z prístrojovky smerom na hrudník (2 stredné a dva na krajoch prístrojovky), otvor tieto výduchy naplno a skús, či z nich fúka.
Ak nie, vyskúšaj aj smery na nohy a na čelné sklo - či sa zvuk prúdiaceho vzduchu mení.
bacilpp
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17.05.2008 15:24
Zdieľať na Facebook

vojto55

Príspevok od používateľa bacilpp »

VOJTO55 napísal:...Blikanie displaya po zapnutí je dosť bežná závada u týchto áut,ale nemá to nič spoločné s tým,že nejde ventilátor...musíš ho skrátka vymeniť-je vadný...
Blikanie displeja vobec nieje bezna zavada u tychto aut ale oznamenie o beznej zavade u tychto aut ktore si mas nasledne pozriet na diagbnostike.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

vikala napísal:Vieš mi prosím ťa povedať kde ho mám hľadať v Alhambre?
Už som sem dával aj obrázkový návod, znova to hľadať nebudem...
milanmar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.07.2012 14:32
Zdieľať na Facebook

klimatizácia

Príspevok od používateľa milanmar »

asi to že tam podla mna nieje voda ale olej a freon
Naposledy upravil/-a milanmar v 28.10.2012 11:44, upravené celkom 2 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Milan, co maju hlinikove trubky pod vozom (pre tvoju info : veduce do zadneho radiatora vodu) spolocne s freonom ?

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: juro175 a 6 neregistrovaných