Autožiarovky - vaše skúsenosti

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

8
16%
3
6%
1
2%
1
2%
3
6%
5
10%
0
Žiadne hlasovania
1
2%
25
50%
3
6%
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 50

Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Autožiarovky - vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa Marekskk »

Zdar bazáristi.
Rád by som sa dozvedel - poradil aj ostatným návštevníkom tohto fóra, keďže otázky podobného typu tu boli či sú často. Dám to do ucelenej témy, formou ankety + poprosím nejaké komentáre na dané hodnotenie.
Ak v ankete nebude daná žiarovka tak do príspevku ju napíšte a vyjadrite sa ak chcete prečo ste spokojný, atď.
Ceny sú len informačné aby sa vedelo v akej cenovej kategórii sa dané žiarovky nachádzajú, sú porovnávané H4.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Nebol som si istý, čomu dať hlas tak len takto:

Osram NB PLus - H7 za cca 22 evri.

Mám ich ôsmy mesiac, spokojnosť zatiaľ veľká...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

H4 Osram Night Breaker (ten starší typ) - svietivosť lepšia, ale vydržali mi len rok napriek tomu, že cez deň svietim dennými svetlami

Momentálne mám Bosch +60% - svietivosť lepšia, zatiaľ držia...
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Tie stare Osramy NB mali kratku životnosť asi rok, nové vraj vydržia dlhšie. Tiež som mal stare. Ale svietivosť celkom ok.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak človek by očakával, že životnosť žiaroviek sa bude počítať v hodinách podľa používania a nie podľa kalendára odo dňa kúpy ako v mojom prípade...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Ta chlapi ja neviem či mi do auta idu H4 alebo H7 . .ale svietia pekne dopredu ako majú :40bd:
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

A koľko si mal nájazd cca so zapnutými NB? Keďže na jednom našom aute ten nájazd bol asi 10 tisíc čiže jeden rok to vychádza bez daylight.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vééééľmi malý, inak by som o tom nepísal...
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

PHILIPS Blue Vision Ultra. Pouzivam ich do aut a aj do motoriek. Zatial som ich kupil len v baleniach s parkovackami, tie tiez svietia belsim svetlom ako klasicke.

Zatial nemam ani jednu dlhsie ako rok a drzia. Svetlo pekne, velmi blizko Xenonovemu spektru, v noci velmi pekna viditelnost.

Nemam rad klasicke zlte svetlo a hlavne nie na motorke.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To preto, že na tej motorke asi veľmi nejazdíš v daždi alebo snežení...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

lauryl napísal:podla teba niesu ani xenony vhodne do dazda a snehu?
Nie, nie sú.

A v názore na HnIDy vo felde sa zhodneme...
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Nejako mi zblblo pripojenie, keďže som to písal cez MT. V podstate sa len celkom nestotožňujem s cicmancovim názorom na Xenóny v snehu alebo daždi. Mám Origo Xenóny na Octávke II po FL a na Mazde 6 prvej generácie, na Jazdil som aj Mazdu 6 s halogénom a môžem povedať, že radšej mať Xenóny ako štandardné halogény. Možno iná situácia je, keď máš nejaké špeciálne halogény.

Rovnako si myslím, že "tuneri" čo montujú Xenóny do Felicií a podobne, nech radšej používajú niečo ako Philips Blue Vision. Svetlo je podobné Xenónu, nikoho nebudú oslepovať, svetlo sa im bude dať nastaviť a nikto im nezoberie TP :2f93:

- Vďaka za pochopenie a ešte raz sorry za zmazanie :4012:
- attatlas
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Kupujem novú skoro presne po 10ooo km. Čiže jednu dve do roka vždy pri akcii a môže sa volať hocijako.Nedám viac ako 3€ za žiarovku je to spotreba a hotovo. Ináč nemám denné svietenie.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Nemam denne svietenie.

Kupil som Osram NB+ H7, vydrzali rok cca 20 000km, takze po tejto stranke som bol spokojny. Svietili znacne lepsie ako povodne za 4€/kus. Dobijacie napatie vsak nemam vysoke mozno preto vydrzali tak dlho.

Pol roka dozadu som kupil Philips X-treme Vision. Svietivost za nedazdivej noci lepsia ako Osram NB+. Za dazda je to ale stale bieda.

V blizkej buducnosti uvazujem o kupe Osram Allseason s jasnym zltym svetlom, z dovodu vacsieho vyskytu mokrej vozovky.

Ked ide za mnou auto s Xenonmi, tak ma vzdy presvieti. Niektu tu porovnaval xenony v OII vs. halogen v Mazde 6. Halogen v Mazde 6 svieti lepsie ako moj a nejde mi do hlavy, ako preslo xenonove svetlo v OII homologizaciou. Kazda jedna ci uz pred FL, alebo po FL svieti neskutocne vysoko a oslepuje. O novych full LED svetlach nejdem ani pisat, doteraz ma rezu oci.
khaderiana
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.01.2011 14:48
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa khaderiana »

X-treme Vision H7 vydrzali thak 2 mesiace,sice pekne svetlo,ale nestaci :3c90: thak som sa vratil k osvedcenym 100W/5000K za cca 9E. :2f93: Denne svietenie nemam,preto svietim stale a nemenil som ziarovky uz ale 2 roky....thakze ine neriesim...nie som thaky bohaty,aby som kazde 2 mesiace daval 22E za ziarovky :zga27:

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný