Dolievanie oleja pri LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wizard99
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.12.2008 15:55
Zdieľať na Facebook

Dolievanie oleja pri LPG

Príspevok od používateľa wizard99 »

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o pravdivé príspevky ohľadom toho, koľko oleja musíte dolievať na 15000km pri jazde na LPG, pretože málokto sa prizná, že na LPG mu to zerie olej. Napíšte, aký máte motor, aký použivate olej a koľko to zoberie na 15000km. Ďakujem.

Moje skúsenosti: Octavia 1.8T+LPG, naj. 253tis. km, 5L oleja na 15000km....inak norma je 1L na 1000km(iba na benzíne, nie to ešte LPG), takže som ešte v pohode:), olej Valvoline Durablend 10W40

A ak by som mohol poprosiť o radu, kto riešil nasledujúci problém: Auto na LPG ide úplne v pohode, mám však problém pri jazde na benzín....Ráno nemôžem na prvykrát naštarovať, ono chytí,ale hneď zhasne, druhý pokus úplne v pohodičke naskočí a potom ide celý deň normalne. Ďalej je problém pri jazde na benzíne, že nemá výkon, dusí ho a tak jemne potrháva, opakujem však, že pri jazde na LPG žiadne problémy....zatial som to riešil výmenou pal. filtra, vyčistením vstrekov ultrazvukom a nic....Sviečky mám NGK Laserline urćené na LPG, stalo sa niekomu, že s takýmito sviečkami mal problém pri chode auta na benzín?.....Diagnostika nenašla problém....Vopred ďakujem za odpovede
Naposledy upravil/-a wizard99 v 08.10.2012 00:31, upravené celkom 1 krát.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

LPG je suchy, nemaze ako benzin, o tychto uskaliach pri jazdeni na LPG su popisane tony poznatkov na internete.

Osobne, stale som v normovanej spotrebe, ktora sa dokonca uvadza aj v uzivatelskom manuali, t.j. 0.7l/1000 km.

Pre niekoho vela, pre mna nie, kedze "zerie" to takto odkedy som to kupil (cca. 2,5 roka, 50tis. km odjazdenych)
Dolezite je to, ze motor ma stale dost oleja, ktory stoji hriesnych 4€/1l (10W-40 GM) a jazdim na LPG za 7e/100km.
Interval vymeny oleja som si skratil na 10 000km.

(vehikel v podpise)

PS : Pre zaujimavost, aj taka nova Insignia 4x4 2.0T zozerie vskutku dost oleja, ked jej clovek naklada :) Pri preplnanom 2.0T je uvadzana spotreba az 0.6l/1000 km.

Auto za 30 000 €. Smiesne, nie ?

Papier znesie vela... (ludia nie :) )
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
budilak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.03.2010 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa budilak »

Kia Opirus 3,5L V6 - spotreba oleja cca 0,5L / 15.000km - identicka ako je na benzin. Interval vymeny oleja pri pravadzke na LPG mozte predlzit, ale neprehanajte to. Napriek tomu, ze olej sa pri pouzivani LPG skoro vobec neznecistuje, neznamena to ze jeho vlastnosti sa nemenia... Co sa tyka lenivosti Vasho auta pri prevadzke na benzin - odhadujem, ze mate nastavenu chudobnu zmes v mape na plyn a ked sa jednotka prepne na benzin, vyraba podla dlhodobej korekcie naucenej z LPG zmes velmi bohatu... ale samozrejme nemusi to byt tymto.... Nie je tiez vylucene, ze mate na tych plynovych svieckach od NGK primalu elektrodovu vzdialenost. Co sa sviecok tyka - tie LPG specialy su dost drahe a nevidel som ziaden zasadny profit z ich pouzitia. Ako optimalne sa mi javi pouzivat akekolvek sviecky strednej triedy s platinovymi a ytriovymi elektrodami a radsej ich casto menit (nech kazdych 20.000 km).
jakubko4x4
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 15.06.2009 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4x4 »

Zdravim
Neverim, ze Vase auto na benzin nezere olej a na plyn ano.
Ak jazdite normalne a tolko zere, tak sa objednajte do servisu (aj ked do 1,8T sa 1 - 2 l dolieva, ak sa na ne tlaci) . Vsak vy uz nemusite menit olej ale len dolievat. Caka Vas oprava vrchu motora, prip turba a nasledne veci (EGR, KAT) neriesenim opravy vcas.
Ak je sviecka dobra na plyn (funguje), na benzin auto pojde. Opacne to pravda byt velmi casto nemusi. Vtedy bezni ludia s LPG sviecky menia.
Davno 1,3 i Monotronic bez spotreby oleja ci na plyn alebo benzin.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Interval vymeny oleja pri pravadzke na LPG mozte predlzit, ale neprehanajte to.


RIT PALOVU !!!





>> Napriek tomu, ze olej sa pri pouzivani LPG skoro vobec neznecistuje, neznamena to ze jeho vlastnosti sa nemenia...

takto je to spravne - to ze NEVIDIS znecistenie oleja neznamena ze ten olej je v poriadku. Prave naopak, doporucuje sa !!!!!! SKRATIT !!!!!! vymenny interval oleja pri prevadzke na LPG v porovnani s benzinom.
frasier111
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.02.2011 13:54
Zdieľať na Facebook

dolievanie oleja

Príspevok od používateľa frasier111 »

Mam Ford Mondeo MK4 t.c. cca 90t. km, plyn uz pomerne dlho. Interval vymeny 20t. km. Ziadne dolievanie oleja. Co sa tyka ranneho startu.... pokial si das namahu a tesne pred vypnutim motora prepnes motor na benzin, tak ti rano motor nezhasne. Pokial nie, ja to riesim tak, ze dva, tri krat ( aj to len pokial je prechodne obdobie a rozdiel medzi teplotou okolia vecer a rano je rozdielny ) tuknem na plyn, rj stihne diagnotikovat teploty a pekne sytic prida plyn. Tolko moja skusenost.
Pekny den
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

No ja mám presne rovnaký problém ako autor za rána resp. za studena, chytí na 2-3 krát a ked ide prepínať na lpg tak úplne ide doslova zdochnúť strata výkonu taká že musím podradiť do 2ky aby som vyšiel tam kde idem na 4ke.
Sviečky NGK ale normálne na benzín 1kontaktné,filtre menené pred 10t km.
Spotreba oleja je podľa mňa trošku vysoká za 10t km a 5 mesiacov čo mám VB som dolial cca 3,5l Valvoline 10w-40.
Ale inak 70% jej stúpam na krk tak to dáko neriešim.
Ale inak filcke na lpg som dolial 0,5l na 10t km a štýl jazdenia podobný.

Auto Opel Vectra B 2.0i 100kw x20xev r.v 1997 odhad podľa užívaťeľov na fóre daleko cez 500t km svieti 207t. :40bd:

Inak páni mám problém s držaním teploty mám už druhý kus termostatu teraz komplet aj s prírubou a že vraj prvovýroba,popis problému:

Auto sa mi v meste zohreje normálne na 90st, a drží pekne no akonáhle vyndem nad 80km/h teplota začne klesať na 80st a auto fúka letný vzduch a to ešte nemáme ani zimu :41c2:
Viete mi poradiť lebo inak som už z toho zúfalí.
Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladis »

Ked uz sa tu pise o LPG, chcem sa vas spytat ako je to s EK na LPG? Googlil som pytal som a v servise. Nikde nieje napisane ci mam chodit kazdy rok?! o par tyzdnov bude mat nove auto rok plyn. Cital som ze na kontroly ako STK LPG a kontrola zariadenia nieje potrebna v rocnom intervale. Samozrejem ze kontrolu zariadenia robim pravidelene po 15 000km. Dakujem za Info
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Ja olej od vymeny do vymeny nemusim dolievat (15000km, je ale pravda ze pri vymene davam po hornu risku a ked vypustam tak je zhruba v strede az v dolnej polovici takze odhadom zozere tak 0,5 l. Motor je Opel X12SZ, 1994 najazdene 137000 km. Oleja celkovo 3,5 l. Olej davam 5W-40 skoro zakazdym ineho vyrobcu. LPG tam je od 70000km. Na benzin to zralo oleja rovnako +-.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nick, nový nemusí znamnať aj dobrý...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ked uz sa tu pise o LPG, chcem sa vas spytat ako je to s EK na LPG? Googlil som pytal som a v servise. Nikde nieje napisane ci mam chodit kazdy rok?! o par tyzdnov bude mat nove auto rok plyn. Cital som ze na kontroly ako STK LPG a kontrola zariadenia nieje potrebna v rocnom intervale. Samozrejem ze kontrolu zariadenia robim pravidelene po 15 000km. Dakujem za Info
nie, ta rocna kontrola LPG uz nie je zakonom povinna.

Ja som bol naposledy nastavovat plyn cca. pred 30 000km. Mne sa zda servis LPG kazdych 15tis. dost zbytocne casto, ale to je uz kazdeho vec.


Dobre chapem, ze si este neabsolvoval EK/STK s LPG ? V tom pripade, ak sa nemylim, musis absolvovat najblizsiu EK v servise, ktory servisuje aj LPG. Je tam aj vyssi poplatok, par eur naviac v porovnani s klasickou EK.

{Po absolvovani tohtorocnej EK som servisakom jasne povedal, ze nech mi nesahaju do nastaveni a podobne, kedze plati zasada "don´t touch running system" :) }
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladis »

Dik za odpoved DEP. Vsetko som absolovoval ked som dal montovat LPG. len presiel rok a zaujima ma ci treba EK LPG.
Kedze ma auto len rok tak ze EK a STK po 4 roku.(benzin) EK LPG co som myslel ze po roku. Co som teraz zistoval, tak po roku nieje potrebna EK LPG ale kontrola tesnosti- nejaky papier ak by ma zastavili pangle. :38eb:
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

mam feldu 1,3 lpg

Príspevok od používateľa sarusian »

olej vobec nedolievam, menim kazdych 15tis. km, a minie sa ho za tych 15tis. km mozno 3-5dcl, zatial som olej menil 4x, mozno to bude tym, ze sa ho minie tolko malo, ze pouzivam hustejsi 15W40
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Cico že by som mal také štastie že tri po sebe?
Prvý skúšal mechanik doma zaliať povedal že je na pííp, druhý založil skoro mi zovrela voda pokým som čakal kým prejde vlak a tento robí to isté čo robil starý.
Myslíš že je aj tento zlý?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nič nie je nemožné! Máš doma hrniec a teplomer?

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný