Dacia Lodgy - skĂşsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

A niekto z Vás už skúšal odklápanie sedačiek, pre prístup na 6 a 7 miesto? Hotová katastrofa... Kufor žiadny, rezerva pod autom, plechy ako z papiera... No výber 7-miestnych áut na trhu je minimálny, takže sa asi budú predávať...
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

"Rezerva pod autom"

Pri Dacii Lodgy sa ponúka sada na opravu pneu ako štandard, rezerva za doplatok aspoň tak to uvádza ich web.
intel4004
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15.11.2010 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intel4004 »

ak chces Dci tak ides do rizika nakolko renaulty mali vzdy problem s loziskami v klukovkach, najme vtedy ak to tahas do vyzsich otacok, a zase na nizsich tak do cca 2000 motor place, ale pohli sa uz o nieco dopredu, ked poriesili aj tie loziska tak motoricky je to skvele auto s nizkou spotrebou, su tam uz aj nove vztreky, Delhphi uz nechali, nijako extra neoslnili. Teraz ich maju z kontinentalu, no uvidime ako na tom budu vyrobcovia gúm s výrobou vztrekov
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jáj, keby si ty vedel čo ten výrobca gúm všetko vyrába...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A niekto z Vás už skúšal odklápanie sedačiek, pre prístup na 6 a 7 miesto? Hotová katastrofa...


to je podla mojich meritok aj v sharane a grand voyageri co su daleko daleko daleko daleko vacsie auta ako Dócia Ladgy.






>> Kufor žiadny

isteze, ved si videl VONKAJSIE rozmery tohoto chrchlatka, ze ? Co si cakal vnutri, bazen s vodotryskom ? V GrandSceniku je kolko miesta ? O kolko je drahsi ?





>> rezerva pod autom,

toto je dnes standard, neber to ako minus. V ramci setrenia nakladov si zachvilu budes musiet aj ten sprej priplatit.







>> plechy ako z papiera... No výber 7-miestnych áut na trhu je minimálny, takže sa asi budú predávať...

ano, tie plechy nie su nic moc, zato ani taka Loganka nebola v tejto discipline zrovna Volga 24.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Rezerva zospodu je akože nejaká nevýhoda? Nezaberá miesto a pri ceste do Chorvátska netreba aspoň vyhodiť celý obsah kufra, aby ste sa k nej dostali. Len treba občas tým mechanizmom aj pohnúť a namazať, aby ste potom v prípade potreby nenadávali...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

cico,

ten argument "vyberanie celeho kufra na ceste do Chorvatska" si iste od niekoho pocul ? :d :D

Tisickrat pocuty argument, ale stale zabavny.

Kazdy majitel toho vysoko sofistikovaneho riesenia ho pouziva :)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

No mal by som mat niekedy v najblizsich tyzdnoch moznost pobehat si v 7 miestnej Lodgy niekolko km. Mali by sme ju mat na par dni k dispozicii.
Potom poviem dojmy.

No a co sa tyka kufra a podobne tak nic v zlom ale Suzuki Swift ma 212litrovy kufor a tolko ma aj Lodgy a GScenic v 7 miestnom prevedeni. V 5 miestnom prevedeni je to vyse 700litrov. tak co na kufor povedat?
Podla mna ked ma auto predne aj bocne airbagy , ABS, ESP a ako tak slusne deformacne zony + klima, posilovac riadenia a radio tak to uplne staci 70% slovenskych vodicov.

Rodicia mali GScenic na tyzden a vozili sa 6ti v tom aute 3 dospeli 3 deti (8-12rokov).
teraz by sme chceli vyskusat Lodgy 4 dospeli a 2 deti v sedackach. Tak uvidime ako sa zadari.

no co sa tyka auta tak podla mna je to velmi dobra alternativa rodinneho auta pre trhy vychodnej Europy. Ked niekto chce/potrebuje plnohodnotne 6-7 miestne auto nech kupuje Grand Voyager alebo Viano/Multivan.

uz len jednu vec uplne plna vybava (nepisem fullka) co Dacia pre Lodgy ponuka je s motorom 1,5dci (107k) , M6 aj prislusenstvom a priplatkami ako adventure balik pripadne nosic na bike a podobne veci na urovni 16500€. typickemu Slovakovi sa preto za 12-14000 ponuka vcelku slusne priestranne auto pre rodinu alebo Fabia kombi.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Hm škaredé je to dosť a kto chce nech si to kúpi. Ja by som to tiež nechcel ani za pár tis. € (to radšej starší osvedčený model "lepšej" značky)
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

dotynka radsej Touran 2,0 TDI z 2007-8?
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak zase 2007cky tourany nestoja 12000 az 14000eur, a ked hej tak je to cenovka ktoru zaplati len absolutne SIALENY nesamostatny clovek. Za tie prachy zozenies rovnaky rocnik spominaneho Transportera a polovicu das za GrandVoyager ktory mimochodom nie je velke auto :) ale rozhodne o meter vacsie ako Dacia Lodži. 7000eur je realna cenovka za ten rocnik.

Akurat nebude nove, samozrejme, avsak furt zostava sialene vela penazi na pripadny servis.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

vsak v pohode len sa obavam ze Touran za 8500-9500€ ked clovek v tom rocniku kupi tak do tych 12tisic asi na servise mozno aj doplati .. je tam toho dost co sa moze pojebabrat.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

robertlc napísal:A niekto z Vás už skúšal odklápanie sedačiek, pre prístup na 6 a 7 miesto? Hotová katastrofa... Kufor žiadny, rezerva pod autom, plechy ako z papiera... No výber 7-miestnych áut na trhu je minimálny, takže sa asi budú predávať...
No ak chceš vidieť kus auta za trocha iné peniaze,tak Ti sem pustím foto Pajera zo zadnými sedákmi v tretej rade,a budeš sa čudovať aj ušami kde je okraj de.bility
A rezarva pod autom je rozumná vec,na to prídeš až raz v ďaždi vyložíš trojposchodovú svadobnúä tortu pre prístup ku kolu čo si budeš sakra dlho pamätať

Celkom som zabudol na kvalituy interiéru.Chlapci asi budem nútený dať pár fotiek z interiéru Audín a VW,aby sme si pojem kvality poopravili.Pak múžete blejt,pánové
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 03.10.2012 12:09, upravené celkom 1 krát.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

jaaaj Pajero ... jedine "SUV" ktore by som si vedel predstavit vlastnit. Len neviem ci by som si vedel predstavit o aj zivit. Ale sedel som v nom v 3tom rade a s troskou sebazaprenia by som nemal problem tam cestovat aj do Chorvatska. Uvidim ako to bude v Lodgy.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Andrej7269 napísal:dotynka radsej Touran 2,0 TDI z 2007-8?
Si robíš kozy nééé?! 2,0 TDI ?! :40bd:

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní