Dacia Lodgy - skĂşsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Dacia Lodgy - skĂşsenosti

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ahojte.

Dacia Lodgy sa predáva v plnom prúde. Aké máte skúsenosti, resp. názor na dané auto? Podobná téma s Daciou Duster dosiahla cez milion prezretí, tak uvidíme ako Lodgy zaujíma Slovensko.
Obrázok
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

pomer cena uzitkova hodnota podla mna vynikajuca...
sandero si tiez naslo svojich zakaznikov, najde si aj lodgy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj mne to hlavne zvnutra pride nie zrovna idealne, ale jednu vec absolutne objektivne musis pripustit : pokrok v interieri tohoto dopravneho prostriedku v porovnani s cojaviem Thalijou alebo Dasterom je neskutocny.

Aj ked to ma stredovy panel furt sialene nelogicky zalomeny pod tym velkym 2DIN radiom, proste ergonomia na urovni prvacika zakladnej skoly ale milovy pokrok oproti Ducii Daster sa neda popriet. A aj ten exterier je tiez daleko viac uhladenejsi, nepodoba sa "to" na zabu oplieskanu o stenu.

No proste lacnym autam dnes doba praje, nech uz su akekolvek, takze dalsi predajny slager je nabeton tu. 9mesacne poradovniky pre tych "co nutne potrebuju auto" budu asi tiez realita tak ako sa to uz stalo pri inom modeli tejto istej znacky :)

Co sa tyka penazi, pozri si cennik, akykolvek trosicku vybavenejsi dieslik model zacina zhruba na 14.000eur, zlahka pritlacis na vybavu a cez 16.000 fiknes len tak zahuci. Ak toto niekomu pripada dobra kupa vseobecne (OCAKAVANY POKLES HODNOTY) v porovnani s trojrocnym daleko vacsim doritinechaj Espejsom alebo Kijou Karneval alebo cojaviem Sharanom samozrejme 7miestnym, tak ja potom uz asi nieco fakt vidim extremne velmi zle.

16000 by som ja za Daciu nedal ani keby ma zavliekli do Rakuska ako Michala Kovaca mladsieho. Minule sme sa bavili nad tym pankom co vyvalil cez 21000 za Duciu Daster diesel 4krát4 neviemco co toci sialene megaotacky pri 130km/h a tusim ani elektricke okna vzadu nemohol mat. To uz je akoze "cista pacientovina".
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som bol veľký fanušik Dácie Logan ,

ale vzhľadom k prepracovaniu interieru tohto vozidla

a pomeru cena/hodnota

som začal fandiť Chevroletu Orlando.

Dá sa namontovať LPG aj tam a Orlando je uplne o inej kvalite.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

mp3turbo, mohol by si pls specifikovat vybavu toho dustera za 21000, lebo ja si pamatam, ze max cena bez priplatkov bola 16 000 za verziu artica 4x4 1,5dci 80kw. Keby rovno vsetky priplatky zaratal, co Dacia ponuka, tak by sa proste na 21 000 nedostal. Asi potom uz len musel vyhladavat ten najdrahsi trh v EU a tam to kupit, alebo ta zavadzal, inac si to neviem vysvetlit.
To iste lodgy.... za 16 000eur mozno kupis lodgy, ale v max vybave aj so vsetkymi priplatkami a navyse na sk trhu, kde je cena drahsia. Staci sa len previezt par km do CZ a mas sfleku liter dole podla cenniku, este si ani nezacal zlavovat.
Minule sme sa tu bavili s andrejom, mal cenovu ponuku na lodgy v najvyssej vybave (neviem ci aj nejake priplatky) za 13500eur, tj 2litre zlava z cennikovej ceny.
Podla mna je ale chytrejsie pockat na 1,2tce ktory da vykonu podobne a bude este o dalsie dva litre lacnejsi.
Ak mam povedat pravdu, tak vzhladom na celkovy stav na trhu jazdeniek, vydrz common railov, absencie pouzitelnych benzinov v mpvckach, teraz ako bonus bude priplatok za vykon, 1000eur rezerva pri kupe jazdenky na servis, rizika, ktore kupujes s jazdenkou uz aj ja, co si myslim, ze som osoba aspon trosku znala pri kupe jazdenky, stale by mi stalo za zvazenie vyhody ist radsej do lodgy so vsetkymi novymi dielmi a 5rocnou zarukou, ako napr do Smaxa(tj hladat smaxa za cca 12000e v pripade dizlovej lodgy, v pripade lodgy s 1,2tce hladat smaxa za cca 10 000e), ktory by mi dal neporovnatelne lepsi komfort, ale velmi podobnu uzitkovu hodnotu, ziadnu zaruku, kopec servisu+ine rizika. Uprimne, kto si skontroluje pri kupe jazdenky, ci predajca nepovyberal vsetky airbagy a nepredal ich pomimo, aby viac zarobil?
A osobe totalne neznalej, by som rozhodne odporucil lodgy pred jazdenym smaxom. A to som naschval vybral smaxa, kedze toto auto povazujem za najlepsi pomer cena/uzitok na trhu MPV jazdeniek
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Ahojte..

mne sa Lodgy velmi pacila a celkovo dacie. Mal som moznost viest sa v Logane, Sandere a sadnut si do Lodgy.

Ked som sadol do Lodgy, bol som nemilo prekvapeny. Na fotkach to vyzeralo o dost lepsie. Kvalita plastov je velmi nizka. Mne sa zda Sandero vo vnutri vludnejsie a krajsie. Ma lepsie plasty.

Som zvedavy ako to bude s novym Sanderom. Interier vyzera na fotkach pekny, ale uvidime, ake budu plasty.

Apropo este, co mi na Daciach vadi a nepaci sa mi su tenulinke dvere.. hocikto, kto presada napr. z fabie (fabiu som nikdy nemal), bude mat z toho zly pocit..

Ale inac, aktualne Sandero na LPG od vyroby za cca 8300 Eur.. kokso..to uz je slovo do bitky...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mp3turbo, mohol by si pls specifikovat vybavu toho dustera za 21000


sorry neviem a nemohol, bolo to pisane priamo tutok na fore v nejakej teme o dasterovi, tusim v tej 32stranovej. Nejaky clovek to napisal.





>> mne sa Lodgy velmi pacila a celkovo dacie. Mal som moznost viest sa v Logane, Sandere a sadnut si do Lodgy.
Ked som sadol do Lodgy, bol som nemilo prekvapeny.

tak to je velmi zaujimave, by som povedal. Je jasne ze v tejto cenovke nebudes mat najlepsie plasty ale ze by ta to az "prekvapilo", tak to je cudne.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

tak podla fotiek a toho co pisali novinari som ocakaval, ze interier bude krajsi, mozno viac utulnejsi..
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romysisa »

lakinooo napísal:No veľké skúsenosti s tým mať teda nikto nebude.

Auto vyzerá otrasne a z vnútra aj zvonku.

Ale za tých pár peňazí to nebude najhoršia voľba pre početnejšiu rodinu.
Presne tak je to uplna dizajnerska katastrofa :4090: !!!Hnus !!Nekupil by som to ani za 3000 euri !!BLEEEEEEEEEEEEEEEEE lol Priznam sa ze by som sa hanbil v takom aute sediet ......
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

romysisa, az take zle to nie je.. je to auto..ma motor, brzdy, volant a moze mat 7 miest. Dacie su jednoduche, osvedcili sa. Kto nechce dat za auto vela penazi, chce sa vozit a prevazat velke veci, moze ho to oslovit. Preco nie?
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

Romysisa zda sa mi ze mas celkom pokryvene myslenie. Alebo chodis obleceny iba v znackovych veciach (a tym nemyslim adidas,hilfiger a ine druhotriedne veci) fotis iba fotakom za 5000e a viac, na dovolenku ides minimalne na maledivy atd? A stavim sa, ze ked sa bude kritizovat konzumna spolocnost, tak budes stat v prvych radoch.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Jasné.... Bléééé. :angry:
Na také auto jemnozúbku alebo rozkročnôžku, ktorá má IQ dreveného koníka nezbalíš...Ale ak by si mal doma 3-4 decká a potrebuješ auto primárne na normálne rodinné jazdenie, tak budeš pozerať aj na iné veci a nie ako to vypadá dizajnovo, alebo či to má na dverách tapacír z handry alebo z plastu. Alebo , že si nejaký živnostník, a vláčiš tam rebríky a maliarsky vercajch. :2f93:
Naposledy upravil/-a VLADY v 02.10.2012 15:14, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nevidím, že by hovoril o tom, že je to lacné, ale o tom ako to vyzerá! Neznačkové veci nemusia byť nutne škaredé, lacné auto tiež nemusí vyzerať ako by ho nakreslil Števo Wonder, dizajn nie je o cene. Ale kto by potom kupoval Scénic, že?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Grand Scenic, presne tak.

Dacia je proste umelo skrtena ci uz v ponuke vybavenia, alebo designe a interieri, alebo motoroch materskou spolocnostou. Podobne ako Passat skrtil Oktavku ked zistili ako sa dobre predava.

No, taky svet zijeme.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Podobná téma s Daciou Duster dosiahla cez milion prezretí, tak uvidíme ako Lodgy zaujíma Slovensko.
No enem aby predali aspoň polovicu kusov z toho čo mali prezretí.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných