Vyriešené témy

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozabudli sme ukončiť myšlienku,čo ak vo vyriešenom prípade chce niekto pokračovať.Navrhujem vyriešené veci ukončovať,uzamknúť.Robia to aj odborné fóra,a rozhodne to má opodstatnenie.
Niet dvoch rovnakých prípadov,ani keď sú rovnaké.neexistujú rovnaké minimálne ako DNA,sú iba podobné viac či menej.
Ak niekto vo vyriešenej nenájde odpoveď,stejne založí tému. Nakolko som zástanca myšlienky že ani dva problémy nie sú rovnaké sa nutne musím opýtať.
Čo je dôvod odkazovať ľudí na hladanie ? Kapacitné limity servera,archívu ?
v čom spočíva úloha fóra,dostať na stránku ľudí, ? byť bútlavou vrbou ? pomôcť ? robiť imidž a oblubu stránky ?
Lebo v tom spočíva odpoveď či sa zo strany moderátorov počína správne
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Súhlasím, že nemusia existovať dva rovnaké prípady, ale ak existuje rovnaký problém s desiatimi rôznymi príčinami a riešeniami prečo ich nemať všetky pekne pokope v jednej téme?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Moderovanie

Príspevok od používateľa Atlas »

"budeme vam vyznacovat tie vyriesene temy pre moderatorov"

Úprimne celkom nerozumiem tej vete :-\
Resp. pochopil som to takto:

Dorobenie možnosti "Označiť tému ako vyriešenú" - to by jej priradilo nejaký špecifický symbol a vysvietilo žltou povedzme...

Tak, či nejak inak?

Čo sa týka, čo s vyriešenou témou a či ju nechať odomknutú.. Možno by to chcelo dať hlasovanie.. Som skôr za zamknutie a uschovanie v nejakej samostatnej sekcii s názvom "vyriešené témy".. Či zbytočné komplikovanie?

Takisto... Aké témy uzamkýnať a ktoré nie.. Jednoznačne akákoľvek téma s názvom "skúsenosti" alebo "pomoc pri kúpe" môže ostať otvorená... Kedykoľvek sa tam diskusia môže opäť rozbehnúť... Špecifické témy, v ktorých sa rieši technický problém sa môže po vyriešení uzamknúť... Takisto nejaké návody, základná diagnostika, základná údržba a pod. témy by nebolo odveci zamknúť, a poprípade ich dať na viditeľné miesto... Stotožňujem sa mhlavatym systémom:

Uvediem pár sekcií ako to je inde
Pomoc pri závadách a diagnostike
Návody na svojpomoc
Online učebnica diagnostiky
Archív prípadov (iná farba vyriešené iná tie čo nie)
Diskusné forum



Tým aj nadviažem na druhú časť tohto príspevku...


V akom prípade odkázať na inú tému (riešenie duplicity)...

Popísal som to už v predchádzajúcom príspevku, tak len zhrniem:

Prvý prípad: Návody, skúsenosti s autami, ako prihlásiť, ako odhlásiť.. Takýchto tém tu je za tatru.. V tomto prípade vždy odvolám na existujúcu tému... Jedine, že by šlo o niečo špecifickejšie... (Aj pri pohľade do koša je vidieť, že asi všetci - väčšina zdielame takýto názor)

Druhý prípad: Problém s autom.. Takúto tému som do dnešného dňa asi ešte nezamkol, pretože súhlasím s mhlavatym, že aj na oko podobné prípady môžu byť odlišné...
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Čo sa týka, čo s vyriešenou témou a či ju nechať odomknutú.. Možno by to chcelo dať hlasovanie.. Som skôr za zamknutie a uschovanie v nejakej samostatnej sekcii s názvom "vyriešené témy".. Či zbytočné komplikovanie?
Sory za citovanie no mal si veľa info po kope, za to dávanie do samotnej sekcie nie som lebo potom by podľa mňa bol v tom chaos, keď by som chcel niečo čo ja viem teraz len tak pre vysvetlenie o Forde Focuse tak skočím do Ford sekcie, pričom hľadal by som vec ktorá bola riešená a nenašiel by som ju, bola by v sekcii s VYRIESENYMI TEMAMI pricom tam by to bolo komplet všetko spolu?
Skôr som za FAREBNÉ odznačovanie vyriešených tém, zamknutie nieje možno najlepšie riešenie, keď by niekto chcel doriešiť detail kde by pokračoval? Založil by novú? ...

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný