Recenzia k inzerovanemu autu..

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak to napíšem aj sem keď už som sa s tým toľko natrápil :-)

1. Pozri si na úvodnej stránke koľko je tu inzerátov.
2. Nemyslím si, že je v záujme majiteľa tejto stránky takéto niečo zavádzať, ak by bolo tak to tu už dávno je.
3. Ty by si si síce rád za to zaplatil, možno aj ďalší, pochybujem ale, že by príjem z toho bol nejako zaujímavý oproti príjmu z inzercie. Toto je stránka pre inzerujúcich, kupujúci si musia založiť vlastnú. Ale najskôr sa musia poskladať na dobrého právnika pretože poškodzovanie dobrého obchodného mena a pod...
4. Po čase by si nemal čo hodnotiť lebo by všetci (nepoctiví) inzerenti prešli ku konkurencii.

Takže ešte raz: NO WAY!
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pumac »

1. neviem ale nahlasovanie skutocneho stavu km (overitelnych sposobom ako som napisal) by sa tykalo asi zlomku, ci?

body 2.3.4. moja chyba, normalne som zacal mat pocit, ze tato stranka je tu pre poctivych ludi, ktori si chcu kupit poctive auto. mozno by sme raz v buducnosti dospeli k tomu, ze ak predajca nema inzerat tu, ale na inej stranke, siganlizuje to prave to, ze sa chce vychnut problemom s identifikaciou jeho inzeratu ako podvodu. A ludia by prave vyhladavali inzeraty, ktore su tu....ale ako hovoris, tato stranka je pre inzerentov, nie pre kupujucich (cize aj hajzlikov, ktori se vesele, bezstrestne, bez nasledkov, inzeruju nalestene kary, ktorymi pri dovoze na SK cely cas cuvali)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

UTÓPIA !!!

Pospolitý ľud rád preháňa a VEĽA. Takže:
o oškrenom nárazníku by bol komentár - totálka
o vybitom čape riadenia by bol komentár - nápravy na šrot
o cvakaní vahadielka - motor pred, prípadne po smrti
atď, atď, resp bla bla bla bla

No mohla by byť založená nejaká sekcia určená pre témy o inzerátoch s tým, že záujemca by založil tému napr. Mám záujem o to a to auto, bol sa na to niekto pozrieť? Tému by hneď uzamkol a prípadné info by dostával do pošty. Ak by sa zaujímal aj niekto iný, napíše mu správu. A je na nich do akej miery budú popisy áut akceptovať. Osobne si nemyslím, že tých info bude nejako veľa, ale občas aj motyka vystrelí. Aj keď v tomto prípade nie som optimista
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pumac »

na stav auta by som kaslal - je to subjektivny pocit kazdeho a suhlasim s tym co si pisal.
mne skor islo o nahlasenie podvodneho inzeratu na zaklade stocenych km. toto uz nie je subjektivny nazor, ale relevantne podlozeny stav skutocnych km.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Nahlasovanie podvodných inzerátov

Na novom dizajne to nie je výkričník ale malý krížik: Oznámiť inzerát
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pumac »

ok - nemam skusenost, o stocenych km sa tam nepise.. a co bude dalej? dozvedia sa aj iny ze to auto je stocene, alebo bude vymazany, pripadne v opakovanych pripadoch mu bude udelelena nalepka nedoverihodny predajca?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To tlačidlo slúži skôr na nahlasovanie rôznych kapitánov z Nigérie a podobnej zberby...
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Ako vidím, v princípe ti ide o stočené kilometre. Tento problém sa netýka výhradne tohto bazáru a osobne nevidím spôsob, akým by sa inzerát schvaloval až po preverení stavu km...

Píšeš, že ti ide i ochranu kupujúceho... To je síce pekné, no o tom, ako sa chrániť pri kúpe jazdeného auta tu boli popísané kilometre textu (niekoľko tém vyhradených pre stočené kilometre)...

Ako som napísal, stáčanie km je na Slovensku fenomén... Za pravdivosť uvedených info o inzeráte zodpovedá predajca a nie správca tohto webu...

Cico: Asi máš pravdu, ak by som napísal, že tento inzerát je podvod s tým, že auto má stočené kilometre, asi by som bol na smiech :d :D
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pumac »

dobre chalani koncim, dakujem a odchadzam....

bez urazky kde nie je vola tam nie je cesta. rovnako ako v pripade nasej legislativy a ochrane kupujuceho pred podvodom pri stacani km. zaujimave ze v nemecku sa to da..ale u nas ak nie tak nie
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Ja som ťa nechcel odpísať, len sa obávam, že na to nejdeš od dobrého konca... Skús zaklopať na dvere HaHaHa bazáru, a predostri im túto myšlienku...

Pokiaľ chceme na Slovensku autá so skutočnými km, začal by som prepálením BIOS-u v hlave každého jedného Lovaká.

Dopyt je po autách s nízkym počtom km, máme tu teda to, čo sme sami chceli...

Jeden, či dvaja jedinci volajúci po náprave múrom nepohnú...
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pumac »

ved prave to, ze niekde od nejakeho konca zacat treba (tak ako to napr. zacali chalani z www.fordpolicia.sk). urcite to nebolo jednoduche, ale isli do toho...

z vasich odpovedi som pochopil ze pre vas je prioritou predavajuci a jeho prispevok za uverejnenie a asi nejaka ta reklama (chapem sak mame kapitalizmus). takze potreby zakaznika treba respektovat a nehadzat mu polena pod nohy upozornovanim na jeho podvody (to ze maju kupujuci nerealnu predstavu o kupe auta a sami vytvaraju tento zdegenerovany dopyt je samo ina vec...)


napriek tomu si myslim, ze ako najvacsi portal s ojazdenymi autami a v suvislosti so stacanim km ako fenomenu pri ich kupe, by sa mohli urobit nejake opatrenia aj voči tejto zberbe. zacat jednoducho treba a najlepsie u seba samych....

s pozdravom a zachovanim priazne Rasto....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie pre nás je prioritou predávajúci, my nemáme s týmto portálom nič spoločné, my sme sa ťa len snažili uviesť do obrazu prečo je to nereálne!

Aj tebou spomínaná Fordpolícia sa asi neživí z príjmu za inzerciu, že?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

pumac , No a ako by sa páčilo tebe, keby si predával svoje auto, a nejaký trulo, ktorý predáva také isté by to tvoje tu verejne ohovoril aby sa "zbavil" konkurencie. Nehovoriac že by takto mohol obkecať akože z pozície potencionálneho kupca nejakých 5ks ktoré mu priamo konkurujú
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pumac »

este raz ja nehovorim a hociakych prispevkoch typu "zle startuje", "bolo burane" a pod.
ale preco ak mam ja relevantnu info o pocte km na zaklade infa zo sevisu, inych portalov a pod., by sa tato informacia nemohla priradit k danemu inzeratu. ved v podstate iba upozornim na mozny zdroj overenia si km u daneho auta.
napr. podla fordpolicie malo toto auto v 2/2012 najazdenych 150 tis, alebo tento VIN uz bol na tejto a tejto stranke preverovany a vtedy malo 150 tis.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len že za normálnych okolností autorizák nesmie zverejnovať informácie o vozidle inej osobe ako je vlastník vozidla, to len Ford má takú špecialitu kde si to môžeš overiť ked vieš VIN. Trebárs aj na Fordzona.sk

Za dalšie informácia z autorizáku pre mna nie je smerodatná, už som tu mnoho krát písal, že sused si kúpil k Vianociam nové Clio, a syn mu ho obrátil cez strechu dva dni pred Vianocami, autorizák si za opravu vypýtal príliš vela tak to opravil bežný servis, aj ked auto v autorizáku po nehode reálne bolo, vzhladom že oni žiadnu opravu nevykonali, podla servisného záznau je stále nehavarované

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných