mercedes 124 ,a PHM rastlinny olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..typicky slovensky pristup a ja takychto ludi co prerabaju auta na pekace s olejmi a sajrajtami obdivujem lebo najradsej by jazdiliá na vodu...Auto maq zostaqt autom a ma jazdit na predpisane palivo a ten kto chce setrirt,nech si kupi elektro-bicygel...Mal som LPG v jednom aute a uz..nikdy v zivote,nech mam aj 5-liter,benzin je benzin...
marv13
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.05.2012 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marv13 »

cviro123 napísal:Aky ma par ludi problem s olejom pre slovakov su auta pokusne laboratoria ako zvierata pre gilette. etc..
Ja do auta davam tiez len produkty nasho silno lubeneho slovnaftu a nie sasoviny, len som chcel povedat ze to funguje a bez problemov.Takto upravovane "palivo" sme davali do elektrocentraly a do jedneho vehikla v dalekej zemi ale to uz o inom...Kazdopadne po upravach velky rozdiel medzi naftou a fritakom nie je.A pre rolnikov a podobne je to alternativa ale na to treba zmenu legislativy atd.Kazdopadne ak nemas ani potuchy o zlozeni,chemii atd neodsudzuj to :zg282:
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

cviro, ozaj sa budes ohanat takym chabym argumentom "co predpisuje vyrobca"? vyrobca tiez predpisuje nevymienat olej v prevodovke, tiez predpisuje dlhy vymenny interval oleja v motori...

a co bionafta? ta myslis, ze je taka ista ako ta bezna z rafinerie? skus nastudovat.

a bol si niekedy v zapadnejsich krajinach? lebo tam je jazdenie na olej uplne bezne. dokonca si predstav, ze na ebay kupis filtracny set, cez ktory mozes tento vyfrit prehnat. a dokonca maju tam aj montazne sady do aut, ktore vlastne len vyhrievaju filter v zime, aby olej netuhol.

mozes si rozpravat co chces, ten mercedes v hodnote 1000 Eur (nie top stav!) na ten olej niekolko desiatok tisic kilometrov odjazdi a potom sa zostrotuje. doma je usetrene a to je podstata celej veci!
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

o aute na olej je to tu každý rok opakujúca sa téma, teraz prídu tabletky, potom aký olej do auta, v zime zase akumulátor a nemrznúce zmesy.

...á objavil śom ..heuréka, som vynálezca... lol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

CR vstrekovače odchádzajú kvôli nedostatočnej mazacej schopnosti našej nafty takže na olej by to mohlo byť oukej, nie? :41c2:
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

cviro123 napísal:Patrol: "ozaj sa budes ohanat takym chabym argumentom "co predpisuje vyrobca"? vyrobca tiez predpisuje nevymienat olej v prevodovke, tiez predpisuje dlhy vymenny interval oleja v motori..." Toto myslis skutocne vazne? To co porovnavas? Chaby argument? Do diesla nafta? Vies co zahod vsetky manualy od auta nepocuvaj vyrobcu co ti hovori a co tam pise naco? vsak on tomu nerozumie. Postavte sa po jednom pred vsetky pumpy s cedulkou naco Vam naftu. Olej z McDonaldu ten najvacsi zazrak pre vase dieselove auto a hlavne lacny takze oddnes jazdite zadarmo a budu rozdavat nobelove ceny. Precitaj si nieco ty o common-railovom vstrekovaci co je to za masinka o preco tam ma ist cista nafta ked uz si obhajoval aj do toho ten zazracny fritak. Aby niekto nedostal chory napad potom co tu bolo napisane a on si to precital, ze to je ta spravna lacna volba. A daj ake este existuju zlepsovaky o ktorych vyrobcovia dieslov ani len netusia.
Ja co porovnavam? Si pozri svoje prispevky, len same "co predpisuje vyrobca...".
A ten Common-Rail som uviedol ako extrem, nikoho na to nenavadzam, ale pri starom Mercedes motori to moze byt uplne v pohode a to mi nevyhovoris. Kludne si bud blba ovecka, ktora sa podriaduje systemu a pozera len do manualu, lebo len tam su "mudrosti".
ides sa tu dorabat, ako keby si mal nejaky ultra super specialny Mercedes, ak ho mas, super, gratulujem ti, tankuj tam premiovu naftu, pouzivaj najdrahsi olej... ale zmier sa s faktom, ze sa potom najdu aj taki, co to maju ako pracovne auto, co odvezie robotnikov, maju pristup k oleju a zariadia si tankovanie nim. Budu jazdit a setrit...
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Oslavujme ta, lebo tvoj Mercedes zerie 20 litrov benzinu... :28b7: kde si na to vobec nabral? :d :D

ty si fakt citlivka na Mercedesy. JA ICH MAM RAD, ale uvedomujem si aj ich hodnotu - ked sa predo mna postavi krasna zachovala W124 s akymkolvek motorom, ocenim to, ale ked sa pristavi hrdzave auto s 800 tisic na budikoch, tak by mi ten olej v tom neprekazal.

ze som prehliadol zadavatelovu pripomienku o vystavnom kuse to neriesim, tato tema sa tykala vseobecne W124 na olej, co som aj popisal - vid. "pracant".

a nekonci so mnou, s tebou sa tak dobre pise :3dcline:
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

kamaráti a v čom je plodná vaša debata, okrem toho, že sa už znevažujete?

Vôbec nie je dôležité, kto má väčšie ego,ale dôležitá je veľkosť srdca.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

nechcem nikoho znevazovat, urazat...

ale niekedy mi to proste neda, ako podaktori ludia ziju v snoch o svojich autach. OK, W124 je uzasne auto, ale obcas existuje moznost, ze to je len (pracovny) nastroj a pokial sa da usetrit na niecom, preco to nevyuzit?

rovnako ako ked sa tu rozplyvaju nad tym, ze si niekto kupi Mercedes 500vku a da si tam LPG. NO A CO?

chlapci, blizi sa velka hospodarska kriza, setrite si, co sa da, potom to premente do niecoho istejsieho a to bude najrozumnejsie ;)
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

priatelu, ty si nejak MIMO!
to, ze to obhajujem, neznamena, ze to praktikujem. nemam na to auto, mam moderne diesle, do ktorych to nelejem, ale pri starom mercedesy by som o to nemal starost! uz to konecne pochop a prestan sa odvolavat na mna, ze nemam prachy na servis a toboz na palivo!
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Si ty v poriadku? Bez urazky, ale naozaj si? lebo uz nejaku chvilu sa mi to nezda.

Kde som napisal, ze ja to praktikujem? Vyjadril som sa, ze do stareho Mercedesu rady W124 v tom nevidim problem, napisal som, ze poznam aj pripad, ked to islo do common-railu a vydrzalo to, ale ziadne navadzanie v tom nebolo, len som na to poukazal, lebo ty stale svoje "ze nafta nie je olej a podobne".

-"cukrar obhajuje operaciu mozgu"
-"porovnavanie paliva v diesel motore z roku 1985 a z roku 2009"
fakt obrovska podobnost v tvojom prirovnani :d :D

a nakoniec to len zabijas nezmyselnymi a trapnymi nahrazkami, ze ludia prestanu menit olej a podobne. nechces ma obvinit, ze niekto zjazdi gumy az do hladka? asi tiez za to mozem ja, lebo som sa zastal oleju namiesto nafty :d :D

darmo sa tu budem s tebou bavit, ty sa budes dalej hrat na nieco specialne, lebo tvoj Mercedes zerie 20 litrov, ale ked sa uz rozhodnes niecomu priucit, pozri si diesel-power forum, tam su ludia, co prevadzkuju jazdu na olej dlhe tisice kilometrov.
zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

MEDO 124

Príspevok od používateľa zeon »

čau Jarri 1,takto vôbec nepatrim ku Košickym čavom vlasy mam dlhšie,tažko robim,a hudbu nahlas nepočuvam,a čo sa tyka,M B,
Na rastliny olej tak som od toho upustil po čvirovom si pisani,aj ked to nieje až tak blud, kamarat taxikar v 90tych rokoh takto jazdil 6 rokov na svojej jette 2 a nič tomu autu nebolo,až do toho času kym neskončila na stlpe verejneho osvetlenia.tak si ešte do tejto temy pošprtaj a a možno na 50 perc zmeniš nazor,ja som od toho upustil len preto,že shanam vystavy kus,keby som shanal nejaku šajtu s konca 80tych rokov a 400tisic najazd,tak kludne do toho idem,aj napriek všetkym,predpisovo žijucim ludom ku ktorym patriš aj Ty.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Človeče Zeon ešte si nezohnal dobrý kus? Nemecko je plné extrémne zachovalých kúskov, akurát sa Ti to o nejakú tisícku predraží, ale aspoň budeš mať záruku, že história auta pasuje. A nielen to...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Výstavný kus ? A akú mienku o tom výstavnom kuse budeš mať ak sa dozvieš že šiel roky na hranolkový sajrajt ? Budeš ho považovať aj naďalej za výstavný kus ?!
Každý výstavný kus ktorý ním aj bol,sa na SVK stane ...škoda reči
Tento nádejný výstavný kus bude za rok za dva hodný iba výstaviska Letanovce

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných