Pohon na vstupnú bránu - vaše skúsenosti

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Pohon na vstupnú bránu - vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa bombalino »

Čaute.
Chcel by som sa poradiť ak má niekto skúsenosť,akú značku pohonu na otváranie vstupnej brány z tých stoviek ponúk si vybrať.Nerád by som investoval do nejakého shitu a predajcovia ako pri všetkom Vám pravdu nepovedia,ale každý chváli svoj produkt.Ide o to aby som aj za pár rokov dokázal pohon niekde servisovať prípadne dokázal kúpiť nový ovládač a pod.Poraďte nejakú dobrú značku .Cena tak cca 500 eur.Jedná sa o dvojkrídlovú kovanú bránu jedno krídlo cca 1,8m.
Ďakujem.
pyton123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 16.05.2010 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pyton123 »

jednoznacne NICE.mam ju 7 rokov a ziadne sklamanie.maju ju aj kamosi a tiez bez problemov.
PPoliak
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2008 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PPoliak »

Tiež mám NICE a som spokojný. Mám vstupnú dvojkrídlovú a dve samostatné roletové brány a všetko funguje v pohode. Má to asi 2roky. V starom dome som mal tuším MARANTEC asi 7 rokov bez poruchy a ten chalan čo to montoval mi teraz ponúkol NICE že má s tým dobré skúsenosti tak som to nechal naňho. Tiež bolo pre mňa prioritou aby som mal zabezpečený profesionálny servis ak bude niečo treba. Robí okolie PD p.Bezák 0904332623
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Tak trochu k teme, mne sa pacila taka vec co maju v jednom hotely a urcite aj inde. Nepotrebujes ovladac na otvorenie, ale si zavolas mobilne cislo a ak si v zozname tak ti to otvori branu.
Prakticke je to v tom ze mobil ma uz kazdy kto moze mat ten ovladac.
Nevyhodu som zatial neobjavil, mozno cena. Prinajhorsom otvoris rucne ked nebude mobil poruke.
Mozno aj samotny NICE ma taku verziu s GSM modulom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

V tom hoteli to chápem, nadoma ale troška nepraktické...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

V baráku máme NICE zdvíhaciu.cca 10 rokov. Dialkovače vydržia ozaj do blba aj celkovo elektronika ,ale brány sa kazili čo sa týka pohonu furt. Ale je zas pravda že je to brána zrejme určená do RD kde má 4-5 zdvihov za deň a nie do spoločnej garáže kde ich má 50-60. Praskali odľahčovacie pružiny, trhali sa lanká , vybehalo sa plastové ozubené kolečko pohonu, ktoré ťahá reťaz a tak furt dokola.
Ale pri posuvnej taký problém nebude.
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

To ovládanie na mobil je už celkom bežné a zadarmo -len prezvonis .jeho cena cca 140€ čo neni až taká tragédia. Pohony kúpiš najlacnejšie asi na www.umakovshop.com , veľkoobchod je veľakrát drahší napr. Triton ba. Umakov je cez web o cca 10% lacnejší ako v kamenej predajni.
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Niekolko rokov mame doma na dvojkridlovej brane CAME, taktiez bez problemov...montovali sme si ho sami a kupil som ho z intrernetoveho obchodu, naklady sme mali nejakych 550 eur aj s kablami, kym specializovana firma si pytala nieco cez 1000 eur...

Medzi najrozsirenejsie znacky u nas patria tal. CAME a NICE, no postupom casu ich vytlacaju lacnejsie znacky do velkej miery taktiez yvrabane v taliansku, no neverim, ze aj tie lacnejsie budu nejake smejdy, no bez nejakych referencii by som asi tiez radsej priplatil za CAME alebo NICE...
milaanb
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.01.2019 07:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milaanb »

Nazdar, ja mám mám pohon LiftMaster pracuje spoľahlivo a hlavne potichu. Predošlý pohon bol veľmi hlučný a často "preskakoval" ale s týmto som nadmieru spokojný. Starý pohon za nový mi vymenila firma branyservis.sk + mám kutomu aj servis. Ak ešte nieste rozhodnutý ja by som išiel dotoho lol :28b7: :41c2:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Máme na našej firme samonostnu posuvnú 12m bránu (8m prechod) s pohonom CAME, funguje to super, dali sme tam aj maják dosah dialkoveho ovladaca cca 150 metrov,gsm modul sme nedavali,pozor radsej predimenzovat pohon vzhladom na hmotnost brany, kupovane v Umakove ten mame asi 300m od firmy... Na zhrnovaciu branu sme dali Hormann ten mame 7rokov bez problemov, je na tlacidlo v hale, v pripade vypadku prudu je tam kovova retiazka, da sa doobjednat aj dialkove ale neriesili sme to, rozdiel medzi cenou Horman na SVK a poliakom Horman bol pri brane o velkosti 325x325cm 3500eur vs 2300eur... Prisiel a nsmontoval to poliak... Nasi uz nevedia od rozkose co pytat za montaž, pritom ta brana mu pride z Nemecka rovnaka na Svk alebo do Polska, pritom Horman mane 150m od sidla firmy, avsak ochota vlastne neochota majitela grandiozna tu v nadom meste...
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných