Skoda Octavia II - problem s autoradiom

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trickerko
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2012 12:05
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - problem s autoradiom

Príspevok od používateľa trickerko »

caute,

mam problem s tymto auradiom http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/14 ... ia-2-3.jpg a to taky ze nevsiakne cd do seba. semnzor nebude pokazeny lebo sa mi uz stalo ze cd preistotu neislo von to som mechanicky odstranil a doteraz vsetko fungovalo ok a terza zase neislo von odstranil som ho ako predtym ale teraz mi nechce vsiaknut ziadne cd dnu. pride mi to ako keby bol pokazeny mechanizmus ktory to potiahne dnu ale to je moj lajcky pohlad... viete niekto co s tym ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Zdar,

Nech to znie akokoľvek divno, uisti sa, že tam nemáš zaseknuté ešte jedno CD. Najlepšie tak, že rozoberieš tú hornú lištu nad rádiom a pozri sa, či tam neuvidíš CD...

[img]http://imgupload.sk/images/w/w/wwsdhrek5i27gl9bppz9.jpg[/img]

Pokiaľ nie, tak skús reset rádia...
trickerko
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2012 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trickerko »

no ved vravim ze som to mal rozobrane. cele radio takze neni tam nic. reset radia urobim ako ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Pokiaľ nenájdeš tlačitko napr. na zadnej strane, najjednoduchšie odpojením napájania + poistky na 30-60 sekúnd. Vymažú sa ti ale uložené stanice...

EDIT: Ešte mi napadlo, ak odpojíš napájanie, pravdepodobne budeš musieť zadať kód rádia po opätovnom pripojení... Pokiaľ ho nemáš, radšej sa do toho nepúšťaj. Aj tak neviem, nakoľko by ti to mohlo pomôcť... Rádio by síce mohlo prebrať pokiaľ ide o nejaký SW problém, ktorému by pomohol restart, no môže ísť aj o mechanickú poruchu prehrávača...
trickerko
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2012 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trickerko »

no na zadnej strane nie je ziadne tlacitko na reset... vypojene som ho mal x krat kedze som cele radio rozoberal ako som spominal. po dopojeni mi ale vsetko ulozene aj ostalo tak ja uz neviem kks. serie ma to lebo hudbu pocuvam stale.. samotne radio antena ide ale to s cdromkou bude neco...
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tak každé rádio má detekciu zasunutia CD buď mechanickým alebo optickým snímačom. Možno je vadný ten... Obávam sa ale, že to si doma sám neopravíš...

A ktovie či niečo neodišlo práve tým, že si niekoľkokrát CD vysúval mechanicky...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Daj to dakomu kto je ako tak v obraze čo sa týka takýchto elektronicko-mechanických vecí....môže blbnúť mikrospínač ktorý detekuje polohu CD mechaniky....ale aj kopec iných vecí.A môže to byť aj závada čisto mechanická.
trickerko
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2012 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trickerko »

no uz mi to zareagovalo na polohe vysunut ...ale vysunie sa to iba kusok drzia to cd po bokoch take umele zarazky. j uz som zohnal eutoelektrikara ale takeho co venuje tymto veciam konkretne ale tak chcem to najprv takto poskusat aby som zbytoc ne neprecestoval atd.. ak mate este nejake napady tak sem snimi
weinwurm12
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.09.2013 17:52
Zdieľať na Facebook

čaute

Príspevok od používateľa weinwurm12 »

Môj problém je žen som si kúpil autorádio nieje to original colombus, ale niečo medzi tím... No problém spočíva že ked zapnem klúčik do prvej polohy, tak rádio sa zapne chvilku hraje potom samo vypne a zase zapne takto to opakuje dookola. Ale ked naštartujem tak ide v kuse bez chyby.... čo s tým??? Dalšia otázka ked naštartujem, tak automaticky mi zapína mapy prečo??? musim počkat nech načíta a ukončit celí procez až tak sa dostanem na rádio.... dakujem za odpovede a radi
weinwurm12
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.09.2013 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa weinwurm12 »

oks ked tak pošlem aspon foto z neho
dudac
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.03.2009 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudac »

Zdravim neviete niekto zistiť kód radia Swing z Octavia 2?Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných