Mercedes R trieda - kupa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gastor
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.03.2007 14:17
Zdieľať na Facebook

Mercedes R trieda - kupa

Príspevok od používateľa gastor »

Ahojte chcel by som sa popytat na akekolvek skusenosti, rady, poznatky co sa tyka R triedy. Nakolko zvazujem jeho kupu jedna sa o model R 320 CDi, ak sa bude dat bez vzduchoveho podvozku. Jedna sa mi hlavne o velkost t.j. vyuzitie kufra a to ze tusim kazdy model je 4 matic...
dakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

také auto by som bez vzduchu nechcel. To má byť komfortná kára a pri tej váhe je to bez vzduchu degradácia. Pokial je strašiak cena servisu, tak toho vzduchu by som sa bál najmenej.
gastor
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.03.2007 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gastor »

Prave pred tym vzduchom ma varovali ze je to kazove, len preto som chcel bez vzduchoveho podvozku...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ano, lenže eRko bez vzduchu už nie je Rko.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

eRko bez vzduchu je éRless... :-)
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Takze airmatic bol tusim volitelny.. no co sa tykalo prevodovky R-ko malo 7G.
4matic tiez tusim nebol vsade.
Inak co som od asi 2 majitelov pocul bolo ze 5te dvere dole hrdzaveli.
Vnutorne sa dost lisili lebo na zaciatku boli 4/6 miestne novsie verzie boli 5/7 miestne.

Osobne ak by som uz mal riesit Rko tak urcite long verziu.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

cviro123 napísal:... je to vzduch a na tom polozene velke a tazke auto tak urcite to ma svoju zivotnost....
Všetky ťažké nákladiaky nad 18t majú všetky pneumatické pruženie a mnohé aj pod 18t. A nie je to poruchové pruženie. To s váhou nesúvisí. Problém j ev elektrike ako je to so všetkým, lebo všetko, na čo stačí úplne blbá mechanike, je dojebabrané elektrikou. A čím drahšie auto, tým lacnejšia elektrika predávaná za šialené peniaze. Pneu pruženie je skrátka niečo navyše oproti iným autám a tak ako všetko aj toto potrebuje svoju údržbu. Tak ako má motor nárok na obmedzenú životnosť, tak je to u všetkého.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemyslím, že najväčší problém je elektrika, minimálne u koncernu nie. Tam je problém s deravými mechmi, ktoré kompresor musí neustále dofukovať na čo nie je stavaný...
gastor
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.03.2007 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gastor »

dakujem za poznatky, nakolko kamarat mal Ecko na vzduchu viem co ho stali opravy, kvoli tomu som to chcel riesit bez vzduchu, jedna sa mi najma o priestor a 6/7 miestnu verziu...
gastor
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.03.2007 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gastor »

Co sa mi na tom aute paci je pocet miest na sedenie, priestor, 4 matic a 7 G tronic. Mal som X5 a bohuzial mi bol kufor maly, zrejme sa teraz vsetci do mna pustia ale ten kufor bol proste maly, ale kedze kazdy mal SUV tak som si ho aj ja zadovazil hoci jeho vlastnosti v terene som nikdy nevyuzil a jedine co mi na nom vyhovovalo bolo 4x4 z toho dovodu chcem teraz riesit Rko
icoo
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 18.09.2006 20:43
Bydlisko: Kocúrkovo
Zdieľať na Facebook

R320 CDI Long

Príspevok od používateľa icoo »

Má ho kamarát, r.v. 2007 (kúpené v SR v MB na zlatých pieskoch, kupoval nové tuším 2 200 000 SK), R320 CDI Long s chróm paketom na vzduchu. V lepšom aute som sa ešte neviezol, to pohodlie, miesto, kultúra vozenia je perfektná. Aj keď to nebol úspešný model pre mňa je to v súčasnosti ako spadli ich ceny jedna z najrozumnejších možností kúpy auta v danej cenovej hladine..... teraz bude mať 160 000 km (práve končí bezplatný servis), 3 mesiace dozadu sa menil predný vzduchový tlmič - najprv sme objednali repas z USA (kvoli cene) - nahodil sa na auto a ups fučal....., potom ostávalo jediné kúpiť ho tu - tuším sa zohnal sa za cca.1200 EUR (myslím, že z druhovýroba konkrétne na tento diel ani neexistuje), takže to bola jediná väčšia investícia....ináč zatiaľ problémy dá sa povedať žiadne, raz sa nám na tom v DE stalo, že auto úplne stratilo výkon a nevedeli sme ísť ani 90km.... po odstavení auta a vypnutí motora a opätovnom naštartovaní sa závada "odstránila", v MB nevedeli prečo..... No či si to už teraz nezačne pýtať nejaké investície nikto nevie.....predpokladám že skôr áno ako nie, ale s tým musí človek rátať keď si ide kupovať prémiovku za naozaj smiešnu cenu oproti pôvodnej hodnote...... On má ešte verziu kde vzadu nie je lavica ale tiež dve samostatné sedadlá.... Ak by som nestaval dom tak už mi niečo také stojí na dvore :-) Osobne kúpu odporúčam....
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných