Subaru Impreza WRX - Váš názor.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas1400
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 01.03.2012 18:31
Zdieľať na Facebook

Subaru Impreza WRX - Váš názor.

Príspevok od používateľa lukas1400 »

Zdravim borci. Na zaciatok uvediem, ze to auto nemam v plane kupovat, ani nim nejazdim, cize ide tu len o moju zvedavost. Ako kazdy spravny chlap, tak aj ja sa zaujimam o auta. Subaru Impreza WRX tretej generacie. Co hovorite na ten motor hlavne co sa spolahlivosti tyka /2.5T 169 kw/? Clanky, recenzie, testy uz mam zhltnute, ale o spolahlivosti samotneho motora ani tuk. Niekde som cital, ze 2.5 T vo wrx po 2005 sa treba vyhnut... Je na tom nieco pravdy? To auto ma zaujalo hlavne vsestrannostou pouzitia a zabavy, nakolko sti je trosku /trosku viac/ ina liga pre specificku skupinu motoristov. Vopred dakujem za Vas cas a poprosim odpovede len od ludi, ktori sa rozumeju. Vdaka :2f93:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Motor má trochu poddimenzované piesty, ak sa s ním jazdí viacmenej hobby tak relatívne problém nemá, ale kto si také auto kupuje mu dosť často dá aj naložiť. Tak isto je rozdiel či jazdí na seriovom výkone alebo ho dal zvýšiť. Najrozumnejšie riešenie je vymeniť piesty za kované, čo pri cene auta nie je žiadna tragédia a je na dobro pokoj, tak že záleží aj aký kus kúpiš tak ako môžeš kúpiť kus ktorému bolo nakladané a má seriové piesty tak isto môžeš kúpiť kus kde to majitel vymenil aby mal istotu že ho neprekvapí problém.

EDIT: nechápem ale prečo sa pýtaš tu a nie na nejakom Subaru clube, v zrozumitelnom jazyku ich máš 4 , tam stačilo čítať, určite by si našiel
lukas1400
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 01.03.2012 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas1400 »

V prvom rade dakujem za odpoved. Neubranim sa otazke kolko? Cca aka cena vymeny piestov? Material + praca. Viem, ze je to diskutabilne, preto som uviedol "cca".

>neber to v zlom, ale to, ze ma zaujimaju auta neznamena, ze poznam vsetky fora, cluby atd... Tu som jednoducho registrovany a preto som pouzil toto forum.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Môžeš si vybrať či len piesty , či set vrátane ojníc... http://realstreetperformance.com/store/ ... -block-71/

EDIT : tak potom nechápem že si nemal problém nájsť testy , recenzie , ale na žiaden klub si nenarazil, ved všetko sa dá nájsť behom pár sekund cez Google
crocop
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 08.09.2008 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa crocop »

kamos ma(l) 2010 STI....az kym mu motor neodisiel do vecnych lovist

doteraz sa sudi s dealerom
AccordD
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.07.2007 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AccordD »

WRX a na seriovom vykone ti vydrzi na seriovych veciach, ked niekto do toho sprtal, to uz je druha vec
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Už som tu písal...

Subaru Impreza WRC /chipnutú/ vlastní p. Verner z Červeného Kostelce

majiteľ fy VERNER

Googlit a pýtat sa ...
AccordD
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.07.2007 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AccordD »

aký to má súvis s témou? Impreza WRC je kapanek ine nacinie ako Impreza WRX....
2.5 T v Sti na seriovom vykone t.j. 280 koni sa niekomu rozpadli a menili ich na zaruku, niekomu vydrzali aj 150 tis km, nikomu vydrzali jazdit aj 350 koni...
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

lol Subaru je drak, aj keď strašne škaredý.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale co lol ta kara je zlomitelna ako vsetky 2 litrove turbobenziny z 90 rokov od inych znaciek.co to potom kazdy vychvaluje ze je to nad vsetko.no ja dam tym chvalenkarom.a mne sa smiali ze co to chcem kupit za vrak.
Togh
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31.05.2005 00:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Togh »

2,5 T /169kw (či už wrx alebo forester) bezproblemov spraví 300 tis km a aj viac ...staci poctivý servis ..a sledovať olej ..a castoho menit ..vzdy zahriat a dochladit motor ...piesty by som riesil az ked by bola zvýšená spotreba oleja ... Piesty slusnej kvality stoja cca 450€ a a viac (wiseco,manley,CP...) a kupich ich aj v ČR..a tolko cca aj výmena .... jednak budes mat potom pokoj a znesie poriadny výkon
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní