Jeep Grand Cherokee 2001 Svieti kontrolka airbag

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Prosim neries o com tocim, ale asi si expert co ma k teme co povedat, tak ocakavam ze mi to vysvetlis.
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Zadavatelovi temy by som odporucil ist si radsej po radu na specializovanejsie fora napr. JeepForum.cz, na tomto a podobnych forach su ludia ochotni a urcite fundovanejsi ako tu. Vedia poradit alebo odporucit postup hadam pri kazdom probleme ako aj pomoct s nahradnymi dielmi a podobne. Tu si budu akurat utahovat z toho ze mas jeep a hlbsie do vrecka, kazdy si tu mysli ze ked mas jeep si zakonite za vodou (proste ovce). Malo ludi tu pochopi ze vacsina majitelov 12 rocnych grandov niesu milionari ale fanusikovia, ktory si auto opravuju svojpomocne a maju z neho radost.

To uz som ale velmi odbocil, kazdopadne plati prvá veta.

A k teme, grandy v tychto rocnikoch mali vseobecne problemy s elektronikou, ktora casto haprovala. Ja som si s mojim starym grandom kedysi uzil svoje co sa tyka elektroniky, ci uz sa jednalo len o haprovanie elektroniky v stahovani okien ale aj rovnako tebou spominane svietenie airbagu, treba ist po kabli kontrolovat s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou sa jedna len o drobnu chybu "na kabli", ak si trosku zrucnejsi zvladnes to sam ak nie skus najblizsieho mechanika.

Zelam ti vela stastnych km.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

ivanss napísal:Tu si budu akurat utahovat z toho ze mas jeep a hlbsie do vrecka, kazdy si tu mysli ze ked mas jeep si zakonite za vodou (proste ovce)
Ovca si jedine tak ty! Nikto si nemyslí, že má byť za vodou, ale aspoň na diagnostiku by mu malo zostať! :angry:
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Presne o takychto a aj konkretne tomto mudrlantovi som hovoril. Ako vidis sam je tu vysoka uroven diskusie.

ale aby som aj reagoval vazenemu neomylnemu kolegovi nadomnou :
Kde v prvom prispevku vidis napisane "nemam na diagnostiku." ? Mne sa zda ze nikde, preto verim ze na tu diagnostiku by este naskrabal.

Inteligentna odpoved by bola - auto do servisu davat nemusis len skoc k niekomu kto ti urobi diagnostiku popr. sa ti pozrie na kabelaz, to ta draho urcite nevyjde.

A bolo by po diskusii, namiesto toho sa tu zacne debata o vystrelovanie airbagu v zakrute a vysmievanie za to ze "naco mu jeep ked na to nema" a pod.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Jeep Grand Cherokee 2001 Svieti kontrolka airbag

Príspevok od používateľa cicmanec »

subin napísal:Do servisu mozem ist az o mesiac po vyplate
Máš pravdu, že nemá na dignostiku tam naozaj nikde nepíše...
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

No veru ze nie, nepise. To co napisal by sa dalo chapat ako ze nema momentalne vacsi obnos penazi, ktory by v pripade pristavenia auta do servisu a pripadnej opravy o ktorej nema ani potuchu kolko by mohla stat musel investovat. Preto ho zaujima ci "na tom " moze jazdit kym ten obnos penazi mat bude a potom uz auto poputuje do servisu bez ohladu na to kolko bude servisny ukon stat.
Tak som to pochopil ja z mojho no offence pohladu, ktory tu mnohi postradaju.

V tomto pripade by bola adekvatna odpoved ta ktoru som uviedol v mojom predoslom prispevku.

ale to uz sme v rovine teorie o nicom resp. o niecom uplne inom ako bola tema, prax je taka ze elektrika na jeepe gran cherokee WJ bola problemova skoro v kazdom kuse, cize by som sa uberal tymto smerom (chyba bude najskor v kabelazi a chybnom, porusenom kontakte) takze prajem prijemny den.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len tak pre zaujímavosť by som rád vedel aká je pravda ak má autor témy na to gule. Lebo ja keby som na tú diagnostiku mal tak na ňu idem hneď, aby som vedel či je to niečo vážne a potom by som zhodnotil či mám aj na opravu...
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Tak to by som aj ja rad vedel, mal by sa chlapsky vyjadrit ako to myslel nech tu neteoretizujeme.
S tym co si pisal dalej do bodky suhlasim, len nie kazdy takto uvazuje ako vidime. Ja verim ze potreboval len usmernit.
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

oki ludia dakujem, za infomacie, mna hlavne zaujmalo ci to ma nieco spoloce s air. alebo nie.
A jetzt k ostatku co sa tu pisalo a na com som sa dobre posmial :D. CO viem, ye moje auto je v dobrom stave, jazdi na tom zena s junirom kazdy den do skolky a do prace, auto papa okolo 16L/100Km ,ale je to bezpecne auto a tak mi to je jedno co to zere, kupoval som ho, ako nove a doviezol som si ho z Kanady do Nemecka a potom do BA a to auto mam rad aj ked uz je stare, je to JEEP a to je pre mna USA :D. Do aut som lajik a preto sa radsej informujem na fore, aby som aspon sa trosku dozvedel co za chybu to je, co som nasiel. Ci mam problem s opravou tohoto auto Vas ludia neviem preco trapi. Neviete kolko zarabam a podal mna zarabam dobre a viem, ze ked po vyplate to dam do servisu, tak ten mesiac nebudem mat probme zaplatiti vsetky ucty :D ked vas toto tak zaujma.
Tak naozaj dakujem ludom co mi tu nieco napisali a je jedno ci to bolo k teme, alebo nie. Auto radsej pouzivat par dni nebudeme doma a dam zene moje Volkswagen CC co som len tak pre info kupil pred mesiacom :D a to pisem preto, aby som potesil, tych co tu pisali tie blbosti .
Ps. pardon za pravopis, ale pisem to tu cez mob. a nechce sa mi to opravovat.

dik
Peter
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Gratulujem k CC, skoro som sa pokakal, že máš také auto! :300f:
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

cicmanec
dik, je na leasing a ma uz 75t KM, ale mne to staci :)
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

subin, skús si po sebe prečítať. NIe, nejedná sa o preklepy, gramatiku, ale o myšlienku a tá je strašne moc protirečivá. Vyšlo mi ale, že je dôležité sa pochváliť.

Veľa šťastných km a spokojný návrat domov k rodine a pre tvoju rodinu prajem hlavne bezpečnosť o ktorej píšeš, ale tak strašne protirečíš. To je tá tvoja pýcha mimo realitu.
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Tak teoretizovanie bolo zbytocne, toto bude specialny pripad :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

moddoc napísal:Neexistuje absolútne ani najmenšia šanca ze to môže za jazdy predsa vystreliť ??
Ak nebolo zasahované do originálneho systému umelo po rôznych opravách,tak nie je ani najmenšia šanca že to vystrelí samo.
Procedúra ktorá predchádza odpáleniu je velmi sofistiková a musí byť splnené veľa podmienok.Nie je možné a ani nemá zmysel tu preberať algoritmy RJ už aj ohladne preto lebo jednotlivé značky sa v detailoch a vo vyhotovení líšia. Samozrejme sa systém stále zdokonaľuje a myslím žeby padla sánka a tak trochu zastavil rozum ak by sa ľudia oboznámili zo systémom používajúcim dnes napr. Audi. Je to niekolkonásobne istené,a pre zjednodušenie si treba predstaviť ako by ste boli pokojný že sa vám samovolne nespustí štartér,ak by ste mali odpojený nie iba plus,ale aj mínus pol. Spomalenie nutné na aktivovanie je tiež kontrolované kombinovanými spôsobmi vrátanie piezoelektrického senzoru. Väčšina vozidiel používa ako minimum rýchlosti potrebnej k aktivácii rýchlosť 20 km.
Čo sa týka guličky v gelu,nuž neviem,mám airbag materiál cca 900 strán informácií všetky svetové značky,nič podobné som tam predbežne nenašiel. Staré systémy používali jazýčkové relé uložené v sklenej trubici a na nej presuvný magnetický prstenec proti pružine.

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní