Škoda Octavia II RS TDi 2008 + názory majitelov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v tej poslednej vete nemas pravdu.

A prave na to som ta chcel upriamit. Ludia si mylia ten "turbokopanec" co na dieslikoch nastava pri radovo 1700rpm a trva do zhruba 2700rpm so zrychlenim - POCITOVO ta to oklame ale ver mi ze na stopkach nameras nieco dost ine.

Benzin s 250Nm na 6000rpm ma daleko vacsie pruzne zrychlenie (na akomkolvek prevode, za predpokladu ze odprevodovanie je rovnake ako diesel) ako diesel co ma 320Nm na 2000rpm alebo tesne pod nimi. Akurat ten benzin treba srobovat na vyssie otacky co so sebou prinasa vela sprievodnych javov, napriklad skutocnu radost z jazdy a perfektny zvuk. Ale benzinove auto predbehne diesel vzdy, za predpokladu porovnatelnych vykonov cize cojaviem 130kW benzin a 137kW diesel. Dovodom su daleko vacsie otacky na ktorych dosahuje ten tocivy moment.

Zober si 1.4Tfsi od Folcgagenu, ma to 200 koni a zober si akukolvek 1.4diesel. Neporovnatelne. Tak musime porovnavat rovnake veci, napriklad 1.4tfsi 200 koni a 3.0d 220 koni. Pozri parametre. Audi a6 3.0tdi a oktavia 1.4tfsi, viem ze su to uplne inaksie auta a inak odprevodovane a inak tazke a inak pohanane atd, ale chapes co chcem naznacit.
juraj351
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2008 00:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj351 »

Jasne viem co chces povedat ale myslis si ze tocivy moment o sile 350Nm preneseny na vozovku je menej ako 280Nm neviem neako mi to nejde dohromady podla mna diesel dokaze vyvinut vacsiu silu a tym auto pohnat viac a laksie ako pises pri nizsich otackach ako benzin ano beriem benzin ma vyssi potecial a cize dokaze na jednej rychlosti potiahnut dlhsie ako diesel ale myslis si ze to je rozlucka v spatnom zrkadle nadobro ani by som nepovedal pozri tento sprint co robil diesel power TFSI vs TDI obi dve cca 200PS celkom zaujimave zistenie ze TFSI ostava pozadu nemyslis ?? ja mam osobnu skusenost v beznej premavke ze pokial objeha auto benzin a ja na TDI tak ked narovnako vystartujeme ano ma na mna naskok ale ako je mozne ze podradim pridam a ked zaradim vyssi stupen zatial co on to toci na jednej rychlosti sa priblizuje viac ako by som si zelal ?? podla mna jednoducho ked preradi on tak zas potrabuje cas kym motor vytoci aby to mohol roztiahnut zatial co ja dam nohu z plynu a ked ho dobehnem mam akurat otacky okolo 1800 a motor v naprostej pohode zatial co on to rve na 6000. Niesom zastancom ani nafty ani benzinu na elektro - motor nema ani jedno lol skusal niekto niekedy dobehnut trolejbus ked sa rozbehne naplno?? :) ja uzivam auto na pracu a sluzi mne nie ja jemu ale myslim zi ze tvrdit s naprostym presvedcenim ze benzin je lepsi ako tdi je trosku odvazne

http://www.youtube.com/watch?v=3xxbQPpGkNs
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

bohužiaľ to nejako neviem nájsť, ale robili testy práve octávii RS žltej a červenej. TDi držalo krok iba zo začiatku potom ju turbo benzín úplne prevalcoval. Možno ak to nájdem, tak ti to pošlem.

Ak by si išiel orať s RS TDi tak má viac sily ale na jazdenie ti treba zrýchlenie a pružnosť a tu TDI pohorelo :-(

A nemôžeš porovnávať upravené RS Tdi so sériovkou !!! RS benzín. Ak by upravil benzín, tak tiež by to bolo o niečom inom !!!!

Neviem nájsť video porovnanie, tak aspoň testovka:

http://www.autoweb.cz/skoda-octavia-rs- ... us-benzin/
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak podarilo sa
http://www.autotube.cz/autotest/64-skod ... video.html

a pozeraj poriadne !!!!
juraj351
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2008 00:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj351 »

Tak je jasne ze voci tomu sa neda oponovat :) ale aj tak ja ked budem vyberat nove auto tak to bude TDI lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

280Nm na 5500rpm je daleko viac ako 300Nm na 2000rpm.

Co myslis, preco maju motorky par Nm ale na 13000rpm ? Preco formule tocia 18000rpm ? Lebo spravit turbodiesel do formule s 2500Nm na 2300rpm je taky velky problem ? Nie, kvoli tomu to asi nebude ze nie...




280Nm na 5500rpm je daleko viac ako 300Nm na 2000rpm.
Vies preco ? Lebo to prve znamena priblizne 150kW VYKONU na vystupe klukovky a to druhe znamena priblizne 60kW. Ked budes ty jazdit s dieslom akokolvek chces v oblasti maxima tociveho momentu a ked budem ja s benzinom, zostanes tak strasne daleko vzadu ze normalne otvoris dvere a vystupis za jazdy co sa ti bude zdat ze stojis.


Chcel som ti naznacit ze Nm zdaleka nie su vsetko. Treba ich vediet vyuzit. Uplatnit v praxi. Dostat na kolesa.

Tiez mam doma dva turbodiesle, ale bez diskusie benzin je lepsi. Ze mame teraz najnovsie BMW M5 dieslikove ? Ano, mame. A kolko inych sportovych aut je diesel ? A aky objem ma to BMW ? Spravit rychly a pruzny cojaviem stvorlitrovy diesel s dvomi turbami nie je velky problem. Fakt nie. Ci mas 350kW z diesla (neriesime objem) a 800Nm z diesla (neriesime objem) alebo 250kW/400Nm z benzinu, tak tam uz sa ten rozdiel zotrie, to je pravda. Ale o takom pripade sa nebavime, my sme riesili normalne bezne auta a bezne objemy.

Ok, stacilo z mojej strany.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Keď som ťahal na Landcruisery (len jeden jediný raz) brzdený príves s nákladom o hmotnosti 3400kg, potiahlo to nad očakávanie dobre. Auto aj s prívesom malo takmer 6 ton. Je mi však jasné, že keby v aute bol 4.2 TD motor, ktorý by sa tak nenamáhal najmä pri rozjazde, tak by to možno išlo omnoho lepšie, aj keď má o nejakých 40 koní menej. A o tom to je :-) S dieslom sa pohnem pocitovo lepšie a pružnejšie aj s ťažkým nákladom. Preto sú dodávečky, náklaďáky a kamióny naftové. No a spotreba hrá tiež svoju rolu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spotreba a ekonomika prevadzky hraju suverenne najdolezitejsiu rolu pri nakladakoch kde je navalanych 40 ton. Preto tie vozy maju naladene prevodovky a motory tak aby isli povolenych 90km/h pri zhruba 1100rpm na poslednom prevode.

Pre nic ine. A pocitovo len preto lebo vyssia kompresia dieslu, daleko vyssi tocivy moment V SPODNYCH OTACKACH - HLADKY benzin proste potrebuje šróbovať do nepríčetna aby nieco zahral, turbobenzin je na tom skoro rovnako ako diesle co sa tyka umiestnenia tociveho momentu a jeho priebehu v otackach. Takze technicky idealny pripad je bi-turbo 7.8i 680kW/1900Nm co vsak asi nie je uplne idealny pripad ked pojdes okolo pumpy.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Juraj ja ťa neodhováram od TDI, len som Ti názorne chcel ukázať aký je reálny rozdiel :-)

Každému vyhovujé iná charakteristika vozu, iná jazdná charakteristika.

Tak ako sa hovorí, auto musí šednuc jak ric na budar.
leone510
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.07.2012 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leone510 »

Cawte. Vedel by mi niekto poradit ci Octavia rs tfsi pri nabehanych 160tis je dobra volba ??
leone510
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.07.2012 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leone510 »

Kolko vydrzi taky motor ?
leone510
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.07.2012 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leone510 »

Myslim ze by mala mat servisnu knizku..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

od toho ani nahodou nezavisi kolko vydrzi.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Máte pocit že 2,0 TFSI je zlý motor ?? Problémy mála 1,8 TSi ale 2 liter som nejako nepostrehol :-)
leone510
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.07.2012 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leone510 »

Ja si myslim ze 2.0 TFSI je dobra volba, ale predsa aj benzinovy motor ma svoju zivotnost...preto sa informujem ci niekto nemal s tymto motorom problemy....kolko mate nabehanych na svojich benzinakoch ???

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných