Združenie SOVA - Nedajte sa oklamať pri kúpe jazdenky

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Združenie SOVA - Nedajte sa oklamať pri kúpe jazdenky

Príspevok od používateľa admin »

Plánujete získať auto, ale nechcete sa stať obeťou podvodníkov? Pomôžeme vám! Riziká, na ktoré natrafíte najčastejšie, sú omladenie, zmenený pôvod auta a zmena identifikátorov...

http://www.zdruzenie-sova.sk/clanek/ned ... klamat-169

Nedávno vyšla brožúrka, ktorá chce varovať pred kúpou poškodeného či ukradnutého auta. Bude sa distribuovať na dopravné inšpektoráty a do staníc technickej kontroly. Je možné ju nájsť aj na stránke http://www.zdruzenie-sova.sk/prirucka.pdf
Má osem kapitol, ktoré sa dajú rozdeliť na dva tematické okruhy - technický a právny. Prvý vás upozorňuje na základné identifikátory ojazdeného vozidla, kde sa nachádzajú, ako sa kontrolujú, ich prípadné falšovanie, technický stav vozidla a pod. Právny okruh sa týka rizík, keď sa na kupované ojazdené auto môže viazať lízing, exekúcia, záložné právo alebo je odcudzené.
Octavius889
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.05.2009 14:17
Zdieľať na Facebook

NepoctivĂ˝ predajca

Príspevok od používateľa Octavius889 »

V podstate aj ja mám podobný osobný zážitok s nepoctivým predajcom. O aute tvrdil niečo celkom iné a skutočnosť bola po kontrole v servise o niečom celkom inom. Auto búrané, striekané a demontovaná predná náprava po nehode. Ale podľa jeho vyjadrenia nikdy búrané a striekané. Od vtedy odmietol akúkoľvek komunikáciu a všetko ukončil slovami "je mi to ľúto".
Preto si myslím, že by tu mala byť sekcia, ktorá by upozorňovala na takéto nekalé praktiky.
Samozrejme, že nie každý je rovnaky. Sú aj poctivé výnimky.
A ak by sa to niekomu páčilo, tak hneď dávam do pozornosti jedného takéhoto predajcu, ktorému by som sa odporúčal vyhnúť naširoko.
Na www.autobazar.eu a nielen tu, vystupuje ako:
peter (Peter Čangy nar. 1989)
95115 Mojmírovce, okres Nitra
Nitrianský kraj (SK)
Registrovaný predajca na Autobazar.EU od: 05.11.2007
0915 470 267
Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lewik777 »

Uplne suhlasim s tym lebo ja mam tiez skusenosti ze uz 2 mesiace hladam skodu octavia combi a ked volam a idem si nasledne pozriet auto tak nemam slov v akom su stave a nastastie podla clankov uverejnenych tu na forach som nasiel take veci ako menene predne sklo ci striekane dvere a gumicky od dveri boli strieborne.
Cize Admin fora by sa mal postarat o to aby autobazareu zabezpecoval aj tu vyhodu ze vieme si preceknut predajcu co predava co predaval v akom stave a ci ma plusovne hodnotie alebo negativne hodnotenie.
Myslim si ze velmi by to napomohlo.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Sova odhalila jednoduchý spôsob, ako sa podvádza so stáčaním kilometrov

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6922834/sova-odhal ... z2dxxsKtUr
Podľa Sovy stojí v Taliansku VW Golf 1.9TDI z roku 2006 so 140 000 najazdenými kilometrami v priemere 7 000 eur. Na Slovensku je identické vozidlo o 9,3 % lacnejšie.
Každý mesiac je podľa odhadu združenia v Slovenskej republike takto zmanipulovaných asi 5 000 jazdených automobilov z dovozu.
PäŤ TISÍC ÁUT MESAČNE ! :angr:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celá chyba je v dvoch rovinách,je aj tretia,ale tá sa týka iba odkazu Jánošíka.Vždy tu nejaké odkazy boli ale tento sa uchytil.
Prvá je v tom,že sa rozumné veci robia až ako posledné,vrátane získavania informácií.Proste sa koná v štýle..najprv strielame,potom kladieme otázky ! Ludí akoby peniaze pálili,pohlad na auto im úplne zahmlí videnie a zastaví prístup kyslíka.Ani len toľko neurobia,aby sa na vec raz vyspali a v pokoji zvážili "zážitky".
Druhá vec na ktorú nesmierne doplácajú,že nie sú ochotný si zaplatiť odborníka a jeho prípadný deň alebo aspoň ten čas čo by vozidlo prehliadol a vyjadril sa nezaslepene a nezaujato.Tento bod ale má aspoň aké také ospravedlnenie v tom,že SVK naozaj nemá vydláždené ulice odborníkmi a tak pozvanie niektorých je skôr na škodu,také prípady tu žiaľ mám kde taký manták bol a ku kúpe žiaľ došlo.
Osobitná kapitola sú záujemci,ktorým kriedou vyznačím kde boli rezy keď sa menila strecha.Predávajúci sa krútil ako syrový červík,nakoniec vyhlásil..tak berte alebo nechajte tak !
Na druhý deň ho pán kúpil a dokonca bez zjednania z pôvodnej ceny. To bol okamih odkedy už ani priateľom nie som ochotný nič.Aj tak bola štatistika desať pozretí na jednu kúpu.Jánošíkov kraj sa nezaprie,hanba neexistuje.Teda existuje,hanba je byť chudobný alebo mať lacné auto.
jarmar
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.01.2014 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarmar »

v obchode s autami je to samý podvod a predajcovia sa nedá veriť. Človek sa musí mať na pozore a nepoľaviť z požiadaviek. môjmu dedovi v bazáre treba povedali, že auto na zdvihák mu dajú, ale musí 2 hodiny čakať, že tam majú iné auto a on súhlasil, že to vynechajú, rovnako ako skúšobnú jazdu, pretože predajca ponáhľa preč. toto by som nepřipostil, auto kontrolovať s mechanikom, preveriť VIN - nájazd a históriu a neveriť tomu, čo hovorí, pretože vždy chce len predať
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Firiem upravujúcich tachometre je opäť viac

http://automoto.cas.sk/clanok/194770/fi ... -opat-viac
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných