Xsara alebo Xantia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Xsara alebo Xantia

Príspevok od používateľa axarydax »

Caute, pozeram prve auto pre zenu za lacny peniaz, ktore sa moze pootlkat, nieco pokazit atd a mozno by som chcel Citroen. Saxo je prilis male, ostava teda Xsara a Xantia. Xantia sa mi dizajnovo paci, hydropneu podvozok je uzasny na vozenie. Na druhej strane, kedze Xantia bola najvyssi model Citroenu v ponuke, tak urcite ma aj zlozitejsiu konstrukciu a drahsi servis. Mam teda pocit, ze ked sa nieco pokazi, tak na Xsare to bude urcite lacnejsie opravitelne ako na xantoske. Mal by to byt benzin alebo hladky diesel, aspon s klimou a 2 airbagmi, co vacsina aut v ponuke ma. Bolo by teda lepsie sa orientovat na Xsaru, Xantiu alebo ich dvojicky od Pegueotu - 306, 406?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Xantia nie je zasa až taký výkrik techniky, najväčším problémom je zanedbaná starostlivosť o podvozok. A najvyšším modelom bolo XM...
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

podla mna je xantia idealna volba hlavne koli batozinovemu priestoru a pohodliu, 406 19TD sme vymenili za X2 HDi 109k , aktualne ma 440 000km a zislo by sa vymenit tesnenia v posilovaci a loziska, inac je bez problemu,motor bez problemu,
tiez xantia ma lepsi reliability report ako napr š octavia (ktora prakticky ziadnu technologiu podvozka nema)
xantia ma viac druhov podvozkov, tak si vyber ci chces klasiku, klasiku s protipadanim, hydractive (dva rezimy pruzenia) alebo activu (najnarocnejsia ale beznaklonova)
volil by som xantiu x2 (facelift) ma vylepsenu bezpecnost a je samozrejme modernejsia s viac prvkami vybavy

hydraulika ma minimalny servis, menia sa gule (37e /kus nová vydrzi cca 60-80 000km) alebo sa dofukuju (10e/ks) a meni sa kvapalina LHM ,takze ak to nieje hnoj nepostarany tak by si nemal mat problem

xsaru by som nebral z dovodu blbej zadnej napravy a este blbsej opravy zadnej napravy XSA s torznymi tyčami

306 - rovnaka naprava ako xsara
406-mne osobne tam vadil len nepouzitelny sedanovy kufor a lenivy motor 92k

+ ak by si sa rozhodol pre 406tku tak by som volil prvy model v plnej vybave s HDi. je o nieco komfortnejsi ako facelift a nema multiplex (menej starosti) ktory sa daval az od 2002

P.S - 19D je slabota, aspon TD alebo HDi, benzin by som v xantii nebral, urcite nie 1.4i,1.6i,1.8i
AutoSpecial.top
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

ked budes kupovat xantiu tak si daj pozor kto ju mal pred tym a jak sa staral o hydrauliku hlavne prepadove hadicky a ci niesu prerazene gule. inak vpohode auto
rudi77
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.04.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudi77 »

co je to ten multiplex ????
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných