Citroen Xsara - zvláštne zvuky zo zadnej nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chalupar111
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.12.2004 01:36
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara - zvláštne zvuky zo zadnej nápravy

Príspevok od používateľa chalupar111 »

Zdravím všetkých a poprosím o radu.
Mám Xsaru 1,4/55kw, 7/2004, najazdených 91000km. minulý týždeň som ťahal prázdny prívesný vozík /asi 5x počas tých rokov/.
Po odstavení auta na druhý deň sa začali zo zadu z pravej strany ozývať zvláštne škrípavé zvuky. Čítal som aj tuná o nutnosti výmeny zadnej nápravy ale zdá sa mi to priskoro. Zvuk sa ozýva aj naďalej, prestane, keď je auto zaťažené 4osobami. medzera medzi kolesom a vnútornou karosériou ešte je asi na šírku prsta, ani kolesá nie sú bohvieako do A...Dokedy to takto vydrží, nenechá ma to na ceste, alebo sa to má hneď vymeniť ? Taktiež by ma zaujímali referencie na servis v Pezinku? alebo tam poblíž. Vraj to tam robia behom jedného dňa. Ak máte skúsenosti napíšte.
Vopred ďakujem a prajem pekný zbytok leta.
Abraxas
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 20.11.2009 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Abraxas »

Zdravím,
já jsem nechal u identického auta udělat repas zadní nápravy letos při 88 000 km.Je ale fakt ,že to auto jezdí po hrozné cestě.Pokud je ale stav tvé nápravy,jak popisuješ,tak bych to typnul spíš na zadní tlumiče,protože i ty moje občas zavrzají(už od nova),ale vyloženě závisí od počasí a jinak jsou v pořádku.Když šlo auto na repas,tak už zadní kola lehce lechtaly vnitřek blatníkú a byly viditelně do A.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

ak je to naprava, daj si to spravit co najskor. jazdit sa s tym da, ale coraz vacsim opotrebenim sa moze stat, ze budes vymienat celu napravu. takto by stacilo len lozisko.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tie nápravy na Xsare, to je jeden veľký konštrukčný nepodarok.
V lepšom prípade to môže byť tlmič pruženia, ale inak skôr uloženie kyvného ramena, to odchádza.
V prevažnej väčšine prípadov sa dajú opraviť aj prípady, keď je koleso už celkom mimo zvislej polohy, výmenou pripravenej (repasovanej) nápravy sa to rieši hlavne z toho dôvodu, aby mohlo auto z opravovne skôr odísť a aby nemuselo čakať na všetky potrebné úkony, ktoré je potrebné vykonať.
Ale keď píšeš, že "ani kolesá nie sú bohvieako do A", tak to znamená, že už asi sú trocha šikmo a teda nie je celkom v poriadku tá náprava a stav bude už len horší.
Z technickej stránky sa s tým dá jazdiť až do chvíle, keď pri prepružení, prípadne pri prejazde zákrutou nezačne šúchať vnútorný bok pneumatiky o podbeh (vnútorný blatník), to už je havarijný a nebezpečný stav. Iná vec je že kopa týchto áut takto jazdí.
Pokiaľ sa v dohľadnej dobe nechceš toho auta zbaviť, daj to opraviť, pretože zanedbaný stav sa aj horšie opravuje.
chalupar111
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.12.2004 01:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chalupar111 »

Ďakujem za odpovede, no a myslím, že asi napíšem hneď Ježiškovi...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

netvrdil by som, že torzná zadná náprava je konštrukčný nepodarok. .
Naposledy upravil/-a martincichy v 16.06.2012 23:11, upravené celkom 1 krát.
chalupar111
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.12.2004 01:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chalupar111 »

Tak to mám zdárne za sebou. PZ koleso už začalo drieť o podbeh, tak som sa dohodol s p.Žužičom v Záhorskej Bystrici a za 3 hod aj s obedom a kávou som odchádzal. Cena 280,-€, záruka 2 roky tak dúfam, že to bude OK. Nechcem robiť reklamu ale ako p.Žužič tak aj mechanik v pohode, urobili, vysvetlili, ukázali...Asi sú ešte aj solídny mechanici.
No dnes som bol na skúške tlmičov v Autokelly a 3 tlmiče sú na hrane životnosti......Tak ideme zase šporiť. No teraz sa mi to asi neoplatí predávať. Už aj uvažujem nad LPG nech to zoderiem na padrť a hotovo, mám nabehaných 101000km. Ak by bol neaký zraz Citroenov v okolí NR,SE,PN,NZ alebo aj inde dajte vedieť....Ďakujem a prajem veľa beznehodových letných km.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní